Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 14 ] Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Rozpočet
 Poslať Napísal: 25 Júl 2014, 09:52 

Rozpočet

Predmet príspevku: Re: Rozpočet
 Poslať Napísal: 29 Júl 2014, 18:04 

Zdravím milí stavitelia, máme zaujem staviať, no zatiaľ sa mi len točí hlava. Určil som strop 180 000e, po odpočítaní ceny pozemku na stavbu nám ostáva 164 000e ale zatiaľ sa na mňa každá stavebná firma pozerá ako na človeka ktorý padol na hlavu, čo ja chcem postsvit za 6 000 000mil korún, akoby som povedal postavte mi dom za 200e. Plánujem modernejšiu stavbu, s plochou strechou, dom by mal byt cca 200m2 nie viac, dvojpodlažný. 4+kk, 2vacsie kupelne a jedno oddelene WC Poradte niekto kolko bz to mohlo staáť hrubá stavba,..dokončenie...nechcem vo vnútry nejaký prepych, iba klasickú strednú cestu, pekné obklady, no nie za 50e m2 emoticon, Nestaviame garáž pretože chceme ušetritť miesto.

Poslať Napísal: 29 Júl 2014, 18:04 

No my sme si dali hrubú stavbu postaviť, lebo na to nemáme čas - momentálne nám stavajú dom - bungalov s rozlohou do 140 m2 - nepodpivničený a k tomu samostojacu garáž 5x6 metra a podpivničenú - všetko z tehly. Postaviť nám majú oba objekty po strechu (strechy bude robiť už niekto iný) vrátane všetkých ležatých rozvodov - čiže všetko čo má byť v zemi tak to nár robia a celková cena s DPH za toto postavenie je necelých 51.000,- eur. Niekto tvrdí že je to veľa, niekto že v pohode, niekto že málo. Neviem posúdiť, no som rada, že sa nemusím absolútne o nič starať - nemáme na pozemku ani elektriku, riešia všetko centrálou, nestaráme sa ani o WC, ani o stavebnú búdu, skrátka iba chodíme očumovať ako nám rastie stavba. Možno je to veľa, ale na druhú stranu som na nich získala iba tie najlepšie referencie a taktiež stavajú bez akéjkoľvek zálohy - mesačne fakturujú vykonanú prácu.
Koľko presne bude stáť zvyšok, zatiaľ netuším, no úver to snáď vyrieši

Poslať Napísal: 29 Júl 2014, 18:05 

za 60000 budem mať komplet postavený dom(pivnice,1podlažie,podkrovie)a ešte nám ostane na dovolenku,nie dom bez strechy emoticon určite by som sa nedala takto ošklbávať.

Poslať Napísal: 04 Aug 2014, 15:25 

Pošlite náčrt pôdorysu,náš rozpočtár sa na to pozrie : hontersk@gmail.com,honter,0904236004.

Poslať Napísal: 12 Aug 2014, 16:29 

Dobrý deň.
Chcel by som si postaviť dom typu bungalov svojpomocne.
Mohli by ste mi prosím napísať koľko by vyšla cca finančne celá stavba?
Veľmi by mi to pomohlo.
Ďakujem

Poslať Napísal: 22 Aug 2014, 10:23 

ahoj, my mame skoro taky isty pozri laguna 22. Do 60 000 sa urcite zmestite a aj na nejake zariadenie zvysi.

Poslať Napísal: 25 Aug 2014, 07:44 

ja som staval podobny RD,
v projekte bolo pisane, ze 180 000 EUR, stoji RD hotovy vratane vsetkeho,
ale realita bola taka, ze projekt bol podhodnoteny. Pri stavbe spm pouzival standardne materialy a
ked som sa dostal na uroven 180 000 EUR, mal som len holodom. Chcel som si pozicat od banky,
ale nedali mi uver. Zmenil som banku, stavba stala 2 roky a potom som vzal este uver vo vyske 100 000 na dokoncenie.

tj teda:

70 000 EUR som dal na pozemok
180 000 EUR som vybavil stavebne povolenie, kupil projekt, urobil vynatie pody
100 000 EUR som dokoncil RD, urobil okolie (branicky, plot, travnik, zahradna buda, sanita, vane, kuchynske linky, dvere a zarubne, podlaha, dokoncovacky ...)

suma sumarum 350 000 EUR, za RD s uzitkovou plochou 240m2,
na Slovensku kazdy ojebava, viac by som uz nestaval.

Poslať Napísal: 05 Sep 2014, 05:32 

ja som zacal stavat dom vlani v marci zatial cena bez pozemku 1,8 miliona plus pozemok milion nemam este ani okna. stavali sme svojpomocne na 98 percent len oco a ja. inzinierske siete este asi 120 metrov dlžky a plus zariadenie. dom je velkostne 11 x 11 a komplet podpivničený prízemie a poschodie. je z porothermu. vysledna suma bude možno 4,5 miliona. držte sa a nech sa vam dari. Nebojte sa všetko s božou pomocou zvládnete.

Poslať Napísal: 08 Sep 2014, 17:13 

Pekný deň prajem,

nehnevajte sa pokial to sem nepatrí, ale mám k dispozícii poukážku v hodnote 3 333,- EUR na stavbu rodinného ocelového domu cez spoločnosť 3M Dom, s.r.o. Ide o poukážku bez lehoty splatnosti, nie je na meno a dá sa uplatniť pri stavaní domu ako holodomu, hrubej stavby alebo domu na kľúč.

katalóg domov cez túto spoločnosť sa dá pozrieť na ich stránke: http://www.domypremladych.sk

Túto poukážku predám za 800,- EUR.
(nejde mi sem poslať foto poukážky - v prípade záujmu viem však poslať do mailu)

S pozdravom

Kristián

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 14 ] Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre