Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 38 z 40 [ Príspevkov: 396 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Vetranie a rekuperácia
 Poslať Napísal: 24 Aug 2022, 12:28 

ako dobre pre vas, ze ste sa rozhodli riesit rekuperaciu este pred zacatim stavby, lebo tam tahat vsetky tie rozvody potom, to nie je sranda. jeden znamy sa totiz rozhodol akosi neskoro, ze ide do toho a to buranie mu teda vobec nezavidim :shock:

Poslať Napísal: 24 Aug 2022, 14:24 

Feri_Modži Moja žena síce nie je taká fajnová, ale ľudia sa menia, možné je čokoľvek :lol: Čo sa týka záruky, ako to funguje? Líšia sa nejak alebo je to pri každom type rekuperácie rovnaké? Chceme si byť istí, ak by sa niečo pritrafilo, aby sme to stihli včas vyriešiť.

Poslať Napísal: 25 Aug 2022, 09:56 

Fúha, tak to si teda vôbec predstaviť neviem ani nechcem. Nie je to škoda riešiť až po dokončení stavby? Keby to bol starý dom, tak chápem a to by mi ani tak ľúto nebolo.
Čo sa týka záruky, tak to býva väčšinou okolo 5 rokov. Ideálne by bolo vybrať takú, pri ktorej ti zabezpečia aj servis, aby sa predišlo prípadným poruchám.

Poslať Napísal: 25 Aug 2022, 13:51 

Nemá najnovší dom, ale aj tak si myslím, že si búcha hlavu, že nemal také informácie predtým, aké má teraz. Ale tak zrejme je to reálne urobiť to aj takto, len je s tým kopa problémov. Našťastie má kde zostať, inak by som ho musel prichýliť ja :lol:
A so servisom to funguje ako, nevieš? Robí sa nejako pravidelne?

Poslať Napísal: 30 Aug 2022, 09:23 

realne to je, v pripade rekonstrukcie sa da zvolit decentralna jednotka, cize nie je potrebne riesit rozvody vzduchu. skus susedovi poradit, mozno to oceni. ale ked vravis, ze to uz zacal riesit, tak toto by uz pravdepodobne vie. :-D

Poslať Napísal: 30 Aug 2022, 11:05 

Sused má môj veľký obdiv teda, ja by som sa na to v žiadnom prípade nedal. Čo sa toho servisu týka, väčšinou už to majú zariadené tak, že servis máš zahrnutý v cene. My máme ovládanie pomocou smartfónu a je to praktické, ak by sa nám aj niečo so systémom stalo a nevieme si dať rady, vedia nám to takto spraviť na diaľku.

Poslať Napísal: 05 Sep 2022, 09:24 

Moja žena je dosť skeptická, čo sa týka takýchto vecí a bojí sa, že v prípade poruchy budú problémy s tým, že to bude dlho trvať, kým nám to prídu opraviť. Ale ubezpečil som ju, že je to v dnešnej dobe vyriešené inak, ako si napísal, na diaľku sa dá teraz spraviť čokoľvek, som rád za takéto technológie. Už len nájsť niekoho, kto to robí takýmto štýlom.

Poslať Napísal: 05 Sep 2022, 14:12 

jasne, ved aj nam sa to osvedcilo, hned sme to cez aplikaciu nahlasili a poruchu prisli opravit rychlo. nie je nad to, ked to maju firmy vyriesene takto, lebo si neviem predstavit cakat na technika tyzden-dva. my sme takymto pristupom nadseni. a to sme ani nevedeli povodne, ked sme si davali rekuperaciu robit, ze to bude mat takto zabudovane.

Poslať Napísal: 06 Sep 2022, 09:14 

A čo sa vám osvedčilo, ak sa môžem spýtať? Podľa čoho je dobré vyberať vetrací systém? Počul som, že v súčasnej dobe by mala každá novostavba spľňať požiadavky A0, čo sa vie docieliť práve tou rekuperáciou, tak neviem, čo je na tom pravdy.

Poslať Napísal: 09 Sep 2022, 12:43 

je to tak, prave tou rekuperaciou vies docielit, ze bude stavba splnat dane poziadavky. ty sam asi nebudes vediet, aku jednotku vybrat, ak nemas potrebne informacie. samozrejme, ze aj na to su tu ludia, ktori ti s tym vedia pomoct. my mame vetraci system od Wolfu a ti nam po spracovani prvotneho navrhu povedali, kde ma byt jednotka umiestnena a aj kadial sa budu tahat rozvody. o to sme to mali jednoduchsie.

Stránka 38 z 40 [ Príspevkov: 396 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre