Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Zariadujeme

Stránka 11 z 18 [ Príspevkov: 180 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Vchodové dvere do bytu
 Poslať Napísal: 08 Mar 2018, 15:09 

Electra aha, tak to si potom môžte dovoliť čakať na ne, pokiaľ vám ich vyrobia...v tomto to máte riadnu výhodu...a aj ste už nejaké vybrali?...som tu dlhší čas nebola, tak ani neviem..

Poslať Napísal: 13 Mar 2018, 09:04 

Ano ano uz sme si boli vybrat, velmi nam tam pomohli aj s vyberom takze som odtial odchadzala s dobrym pocitom. Uz si len musime na ne pockat :)

Poslať Napísal: 20 Mar 2018, 15:16 

tak nakoniec som sa rozhodoval medzi adlom aj ked su tam drahsi a sapeli ale nakoniec sme boli dat dvere objednat v sapeli. bol tam ten pristup lepsi a aj rychlejsie dodanie maju takze tak. inak ale diki za pomoc :ugeek:

Poslať Napísal: 24 Mar 2018, 06:02 

Zdravim. Kedze som prave riesil bezpecnostne dvere (vcera boli zamerane a idu do vyroby) a robil som si velku resers, podelim sa o informacie, ktore mam.

Sapeli - videl som montaz bezpecnostnej zarubne na https://m.youtube.com/watch?v=A5BSJ6Ks5Vc, kde ju chlapec iba priskrutkoval do steny pred vyliatim zarubne betonom. V testoch pevnosti montaze na youtube je toto srobovanie oznacene ako uplne nevyhovujuce, sroby sa zohnuna vytrhnu pri pouziti sily. Spickove firmy kotvia zarubne tak, ze do steny daju zelezne tyce a k nim potom privaria zarubnu, ktoru vyleju betonom.

Sklo v bezpecnostnych dverach - je to mozne spravit aj bezpecne, robia sa aj svetliky po stranach, pripadne nadsvetliky. Ak ma ist o bezpevnostne dvere, bude ale cena velmi vysoka. https://m.youtube.com/watch?v=qToW_UtdF7o

Exterierove dvere - urcite vyberat zateplene, aby nenastavala kondenzacia vlhkosti vnutri vo dverach plus prevedenie odolne voci vlhkosti a chladu. Kazdy kvalitny predajca na to urcite upozorni, taketo dvere a izolovana zarubna su samozrejme drahsie ako dvere pouzivane napr. v bytovke.

Rozdiel medzi bezpecnostnymi dverami - odporucsm pozriet video https://m.youtube.com/watch?v=duMgdknzAqw. Ak maju byt dvere bezpecne, musia byt kvalitne a aj kvalitne osadene s tradiciou a dlhorocnou podporou. Rad vyuzivam firmy, ktore same vyrabaju aj montuju a robia servis, roznym zivnostnikom montaznikom co iba odoberaju od importera velmi neverim, ze v pripade problemov budu ochotni riesit ci este vobec existovat ako firma.
Bezpecnostne dvere su bezpecne iba ak su zamknute, ze sa daju rekativne lahko otvorit zabuchnute je normalne.

Zivotnost - vyrobca dveri, ktore som si vybral, hovori o zivotnosti cca. 30 rokov. Podla mna to zalezi aj od udrzby. Prekvapila ma ale jedna vec - trezorovy mechanizmus je sice zatvoreny v ocelovom rame s vyztuhami zakryty plechom, no da sa cely vybrat so zamkovej strany a v pripade potreby vymenit. Co sa designu tyka, ponukaju vyrobcovia moznost rozneho designu z kazdej strany (casto bez zvysenia ceny) u dveri aj u zarubne a hlavne moznost vymenit povrch dveri v pripade, ze dizajn uz nebude aktualny o par rokov ci v pripade poskodenia.

Emergency vlozka - vlozka umoznujuca mat z oboch stran zasunuty kluc a oboma odomykat/zamykat zaroven. Vyborna prevencia draheho vyjazdu zamocnika. Odporucam mat u susedov kluc v zapecatenej obalke pre pripad potreby. Co sa kvalitnyh vloziek tyka, moj predajca moju vybranu nepredava, preto pouzijem vlastnu. Ide o EVVA MCS a funguje na magnetickom principe, kde stavitka sa nepriblizuju/nevzdaluju od kluca ako obvykle, ale sa otacaju. Su zaroven mechanicky schovane za platom kovu, magneticke pole zan prejde, no sperhak nie, preto je to jedna z par vloziek, ktore sa pokial viem nenasilne otvorit bez kluca nedaju.

Ako sa dnes kradne - sikovnejsi zlodeji skusia zatlacit na zamkovej strane rohy, ci su uzamknute do stropu a podlahy. Ak ano, odchadzaju. Jednoduchsi zlodeji chodia s magnetom, ak sa na dvere prichyti, odchadzaju.

Viac ma nateraz nenapada, ja uz mam objednane (chytil som super akciu na Agrokomplexe v Nitre) a dvere nepredavam, preto tieto informacie berte iba ako snahu podelit sa o to, co som sam dlho hladal.

Nie je dolezite mat neprekonatelne dvere, ale bezpecnejsie sko susedia :)

Poslať Napísal: 24 Mar 2018, 06:15 

Este ma napadlo par veci:

Olivka na zamku z vnutornej strany (gombik zvnutra kam sa obvykle dava kluc) sice zabezpeci, ze sa nevymknete s klucom vo dverach, no zlodej ktory do bytu vlezie akrobaticky cez okno si tazke veci pohodlne poodnasa cez dvere.

Zarubna a panty - je to drahsie, no odporucam rovno vymenit aj zarubnu. Nova bude spevnena a v pripade problemov sa dodavatel dveri nebude moct vyhovarat na nu. Panty radsej styri ako tri pri tazsich dverach, idealne nenastavitelne ale zvarane. Nastavitelne prinasaju iba potrebu ich po nejakej dobe opat nastavovat, pozitiva nepoznam.

Pri vybere dveri brat certifikovane a aspon 3. bezpecnostnu triedu. Vlozku a kovanie kludne aj zo 4. bezpecnostnej triedy.

Poslať Napísal: 26 Mar 2018, 07:56 

Philipz to je super myšlienka na konci :lol: :lol:
lincoln a aké tam boli rozdieli v cenách? vyberal si si podľa toho?

Poslať Napísal: 28 Mar 2018, 13:36 

PHiLiPZ: owww, ake mudrosti sveta si tu napisal..snad si niekto z toho nieco zoberie...

no nesuhlasim s tvojim popisom, ze montaz bezpecnostnych dveri sapeli nie je vyhovujuca..mam od nich dvere a sam som videl ako mi ich nahadzovali...dost dlho sa im venovali aby boli dobre namontovane a sam som si to odsledoval, kedze sa tomu tak trochu rozumiem..a mozem povedat, ze si svoju pracu odviedli kvalitne a zodpovedne!

Poslať Napísal: 01 Apr 2018, 13:09 

Do urcitej miery suhlasim, ze montaz podla uvedeneho videa je lepsia, ako u neznackovych dveri, kde sa zarubna iba vyplni PUR penou. Zaroven je pravda, ze montaz nie je natolko dobra, ako ponukaju ti najlepsi - upevnenie ocelovych tyci do steny, prizvaranie zarubne k nim a az nasledne zabetonovanie zarubne. Pridanu hodnotu pevnejsieho kotvenia nedokazem posudit ale za mna (a toto pisem skutocne subjektivne) pri kupe dveri na 30r nehra par sto € taky rozdiel, aby som robil kompromisy.

Poslať Napísal: 03 Apr 2018, 12:40 

je to tazko, kazdy je spokojny s niecim inym...nebudem sa tu s tebou dotahovat lebo vidim, ze to aj tak k nicomu nebude viest...som rad, ze tvoje komenty si tu zverejnil a mozno niekomu tym pomozes...jedno ale je iste, ze si treba dopredu pozriet pracu firmy, ako montuju, vyrabaju a potom objednavat...

Poslať Napísal: 03 Apr 2018, 13:36 

Vždycky záleží, co člověk očekává. Pokud si necháte udělat dveře na zakázku, tak výsledek může být cokoliv mezi úžasnými dveřmi až po zbytečně vyhozené peníze. Pokud si zvolíte nějaké sériově vyráběné, tak sice nedostanete žádné umělecké dílo, ale máte takřka jistý určitý standard co se odolnosti a spolehlivosti týče. :) S tím, že i mezi sériovou výrobou se dají najít moc pěkné kousky. Třeba tady.

Stránka 11 z 18 [ Príspevkov: 180 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Ďalší

Obsah fóra » Zariadujeme

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre