Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 20 z 23 [ Príspevkov: 230 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Vetranie a rekuperácia
 Poslať Napísal: 08 Dec 2020, 08:44 

jasné rozumiem a zvykli ste si na to v pohode? lebo ja si to teraz neviem ani len predstaviť, som zvyknutý na to, že ráno hneď ako sa zobudíme tak otvárame okná a 10 minúť vetráme a zrazu keby mám rekuperáciu, tak nemusím nič otvárať :lol: taký fakt nezvyk by to bol. a môžeš mi napísať, ako dlho tú rekuperáciu máte, kto vám ju montoval a ostatné bližšie informácie? dík

Poslať Napísal: 10 Dec 2020, 11:45 

Teodor áno, je to tak, že cena bola vyššia ale nás celkovo tá jednotka očarila a už sme moc na cenu ani moc nepozerali. Predsa len je to investícia na celý život! Cenu ti pošlem do súkromnej správy :)

Poslať Napísal: 11 Dec 2020, 10:34 

@Martinka Barošová je mi to jasne, novinky vedia ocarit cloveka, lebo maju tie najlepsie funkcie.. a som pozeral, ze tato jednotka ziskala aj nejaky certifikat na pasivny dom, tak to je tiez peckova vyhoda.. budete mat pasivny dom, ze jo?

Poslať Napísal: 04 Jan 2021, 11:06 

Dobre si si všimol Teodor, tá jednotka má certifikát kvality HP Keymark, na ich fb stránke si to videl, že? :) Jasné, že budeme mať pasívny dom. O to nám išlo a všetko robíme preto, aby sme taký dom aj mali. Keby sme nechceli, tak dáme nejakú inú a hlavne lacnejšiu jednotku do domu a možno by sme rekuperáciu ani nedávali. Ktožvie, čo by bolo. No s manželom sme si hneď na začiatku ako sme riešili projekt povedali, že chceme pasívny dom a podľa toho aj ideme :) ;)

Poslať Napísal: 05 Jan 2021, 10:46 

...caute...da sa rekuperacia montovat aj do stareho domu?...ak ano, tak co je k tomu potrebne?...

Poslať Napísal: 11 Jan 2021, 11:35 

Dá sa montovať aj do starého domu, no závisí hlavne od toho, či máš kade ťahať všetky potrebné rozvody, hm?
Je v tom starom dome dosť vysoký plafón? Ideš znižovať sadrokartónom?

Poslať Napísal: 18 Jan 2021, 09:50 

...fuha, az moc vysoky tam je plafon...ako v starych domoch...ideme znizovat sadrokartonom a preto ma napadlo, ze by som vrchom potahal aj potrebne rozvody na rekuperaciu a zaroven asi aj na klimatizaciu...len neviem, ci sa to moze aj vrchom tahat, hm?..

Poslať Napísal: 26 Jan 2021, 15:29 

Jasné, že sa to môže vrchom ťahať a v drvivej väčšine sa to aj vrchom ťahá, lebo to sú takéto rúry (viď. foto). Takto pekne si to môžeš dať spraviť aj ty, keď ideš znižovať strop sadrokartónom.
Obrázok

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 12:37 

...matias dik za fotku, je super vidiet ako to maju ludia porobene...toto je fotka z tvojho baraku?...

Poslať Napísal: 02 Feb 2021, 13:43 

Áno, áno z môjho domu je to fotka. Však cudziu fotku nemám z kade mať a to by som si ani nedovolil dať nejakú inú. Takto to mám my spravené 8-)

Stránka 20 z 23 [ Príspevkov: 230 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre