Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 16 ] Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Stavba na klúč
 Poslať Napísal: 25 Júl 2014, 10:35 

Ahojte!
Rozhodli sme sa s priateľom, že si postavíme dom, no nemáme čas ho stavať samostatne alebo chodiť kontrolovať stavbu... Ja som priateľovi navrhla dom na klúč , no jemu sa táto alternatíva nepozdáva... Stavali ste si niekto dom na kľúč? Máte s tým skúsenosti? ďAKUJEM ZA ODPOVEDE :)

Predmet príspevku: Re: Stavba na klúč
 Poslať Napísal: 04 Aug 2014, 15:15 

Pošlite náčrt pôdorysu,náš rozpočtár sa na to pozrie : hontersk@gmail.com,honter,0904236004.

Poslať Napísal: 06 Aug 2014, 11:41 

nie na kluc,,,ale svojpomocne,,zacinam toto leto Spokojnosť
dom na kluc,,,zbavuje ta to viacero starosti,,ale za to si viac priplatis
kde tu sa musi behat po vsetkom moznom

Poslať Napísal: 19 Aug 2014, 11:43 

podľa mňa je stavba na kľúč celkom výhodná pre tých, ktorí nemajú možnosť neustále staviať svojpomocne., Pokiaľ si zaplatia staebný dozor, tak potom budú mať prostredníctvom neho dohľad nad firmou, ktorá im to realizuje.

Poslať Napísal: 19 Aug 2014, 11:44 

pracujem uz par rokov v stavebnictve. pohybujem sa viac v rakusku ako na slovensku a nemozem suhlasit s tymi minusmi ktore ste uviedli. v rakusku je trend nechat si postavit dom niekomu kto tomu rozumie a ja si myslim ze ten trend pride aj k nam. k tomu "vyjde vas to viac" iba tolko ze buduci majitel tym ze sa podiela na stavbe straca cas vo svojej praci a nevyraba peniaze. takze usetril iba tie peniaze ktore nikdy nezarobil a este je otazne ci dosiahol taku kvalitu ako skuseni odbornici. a peniaze tiez netreba mat na zaciatku vsetky. je jasne ze nejaka financna hotovost byt musi. zacne sa s uverom pri zalozeni pozemku a ked sa rozostavia stavba tak sa uver zvysi a zalozi sa dom. s pozdravom lubo.

Poslať Napísal: 19 Aug 2014, 11:45 

Ahoj Lubo pisal si, ze pracujes uz par rokov v stavebnictve, viac v rakusku ako na slovensku. Preto by som sa ta chcel opytat ci sa venujes vystavbe rodinych domov. S manzel by sme chceli na jar zacat stavat dom v Hainburgu. Poprípade ci poznas kvalitnu stavebnu firmu posobiacu na rakustom stavebnom trhu.

Poslať Napísal: 06 Sep 2014, 16:40 

Dom NA KĽÚĆ má

VÝHODY
- rýchlejšie postavené,
- o všetko sa postarajú
- minimum starosti s vybavovaním a zháňaním
- prehľad a minimum papierov pri spájaní toho, čo všetko dom stojí a kam idú peniaze
- možná zaujímavá cena
- pár ďalších

NEVÝHODY
- pokojne ti mizne materiál, lebo niektoré firmy ho skrátka na tvojej stavbe nespotrebujú celý a zarobia inde. Ak by mi to z 10 robotníkov nakoniec nepotvrdilo 9 z nich, tak by som to netvrdil.
- pokojne ti namiesto niečoho dohodnútého môžu z núdze, ale aj zámerne dať niečo iné. Iný typ rúrok a pod. Keď sa niečo zamuruje, už to nevidno.
- robotník bez kontroly vie narobiť neplechu. Na druhej strane ak je platený od roboty a nie od času, nemusí to byť až taký problém.
- nemáte pod kontrolou prípadne odchýlky od vašichplánov a zámerov... individuálnych túžob.
- nemáte kontakt s domom pri jeho výstavbe, čo je vec emocionálna.
- zásadná nevýhoda je, že mnoho robotníkov a firiem nedisponuje skutočnými odborníkmi na kúrenárstvo, plyn, dlaždenie, sadrokartonáž a podobne. Chcieť od jednej firmy, aby mala odborníkov na komplet všetky stavebné odvetvia je veľká vec a nie všade také niečo je.
- a pardón, posledný prípad, požičaná inšpirácia odtiaľto http://zaujimavosti.net/prakticke-nazory/co-znamena-stavba-na-kluc-jej-vlastnosti-vyhody-nevyhody/
je skrátka fakt, že zohnať hypotéku na dom, ktorý neexistuje, ak firmy so stavbou na kľúč chcú peniaze často vopred, je problém. Neviem či a dnes chcú všetci peniaze vopred, no pred pár rokmi som mal problém, tiež som zháňal staviteľa na kľúč. Už by som také nespravil, Hrubá stavba jednému a zvyšok ďalším, pekne postupne a mať ich po ruke na základe referencii.

Ak je totiž jeden fušér a má stavať dom, tak nech je pokazená radšej malá časť a nie rovno komplet celý dom.

Poslať Napísal: 26 Okt 2014, 21:53 

Hehe presne tak. Keď nie je robotník pod kontrolou alebo ak nemám s domom priamo spojenie pri jeho stavbe, že nemám pod kontorlou čo sa kde dáva, či je to presne tak, či si na zachode aj sadnem, alebo musím mať otvorené dvere a dalsie detaily, ja pri takých veciach byť musím neustále. Byť toho sučasťou a sama sa podielať. Inak by som si pripadala ako v cudzom dome.

Poslať Napísal: 17 Nov 2014, 13:22 

A do tohto domu ako si vybrať Windows? Mám veľkú dilemu, pretože neviem, či toto http://oknoplast.sk/sk/okna sú dobré kvality?

Poslať Napísal: 17 Nov 2014, 15:51 

Hosť píše:
A do tohto domu ako si vybrať Windows? Mám veľkú dilemu, pretože neviem, či toto http://oknoplast.sk/sk/okna sú dobré kvality?

drahý Hosť, to čo je za príspevok? Štylizácia ako počítač z Uzbekistanu a mimo misu príspevok. Keď čurám tak rovno do stredu, nech neočurám dosku.... Aj môj príspevok dáva teraz logiku ako ten tvoj.
Píšeš, že máš obavy, či sú tie okná dobrej kvality. Mám pre teba tip, vôbec ich tam neobjednávaj, pretože môžu byť strašnej kvality a vyhni sa tomu, keĎ už tu takto nenápadko spamuješ. Stačí ti to tak?

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 16 ] Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre