Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 11 [ Príspevkov: 102 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 17 Apr 2016, 00:27 

Zdravím, prosím vás, aké kúrenie by ste dali do malého rodinného domu v nížine v závislosti na adekvátne náklady? Dodám, že iba na vykurovanie, na ohrev vody nie. Podlahová plocha je len 75 m2, dom je komplet zateplený, bývam v ňom len ja. :) ďakujem za rady.

Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 17 Apr 2016, 00:39 

Zdravim. Neviem vam mudro odpovedat, totiz je velky rozdiel v spotrebe ci ste v Tatrach alebo v Bratislave. Máte v dome plyn? Da sa vam v buducnosti realizovat podlahove kurenie? Ja by som si zvolil bud kurenie plynom s kondenzacnym kotlom s co najnizsim vykonom alebo tepelne cerpadlo typu vzduch voda. V obidvoch moznostiach treba pocitat s nakladmi na realizaciu a na prevadzku. to znamena aj urcit tepelnu stratu. Isto nie infrapanel.

Poslať Napísal: 28 Apr 2016, 05:16 

Čau. Poradím ti jednu vec: určite si nedávaj infrapanel! Aj keď ťa budú presviedčať, aké je to výhodné, ekologické, kamaráti ti budú rozprávať, ako zarobili... nenechaj sa presvedčil, o pár rokov by si zistil, akú hlúposť si urobil.

Poslať Napísal: 08 Apr 2021, 08:34 

Čaute.
Tak mňa by zaujímalo kúrenie aj čo sa týka ohrevu vody, aj klasika. Zvažujem, čo by bolo najvhodnejšie v našom prípade. Tých možností je už kvantum, čo som pozeral zisťoval, ale teda strácam sa ešte v takých praktických veciach a tiež keď ide o ceny, neviem za čo sa oplatí cca čo investovať. Nemám taký prehľad. Tak bol by som rád, keby ste mi napísali kľudne rôzne skúsenosti s rôznymi spôsobmi kúrenia, nech si viem urobiť aký taký obraz o tom, čo je vhodné. Ďakujem.

Poslať Napísal: 12 Apr 2021, 09:27 

zalezi od teba z velkej miery aku mas predstavu...ci ti nevadi mat aj nejake starosti okolo toho alebo to chces mat bez roboty...my sme viacero veci zvazovali...ale jedna bola jedna a to, ze plyn nedame lebo ho nemame na pozemku...cize pre nas do uvahy prichadzal kotol na drevo a tc...to boli take dve veci, ktore som ja bral do uvahy, ze cca by mohli byt...

Poslať Napísal: 14 Apr 2021, 12:52 

Je to asi rok dozadu čo som viedol v sebe takú dilemu či tepelné čerpadlo. Či plyn či elektrický kotol. No bolo toho dosť, všetko má nejaké tie svoje výhody a benefity, takže som si musel spísať, čo je pre mňa podstatnejšie.

Ak by išlo čisto o kúrenie, vykúrenie domu tak by to bolo o inom, lebo to dokážu všetky tieto varianty. Ale keď chceme od toho niečo viac ako chceš aj ty, čo si písal, že ohrev vody a najmä aby to bolo efektívne, tak tam by som povedal, že dozaista ma tč navrch.

Poslať Napísal: 19 Apr 2021, 09:43 

Ďakujem.
A čo ťa napokon presvedčilo? Lebo teda mne nevadí mať aj nejaké starosti, len nechcem byť otrokom toho, chápeš hádam čo myslím.
Lasy a neodradilo ťa nejako to ako tč vychádza? Že to nie je najlacnejší variant z tohto všetkého?

Poslať Napísal: 19 Apr 2021, 16:55 

..a podla teba akoze najlacnejsie riesenia su tie najjednoduchsie a najvhodnejsie?..pretoze ja o tom celkom pochybujem..

Poslať Napísal: 20 Apr 2021, 09:01 

Ivan tak každý typ tepelného čerpadla inak stojí. Aj od toho závisí, čo to vyjde, že čo zvolíš. Pretože niečo je komplikovanejšie na realizáciu a tým pádom jasné, že to bude aj drahšie. No to nie je smerodajné.
Pre teba by mal byť základ to, čo ti to prinesie. A myslím, že tč ti prinesie taký komfort, že až, budeš to mať bez starostí. Len zase druhá vec je aby to bolo všetko dobre urobené.

Poslať Napísal: 20 Apr 2021, 11:46 

Aká varianta čerpadla je podľa vás vhodná? Keď ste si toto dali ako kúrenie tak ste mysleli aj na nejaký záložný zdroj keby náhodou vypadla elektrika na dlhšie?

Stránka 1 z 11 [ Príspevkov: 102 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre