Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 7 ] 

Autor Správa
 Predmet príspevku: Zateplenie
 Poslať Napísal: 25 Júl 2014, 10:37 

Chcem sa opýtať... Mám z toho už hokej. Niekto tvrdí, že zatepliť dom treba, niekto vraví, že sa v tom nedá dýchať. Máme totiž dilemu či dať šírku tehly 44 a nezatepliť alebo dať 38 tehlu a zatepliť myslím, že 6cm. Bývame na Orave takže zimy si užijeme až dosť. Ale počula som, že ten dom nedýcha, že sa v ňom nedá vetrať. Aké máte s tým skúsenosti????

Ďakujem za všetky odpovede....

Predmet príspevku: Re: Zateplenie
 Poslať Napísal: 29 Júl 2014, 18:20 

Chcel by som vediet ci existuje postup pri zateplovacích pracach. Priklad co sa zetepluje skor fasada alebo strecha. Pytam sa pre to lebo na nasej bytovke zateplili najprv 1 celnu stranu nasledne bocnu a dali sa do rozoberania strechy .Pricom zostavajuca druha celnu stranu budu robit ako poslednú. Je to v poriadku alebo je predpísany postup co sa zetepluje sko

Poslať Napísal: 03 Okt 2014, 01:18 

kenyway píše:
Chcem sa opýtať... Mám z toho už hokej. Niekto tvrdí, že zatepliť dom treba, niekto vraví, že sa v tom nedá dýchať. Máme totiž dilemu či dať šírku tehly 44 a nezatepliť alebo dať 38 tehlu a zatepliť myslím, že 6cm. Bývame na Orave takže zimy si užijeme až dosť. Ale počula som, že ten dom nedýcha, že sa v ňom nedá vetrať. Aké máte s tým skúsenosti????

Ďakujem za všetky odpovede....

Toto sa nedá zodpovedať. Ten múr už máte postavený? Či ešte nie? Ak chcete izolačné vlastnosti pre sever Slovenska, tak určite zatepliť. Múr môže byť hocijaký hrubý, ak nemá izolačné vlastnosti, je vlastne nutné ho izolovať., Inak bude teplo unikať. Izolácia múrov je jedna vec a čo izolácia podlahy?

Poslať Napísal: 22 Okt 2014, 12:10 

Prosim o radu. Potrebujem zateplit 25 r. RD z dovodu znizenia spotreby plynu. Okna vymenene-EURO. Vysledok- spotreba mierne klesla, plesniny v rohoch. Tesnia asi dobre.
Konstrukcia RD - obvod.mury CD-TYN hr.29cm,vonk.omietka brizolit, vnutorna na obvode perlitova hr. asi 2,5 - 3 cm. Stropy keramicke MIAKO. Uvazujem s 12 cm polystyrenom. RD ma jednu stenu na hranici pozemku, sused suhlasi s 10-kou, tie 2cm risknem. Vie niekto poradit, ci z hladiska rosneho bodu, aby zos- tal v polystyrene bude tych 12 cm dost?

Poslať Napísal: 16 Feb 2015, 20:28 

ja som si vsimla ze na bytovkach davaju z dola polystyren a po strechu davaju iny vzdusnejsi material a nechavaju tam otvory aby to dychalo....a ak stavate novy dom tak na co vam je zateplenie? postavte ho uz tak aby bol teply

Poslať Napísal: 08 Aug 2015, 13:05 

urcite si dajte z vonku aspon tych 6cm, dom sa vam tak otepli a znizia sa vam naklady na kurenie, tehla je chladny material a ak ste este nezacali stavat tak skuste porozmyslat aj nad inym materielom ako napr ypork ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti

Poslať Napísal: 04 Máj 2019, 13:53 

Odporucam urcite kontaktovat majstrov zo stastnaizolacia.sk, inu by som si na dom uz v ramci efektivity a usetrenych nakladov urcite nedal.. mame zvlastne urobeny strop, vela malych miest, kde by sa klasicka izolacia nedostala, kdeztio striekana pokryla vsetko, mame ju druhy rok.

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 04 Máj 2019, 13:53

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 7 ] 

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre