Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 1 z 4 [ Príspevkov: 40 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Akú hrúbku izolácie stropu?
 Poslať Napísal: 17 Sep 2015, 07:58 

Dobrý deň, au hrúbku izolácie stropu by ste odporučili edže budeme mať takéto podmienky:

- sadrokarton ktorý je zavesený na kvotach
- nad nami sa nahádza už len podkrovie so škridlou
- na sadrokartone sa nachádza parozabrna vo veľkosti 18cm minerálnej vlny

Takú stavbu sme kúpili asi pred rokom, rozmýšlam či by nebolo potrebné ešte nejaké dodatočné zateplenie ? este by som prihodil aspon 10cm tej minerálnejvlny čo poviete ?

Poslať Napísal: 17 Sep 2015, 09:15 

Ahoj takže ak ti môžem poradiť tak sa riad týmto: tepelný odpor stropu by mal korešpondovať s odporom stien každom prípade určite tych 10cm izolácie použiť aj to možno nebude ešte stačiť, dôležite ake su vonkajšie steny z akého materiálu lebo určíte celý dom nemáte zo sadrokartónu

Poslať Napísal: 11 Aug 2016, 10:23 

Pokial mas slabo izolované steny neoplati sa izolovať strop pretožr aj tak teplo ti bude unikať cez steny, musi korenspondovat...niekedy dost zalezi aj na podlahe

Poslať Napísal: 07 Jún 2022, 19:43 

Čaute. Premýšľam momentálne nad tým akú izoláciu stropu zvoliť a najmä prečo. Aké máte skúsenosti s jednotlivými typmi izolácie?
Podľa čoho sa riadiť? Rozprával som sa so známym a teda ceny sú v dnešnej dobe ozaj rôzne a za posledné roky sa veľmi zmenili, tak neviem či mám aj na to nejako prizerať alebo nie. Kľudne aj konkrétne tipy na izoláciu privítam.
Dík vopred za rady.

Poslať Napísal: 08 Jún 2022, 07:32 

..ceny su rozne to je normalna vec ze sa to aj riadne zmenilo..ale tak treba si uvedomit ze pri jednotlivych typoch co vsetko potrebujes vyriesit..lebo napriklad ked potrebujes este aj parozabranu davat, kupovat tak zase su to vydavky navyse..v prvom rade by som povedal ze je podstatne mysliet na to aby ta izolacia bola kvalitna aby zbytocne nevznikali tepelne straty..

Poslať Napísal: 09 Jún 2022, 18:48 

Akože pri niektorých variantoch to nie je potrebné? Neviem sa v tomto nejako orientovať, dom staviame prvýkrát, čiže veľa vecí je pre mňa úplne nových a mám čo robiť aby som spracoval všetky informácie s ktorými sa stretávam.
Nemáš skúsenosti so striekanou izoláciou?

Poslať Napísal: 12 Jún 2022, 10:25 

hubo podla mna to je fajn taka izolacia pretoze dnes uz je aj dost firiem co taketo realizacie robia, cize nebudes mat problem na to niekoho zohnat si myslim :)

Poslať Napísal: 16 Jún 2022, 12:41 

Tak klasika co sa tyka izolacie tak je sklena vata, lenze s tou ma vela ludi problem. Teda ani nie tak s nou ako takou, ale problemy s hlodavcami napriklad a to je problem, ktoreho sa nasledne neda len tak zbavit, o tom viem svoje, kedze s tymto mali problem aj moji rodicia a to kazdu chvilu sme riesili kunu alebo mysi alebo nieco obdobne a nie je prijemne ked sa na to zobudis, ze vlastne nieco ti chodi nad hlavou. Tak aj na taketo treba pri vybere mysliet.

Poslať Napísal: 17 Jún 2022, 07:40 

Tamas, len ako budem vedieť, že ktorá firma stojí za to, na ktorú sa môžem obrátiť? Kto je akože skúsený a dobre mi to urobí?
Bobo ale toto môže byť problém akejkoľvek izolácie nie? Tomu sa nejako zabrániť nedá či sa tam nasťahujú nejaké zvery alebo ee, nie?

Poslať Napísal: 20 Jún 2022, 09:12 

hubo pri niektorych je problemoch proste to ze zadrziavaju lepsie pachovu stopu tym padom tie zvery sa tam vracaju a je im tam dobre a to je zasadny problem...
mam vela ludi v okoli ktorych trapia napriklad kuny...
a to nie je nic prijemne...

Stránka 1 z 4 [ Príspevkov: 40 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre