Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 4 [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: radiatory
 Poslať Napísal: 30 Mar 2015, 17:27 

Prerábam byt a mám v ňom staršie liatinové radiátory, rozhodujem sa či ich mám ponechať a natrieť novou farbou, alebo ich vymeniť za nové plechové, ktoré aj lepšie vyzerajú, ale zase si za ne zaplatím.
Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za každú radu.

Predmet príspevku: Re: radiatory
 Poslať Napísal: 01 Apr 2015, 18:55 

Radsej by som ponechal stare a pokusil sa ich trochu zrenovovat. Nove plechove urcite nebudu mat taku zivostnost ako stare liatinove, ktore uz urcite sluzia dobre niekolko rokov a urcite este zopar rockov posluzia :)

Poslať Napísal: 05 Apr 2015, 11:30 

Pokial chces davat nove plechove riadiatory tak by som najprv zistil ci mate ,,vsetky trubky,, v poriadku, nam sa stalo ze trubky boli nejake ,,uzke,, a cez tie radiatory to bohuzial nepretlacilo, tak sme na novo museli trubky rekonstruvat, takze urcite keby vieme.. ostaneme pri klasike.

Poslať Napísal: 21 Máj 2015, 15:04 

Ak sú v poriadku staré liatinové, tak ich stačí namaľovať a ešte poslúžia par rokov.
Ale ak by som však robil väčšiu rekonštrukciu bytu, tak určite by som ich vymenil, keďže nové sú rovnako výhrevné a ak máte male deti, tak sú bezpečnejšie (nemajú ostré hrany) a v neposlednom rade nový radiátor (záleží podľa výhrevnosti) potrebuje len pár litrov vody a je celý naplnený a staré liatinové potrebujú veľa vody, keďže čo rebro, tak to 1-2 litre vody.
Stým, že by bol problém s rúrami som sa zatiaľ nestretol. V klasickom paneláku stačí starý radiátor demontovať, nový navŕtať a zavesiť a potom už prispôsobiť vzdialenosti rúr kolenami a v horšom prípade sa rúry zvárajú. Šikovný údržbár zvládne výmenu radiátora, ak nie sú komplikácie ako zváranie, tak za pol hodiny.
Dúfam, že som pomohol. :)

Poslať Napísal: 11 Sep 2015, 14:55 

dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, v malom rodinnom dome - kameninovom budeme mať vykurovanie krbovou pecou s výmenníkom - výkon do vody 8 kW, viete mi poradiť aké radiátory a od akého výrobcu by ste mi doporučili. Zatiaľ sme sa rozhodovali pre "Purmo". Uvažujeme s 5 radiátormi - 2 izby - rozmery 4x3,5x2,8 + 4 x 4,5x2,8, kúpeľňa 3x2,5x2,4, kuchyňa3x2,5x2,4 a chodba 3x2,5x2,5. ďakujem s pozdravom pekného dňa Vierka

Poslať Napísal: 24 Jún 2020, 20:01 

Prosim vas ake by ste odporucili riadotri na kurenie do bytu? Momentalne su tam tie stare liatinove ale kedze mame male deti a byt ideme predavat chceme ich vymenit lebo tietu so dost nebezpecne, lahko sa mozu o ne udriet a tie hrany su dost nebezpecne. Mate napriklad skusenosti aj s elektrickymi radiatormi? Kolko platite v zime za elektrinu?

Poslať Napísal: 02 Júl 2020, 12:35 

Tak asi vymeniť normálne za nové nie? Veď teraz už sú také ale tenšie a majú zagulatené rohy lebo je pravda, že kedysi to bolo úplne bežné, že si nejaké dieťa doma na tých starých rozbilo hlavu...Stačilo len zakopnúť počas hry a katastrofa bola na svete...

Poslať Napísal: 06 Júl 2020, 11:12 

Nepremýšlal si, že by ste si dali normálne elektrické? To vôbec nemusia byť také veľké ohavy ako bývajú hentie liatinové takže je to bezpečnejšie keď máte takto deti

Poslať Napísal: 09 Júl 2020, 17:23 

su sice tak krajsie, vyzeraju aj modernejsie ale kurit elektrinov je podla mna dost drahe nemyslis?... ja sa do toho moc nevyznam ale pokial nebudu mat nic ine, s cim by to slo striedat tak sa to moze v zime celkom predrazit...

Poslať Napísal: 21 Júl 2020, 14:02 

MY SME SI DALI TAKE, SU UPLNE TENUNKE OPROTI TYM KLASICKYM STARYM CO SME MALI, V ZIME MAME KRASNE TEPLO A NEMAM POCIT, ZE BY SME PLATILI NEJAKO VELA

Stránka 1 z 4 [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre