Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 15 [ Príspevkov: 149 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 05 Feb 2019, 11:40 

Čaute..potreboval by som radu čo sa týka rekuperácie..pozerám po tejto možnosti už dlhšie..teraz je to dosť diskutovaná téma, čo som zaregistroval..ale názory sú rôzne preto by som chcel počuť názor od niekoho kto má osobnú skúsenosť..oplatí sa do rekuperácie ísť?...investovať do nej peniaze?..aké výhody mi toto riešenie môže priniesť??..

Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 07 Feb 2019, 05:45 

LukasPekar5 áno je to dosť diskutované. Aj v mojom okolí a myslím, že je to aj z dôvodu, lebo to dokáže z veľkej časti ovplyvniť bývanie. Celkovo ten komfort bývania.
Vetranie s rekuperáciou je ekonomickejšie a taktiež aj zdravšie. Ekonomickejšie z toho pohľadu, že keď nemáš rekuperačnú jednotku, tak vetráš v zime oknami, čím síce dostaneš do domu čerstvý vzduch, ale peniaze, ktoré si dal do vykurovania tým oknom akurát tak odídu von. Preč. Čo sa pri reku nestane, tá ti miestnosť vetrá neustále a bez nejakých únikov tepla, ktoré by ťa časom, rokmi mohli stáť nemalé peniaze. ;)

Poslať Napísal: 08 Feb 2019, 05:51 

Presne toto by ma zaujímalo..ty si mi ale teraz napísal o tom ako je to po tej ekonomickej stránke..to kvitujem, to sa mi páči..len mňa by zaujímalo aj to, že ako to zvyšuje ten komfort, ako je to aj s tým zdravím, čo si mi písal..

Poslať Napísal: 08 Feb 2019, 08:51 

ked sa vetra oknami je ovela pravdepodobnejsie ze rodina a deti ochoreju pretoze je to narazove vetranie sice je pravdou ze niekto to preferuje niekto ma take vetranie rad ale ja nie som toho zastancom

Poslať Napísal: 11 Feb 2019, 06:32 

Jo, je to aj o tom, že človek môže ochorieť. Tiež pri vetraní oknami ty absolútne neodhadneš a podľa mňa ani len nemáš predstavu koľko nečistôt a prachu sa do domu dostane, čo ma tiež z veľkej miery vplyv práve na zdravie.
Rekuperácia je z tohto dôvodu fajn riešením aj pri deťoch a alergikoch napríklad. Lebo pri tomto sa ten stav alergika výrazne zlepší, keďže sa vetrá neustále a neprichádza s prachom v takej veľkej miere do kontaktu ako pri vetraní oknami.

Poslať Napísal: 12 Feb 2019, 08:48 

..ako je mozne, ze toto tak pomaha?..ze je to fajn aj pre alergikov?..nerozumiem kde je akoze ten taky rapidny rozdiel?..

Poslať Napísal: 12 Feb 2019, 11:57 

Ako je to možné? Úplne jednoducho. Cez okno nič nezabráni tomu aby prach vošiel do domu, zatiaľčo pri rekuperácii je to iné. Rekuperácia má filtre, ktoré zabezpečujú to aby sa do domu prach a rôzne nečistoty proste nedostali.

Poslať Napísal: 13 Feb 2019, 07:21 

..toto je ten taky hlavny rozdiel..taka vec co pomaha?..to by mi nenapadlo..myslis, ze cez okno pri vetrani sa vela prachu dostane dnu?..lebo mne to nikdy tak neprislo, ze by nieco take bolo mozne..ze by nejako prach sa vyril viac, ked sa vetra oknami..ale neviem to porovnat kedze s rekuperaciou nemam skusenost..ale toto je pre mna fakt novinka..

Poslať Napísal: 14 Feb 2019, 09:39 

Tebe to tak možno neprišlo, ale skús sa napríklad ženy opýtať, keď upratuje pravidelne koľko prachu je doma.
A najmä po vyvetraní oknom, keď dokorán na nejakú dobu otvoríš. Nezdá sa to, ja viem, že nie, ani mne sa to nezdalo zo začiatku, no potom moja manželka ma na to upozornila, že to nie je možné, koľko prachu sme doma mávali.

Poslať Napísal: 18 Feb 2019, 07:16 

Keď sa vetrá rekuperáciou je cítiť ten čerstvý vzduch?..myslím, či je to citeľné ako to je pri vetraní oknami..Hudy to máš pravdu, toto mi nenapadlo..že prach by mohol zvonku sa usadiť dnuka..potom ale keď to tie filtre zachytávajú, tak je potrebné aj ich čistenie nie?..zaprášia sa rýchlo??..

Stránka 1 z 15 [ Príspevkov: 149 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre