Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 5 ] 

Autor Správa
 Poslať Napísal: 10 Sep 2015, 17:47 

Dobrý deň mám takú hlúpu otázku je možné meniť okna aj po zapletení ? Pretože máme klasické drevené okna v paneláku a chceli by sme ich vymeniť za nové plastové, je tento proces komplikovanejší po zateplení prípadne je to aj finančné náročnejšie ?

Poslať Napísal: 10 Sep 2015, 18:20 

Zdravim, tiez som tento problem riesil nakoniec sme tiez najprv zateplili a potom sme davali plastove okna, nemyslim si ze tam bolo viacej prace ale nam ostali medzeri medzi oknom a stenou asi 1cm na niektorych miestach, tak urcite sa to da vyriesit trochou tmelu, nam to robila jedna firma ktora nam to nechala z tou medzerou... nakoniec som kupil tmel a som to zatmelil... ale aj tak tieto veci mala riesit ta firma

Poslať Napísal: 18 Okt 2016, 05:16 

jasne že je to možné.. my sme to riešili s odborníkom tiež nám ostali rovnaké medzeri medzi oknom a stenou.. na niektorých miestach 0,5cm niekde aj 2cm.. nakoniec sme to vypchali silikónom a na vrch sme natiahli omietku

Poslať Napísal: 18 Jan 2017, 11:36 

To či je dom zateplený alebo nie, nie je pre výměnu oken dôležité, pretože výmena okien je vždy rovnaká, nehľadiac na to že výmenu okien väčšinou robia montéri, alebo aspon my sme sa takto u vekry dohovorili, takže s výmenou sa vy nezaoberáte. U nás sa tiež najskôr zateplil dom a až potom sme riešili výmenu okien a bolo to v pohode. Skôr sme sa zaujímali o to aby okná boli kvalitné, to sa nám celkom oplatilo, hlavne vďaka tomu, že sme ušetrili na energiách. 

Poslať Napísal: 18 Feb 2017, 21:35 

Dobrý deň,
výmena drevených okien za nové plastové okná je samozrejme možná aj po zateplení. Ide o to, že zateplenie je exteriérová záležitosť. Seriózna firma by vám okná mala nainštalovať v interiéri, teda pred-sadiť ich pred zateplením. V žiadnom prípade si nenechávajte okná inštalovať a položiť na zateplenie, lebo v prípade montáže oplechovaním, to môže mať katastrofálne dôsledky.
Všimol som si, že mnoho ľudí tu píše, že mali medzery a nezrovnalosti. Toto je vec merania. Ak chcete aby okno naozaj sadlo, povedzte zamestnancovi firmy, ktorý príde vymeriavať, aby meral vzdialenosť od stavebného materiálu (panel, tehla a pod.) ku stavebnému materiálu, a nie od omietky k omietke (tá môže byť rôzne hrubá, a potom vzniknú medzery). Každý dobrý majster to vie :ugeek:
S pozdravom

Filip
Ecology, s.r.o.

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 18 Feb 2017, 21:35

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 5 ] 

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre