Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 3 [ Príspevkov: 27 ] Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Ochrana dreva (okná, dvere)
 Poslať Napísal: 06 Sep 2016, 17:08 

Čaute potrebovala by som celkom akútne pomoc. Kúpili sme chatu, klasická chata, drevené okná, dvere, no skoro všetko :-) pomaly taká ako z rozprávky, len máme problém, že nátery na dreve sú v katastrófalnom stave a nevieme či drevo nie je aj niečím napadnuté. Neviete mi poradiť čo s tým? akoby sme mali postupovať?

Predmet príspevku: Re: Ochrana dreva (okná, dvere)
 Poslať Napísal: 06 Sep 2016, 17:42 

...ach no podla mna prvy krok ktory by ste mali urobit je ze sa zbavite tych starych naterov. Ked pises ze su v katastrofalnom stave tak predpokladam ze nater je uz davno popraskany nie? urcite je potrebne to drevo osetrit uplne od jeho vnutra...

Poslať Napísal: 07 Sep 2016, 10:52 

pokial nater popraskal tak asi to bol dost nekvalitny nater. Aj ked mi je jasne ze to aky nater bol predtym pouzity nezistis ale je podstatne drevo natriet niecim co bude chranit drevo od hub a takych podobnych problemov

Poslať Napísal: 07 Sep 2016, 12:45 

píšete že ochrániť drevo zvnútra. Že chrániť od húb. Lenže ako toto všetko zabezpečíme? stačí to drevo nejako na novo nalakovať alebo čo všetko je potrebné s ním urobiť aby bolo pekné?

Poslať Napísal: 12 Sep 2016, 12:28 

Luracha píše:
píšete že ochrániť drevo zvnútra. Že chrániť od húb. Lenže ako toto všetko zabezpečíme? stačí to drevo nejako na novo nalakovať alebo čo všetko je potrebné s ním urobiť aby bolo pekné?

otazka je ako velmi je dane drevo "postihnute" a tiez samozrejme v akom stave kupujes drevo... je mnozstvo suflikantov ktori ti predaju hocico a nakoniec zistis ze to bola zla kupa..
k tym hubam skus pokukat na nete urcite existuju nejake latky/postreky/chemikalie ktore vedia osetrit drevo

Poslať Napísal: 12 Sep 2016, 13:58 

Luracha píše:

..nalakovat nie - lak ti nezabezpeci vnutornu ochranu dreva. To znamena, ze lak chrani drevo akurat tak na povrchu pred dazdom a tak ale nie pred hubami a takymito nastrahami.. Potrebne je vycistit ho od necistot a potom ho ochranit pred hubami, plesnami ;) je dobre ak pouzijes na takuto ochranu nieco co obsahuje biocidy ktore budu drevo dokonale chranit

Poslať Napísal: 12 Sep 2016, 18:40 

PanisD: dik za info.. ty siuz nieco s tymto riesil v minulosti? no ja som lakoval pred niekolkymi rokmi dozadu a jedine je ze ten lak sa na nejakych miestach popraskal ale inak v poho...

Poslať Napísal: 13 Sep 2016, 07:26 

ja som na jar robil opatrenia u mna proti insektu, hubam a podobne takze ja to uz mam za sebou
add1 PanisD: ano biocidy su potrebne lebo v dnesnej dobe to uz nie je lahke ochranit drevo proti havedi kadejakej...

Poslať Napísal: 13 Sep 2016, 11:29 

Biocídy sú potrebné z akého dôvodu? tie zabezpečujú teda aby drevo nenapadli tieto problémy, hej? ale ako vyberie človek nie s biocídmi? to sú nejaké laky alebo čo?

Poslať Napísal: 13 Sep 2016, 12:19 

roxo lenže ako si ich robil tie ošetrenia? nie je to zbytočné že ich chcem robiť teraz na jeseň keď je možné že aj dažde prídu alebo niečo také? nemôže to mať nejaký vplyv na to drevo? ono je v podstate potrebné viackrát ten náter urobiť opakovane aby bolo drevo dobre chránené? aby som nemusela mať strach že v zime to všetko popraská.

Stránka 1 z 3 [ Príspevkov: 27 ] Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre