Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Realitné kancelárie

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 6 ] 

Autor Správa
 Poslať Napísal: 06 Máj 2016, 17:23 

Môže realitná kancelária požadovať províziu (vo výške 1 mesačného najmu) v prípade, že len moje kontaktné údaje posunula ďalej?

Našla som na top reality inzerát, na ktorý som reagovala. Daná zástupkyňa realitnej kancelárie posunula moje meno, číslo a emailovú adresu inej spoločnosti, ktorá je majiteľom nehnuteľností. Bez toho, aby ma kontaktovala, upozornila, oboznámila s tým, že predáva moje informácie ďalej. Z danej spoločnosti ma kontaktoval jej zástupca a bola som v kontakte priamo s nim. Po upresnení si detailov, som o nehnuteľnosť stratila záujem, lebo nám nevyhovovala. O pár týždňov neskôr som vošla na stránku spoločnosti, ktorá je majiteľom viacerých nehnuteľností a našla som iný byt, ktorý sa mi páčil a tesne pred podpísaním zmluvy vysvitlo, že musím zaplatiť 800 eur zástupkyni realitnej kancelárie, pretože ona im poslala moje kontaktné informácie, keď som sa zaujímala o iný byt. A keďže ona je tá, ktorá im moje kontaktné informácie predala, bude to tak v prípade úplne každej nehnuteľnosti, ktorej je daná firma majiteľom.

Môže si teda realitná kancelária nárokovať na provízií v prípade, že jediné, čo spravila, je to, že predala moje osobné údaje bez môjho vedomia inej spoločnosti?

Predmet príspevku: provízia
 Poslať Napísal: 20 Jún 2016, 01:40 

pokiaľ si si našla inzerát v realitnej kancelárii , tak môže.
Hľadaj si inzerát na súkromnej inzercii a nemusíš platiť.
Všade sa platí provízia , ked ideš cez realitku. Jedine že by si sa dohodla na nižšej provízii, alebo nech si nechajú ten byt a hľadaj tam, kde sa dá dohodnúť.

Poslať Napísal: 12 Dec 2016, 10:21 

Realitky sú kurvy, pýtajú si províziu v podstatne za nič, keď len posunú údaje. A to nehovorím o úplatkoch aké dávajú znalcom, aby im urobili posudok na sumu ktorú potrebujú, ďalej pracovníkom v katastri, tam sú riadne skorumpovaný zamestnanci ! Keď im zaplatíte, tak vás zapíšu do LV na počkanie !!! Ale vtedy si viacej priplatíte (200-500 eur), samozrejme že to ide im do vačku! V Bratislave je takýchto skorumpovaných štátnych zamestnancov veľa. Mali by ich, už konečne riešiť policajti z NAKA.

Poslať Napísal: 19 Feb 2017, 02:24 

:ugeek:
Hosť píše:
Realitky sú kurvy, pýtajú si províziu v podstatne za nič, keď len posunú údaje. A to nehovorím o úplatkoch aké dávajú znalcom, aby im urobili posudok na sumu ktorú potrebujú, ďalej pracovníkom v katastri, tam sú riadne skorumpovaný zamestnanci ! Keď im zaplatíte, tak vás zapíšu do LV na počkanie !!! Ale vtedy si viacej priplatíte (200-500 eur), samozrejme že to ide im do vačku! V Bratislave je takýchto skorumpovaných štátnych zamestnancov veľa. Mali by ich, už konečne riešiť policajti z NAKA.

Skus teda ist robit do RK nieco predat, alebo prenajat a potom sem napis, ci to bolo za nic, alebo to stalo aj nejake peniaze a namahu.
Ak predas za 2-3 mesiace aspon jednu-dve nehnutelnosti budes rad. 3000EUR makler nikdy nema. Od 3000 eur sa odradavaju zmluvy, kataster, cize realne makler dostane 3000 eur minus cca 400 eur = 2600 eur a z toho 35% je 910eur. Ak by predal dve nehnutelnosti mal by neuveritelnych 1820EUR, uplne terno vsak? A to nehovorim ze vacsina RK robi za 1500-2000 eur a nie za 3000 eur. Takze ak ma makler 1000-2000 eur moze byt rad. Potom sa mu moze stat ze 3 mesiace nepreda nic, takze ma prijem slovom nula.
A nez to predas som zvedavy z coho budes zit a tankovat.
A ked niekto potrebuje urychlene zapis na katasti ( za 1 den) tak za tu su ludia velmi vdacni a nevadi im za to priplacat ani 500euro, ale na nete vyplakavat to vie kazdi :)

uplatky znalcom? Toto pocujem prvy krat. A kto potrebuje mat na znaleckom sumu aku potrebuje? Realitak alebo kupujuci? Ved predsa kupujuci, realitakovi moze byt srdecne jedno aky je znalecky posudok.

A co sa tyka NAKA zbytocne komentovat. Vidno ze sa tu prisiel odbavit dalsi negativny a demotivovany clovek ktory vie len plakat aky je zivot tazky a ako niekto zarobi viac ako on za "nic"

Poslať Napísal: 27 Júl 2017, 00:03 

pár známych tie realitky riešili tak, že navýšili cenu domu a tak to skúšali predať, netreba to brať tak, že realitky sú vydridochovia, jedná sa len o to, že je to binis ako každý iný a tiež musia platiť nájom, reklamu aby pedávali, zamestnancov :) a skor predajú dom ako na vlastnú pesť

Poslať Napísal: 23 Sep 2017, 07:50 

Lia píše:
Môže realitná kancelária požadovať províziu (vo výške 1 mesačného najmu) v prípade, že len moje kontaktné údaje posunula ďalej?

Našla som na top reality inzerát, na ktorý som reagovala. Daná zástupkyňa realitnej kancelárie posunula moje meno, číslo a emailovú adresu inej spoločnosti, ktorá je majiteľom nehnuteľností. Bez toho, aby ma kontaktovala, upozornila, oboznámila s tým, že predáva moje informácie ďalej. Z danej spoločnosti ma kontaktoval jej zástupca a bola som v kontakte priamo s nim. Po upresnení si detailov, som o nehnuteľnosť stratila záujem, lebo nám nevyhovovala. O pár týždňov neskôr som vošla na stránku spoločnosti, ktorá je majiteľom viacerých nehnuteľností a našla som iný byt, ktorý sa mi páčil a tesne pred podpísaním zmluvy vysvitlo, že musím zaplatiť 800 eur zástupkyni realitnej kancelárie, pretože ona im poslala moje kontaktné informácie, keď som sa zaujímala o iný byt. A keďže ona je tá, ktorá im moje kontaktné informácie predala, bude to tak v prípade úplne každej nehnuteľnosti, ktorej je daná firma majiteľom.

Môže si teda realitná kancelária nárokovať na provízií v prípade, že jediné, čo spravila, je to, že predala moje osobné údaje bez môjho vedomia inej spoločnosti?

pytat si moze cokolvek, je na tebe ci pristanes na taketo mafianske praktiky, suhlasila si s tym aby ta realitacka posuvala tvoje osobne udaje dalsej spolocnosti? Je jedno aka je odpoved, podla zakona o ochrane osobných udajov napis list tej firme ci ma k dispozicii tvoje osobne udaje a odkial ich ma (musi mat tvoj pisomny suhlas), tu sa mozes aj sudit ak chces, kazdopadne ich poziadaj o vymazanie z ich databazy. No a potom ich kontaktuj na priamo a cely argument s províziou tej realitacke ktora posunula tvoje informacie je na vode.

Stale si tu mnohi ludia mylia pojmy s dojmami. Pri kupe nehnutelnosti kupujuci neplati ziadnu proviziu, nema s realitkou ziaden zmluvny vztah. Proviziu plati predavajuci, spravidla si ju prida do ceny bytu. Mnohi nazyvaju rezervacny poplatok províziou, realne ked dojde k prevodu nehnutelnosti je to sucast ceny bytu. Kupujúceho vôbec nemusi zaujimat co sa deje s províziou medzi predavajucim a realitkou, s výnimkou amatérskych inzeratov niektorých realitiek, ktore proviziu neuvadzaju v cene a vtedy sa na to treba spytat aby kupujuci vôbec vedel celkovu cenu, ktoru zaplati.

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 23 Sep 2017, 07:50

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 6 ] 

Obsah fóra » Realitné kancelárie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre