Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 07 Sep 2016, 11:58 

Zdravím vás chcel by som sa informovať či náhodou nemáte niekto skúsenosti s kúrením s peletami. Rozprával som sa nedávno s kamarátom že čítal o takomto kúrení a vraj je to fajn riešenie. Ale chcel by som počuť reálnu skúsenosť od niekoho kto peletami kúri. Dosť by ste mi s tým pomohli. Vďaka :mrgreen:

Poslať Napísal: 08 Sep 2016, 11:32 

co by si akoze chcel vediet? tak zalezi od toho ci sa ti oplati kurit peletami..pretoze cena za palivo a jeho dopravu moze ovplyvnit celkove naklady na vykurovanie ;)

Poslať Napísal: 09 Sep 2016, 09:21 

chcel by som vedieť či je to efektívnejšie kúrenie napríklad oproti plynovému a podobne. Či sa oplatí do toho ísť, či tá prvotná investícia sa mi v podstate časom aj vráti. Tak zohnať pelety nie je až taký problém, keďže pár km od nás si ich viem zohnať.

Poslať Napísal: 12 Sep 2016, 14:02 

Labok píše:
chcel by som vedieť či je to efektívnejšie kúrenie napríklad oproti plynovému a podobne. Či sa oplatí do toho ísť, či tá prvotná investícia sa mi v podstate časom aj vráti. Tak zohnať pelety nie je až taký problém, keďže pár km od nás si ich viem zohnať.

je to efektivnejsie - viac ucinne ako ine kurenie. A kedze nemas problem zohnat si pelety tak je to v pohode. Keby si mal kvoli peletam cestovat az neviem kam, alebo ze by ti to museli vozit tak neviem ci by sa ti to oplatilo ale ak to mas blizko a za pomerne fajn cenu tak preco nie. Ibaze je dolezite vybrat si kvalitny kotol na pelety aby si nemal nejake problemy a nemusel ho za par rokov menit.

Poslať Napísal: 13 Sep 2016, 11:24 

..investícia ktorú do kotla dáš na začiatku tak sa ti vráti určite.. predsa len je to iné akoby si mal elektrické kúrenie alebo nejaké také. A keby si ku kotlu na pelety dal podlahové kúrenie tak si myslím, že by to bolo najideálnejšie. Aj keď je jasné, že sto ľudí sto chutí, nie každému podlahovka môže vyhovovať, ale ja si myslím že by to bolo fajn skombinovať to. Kamarát si to tak urobil a chváli si. Len je veľmi dôležité aby si si vybral kvalitný kotol ;)

Poslať Napísal: 15 Sep 2016, 14:24 

Jozefo01 píše:
..investícia ktorú do kotla dáš na začiatku tak sa ti vráti určite.. predsa len je to iné akoby si mal elektrické kúrenie alebo nejaké také. A keby si ku kotlu na pelety dal podlahové kúrenie tak si myslím, že by to bolo najideálnejšie. Aj keď je jasné, že sto ľudí sto chutí, nie každému podlahovka môže vyhovovať, ale ja si myslím že by to bolo fajn skombinovať to. Kamarát si to tak urobil a chváli si. Len je veľmi dôležité aby si si vybral kvalitný kotol ;)

ale co ma podlahovka spolocne s kotlom, ved na kotol sa daju normalne napojit aj radiatory, cize tam je uplne jedno pre co sa clovek rozhodne, alebo? ;-)

Poslať Napísal: 20 Sep 2016, 11:39 

Jasné že je to jedno. To už je na človeku čo mu je lepšie, či podlahové kúrenie alebo radiátory. Iba on keď to riešil tak hovoril, že sa dozvedel, že radiátory berú viac tepla a nejakým spôsobom aj víria prach. Preto išiel skôr do podlahovky a hovorí že nemohol lepšie urobiť, najmä keď decká stále chodia bosé

Poslať Napísal: 20 Sep 2016, 13:07 

Labok píše:

svokor má kotol na pelety už cez tri roky a nepočul som ho povedať na to rozhodnutie krivé slovo. Sused viem, že ho od toho odhováral, že prvotná investícia je vyššia že tožvie či sa mu to vráti a nedal sa odhovoriť, kúpil všetko čo bolo potrebné ešte aj zásobník na pelety, nech to má všetko a teraz sa susedovi akurát tak chváli aký je rád že sa nedal odhovoriť. Najväčšia sranda, že ho odhováral človek čo v živote ani len nevidel taký kotol nie ešte aby vedel ako funguje a či je také kúrenie efektívne.

Poslať Napísal: 22 Sep 2016, 11:00 

Jozefo01 píše:
Jasné že je to jedno. To už je na človeku čo mu je lepšie, či podlahové kúrenie alebo radiátory. Iba on keď to riešil tak hovoril, že sa dozvedel, že radiátory berú viac tepla a nejakým spôsobom aj víria prach. Preto išiel skôr do podlahovky a hovorí že nemohol lepšie urobiť, najmä keď decká stále chodia bosé

viria viac prach? tak toto je pre mna nieco nove, o tom som nevedel. Ale tak to uz je na nom co mu bude lepsie ci podlahovka alebo radiatory, hlavne si musi ujasnit ako vybrat kvalitny kotol na pelety a co vsetko si pri vybere musi zvazit pretoze vyberat kotol teda sranda nie je :)

Poslať Napísal: 22 Sep 2016, 12:04 

Velos píšeš že tvoj svokor má kotol na pelety, čo za kotol dával? Pretože mne manželka piští už mesiac za ušami že by bola rada keby som konečne kúrenie dal na poriadok, len ja už mám z toho všetkého taký chaos, že až. Neviem akoby kotol mal byť zapojený, či mi stačí samotný kotol alebo čo všetko ešte k tomu potrebujem :oops: :oops:

Stránka 1 z 58 [ Príspevkov: 579 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre