Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 2 z 2 [ Príspevkov: 16 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Stavba na klúč
 Poslať Napísal: 03 Feb 2015, 17:09 

Fuu osobne by som tomu neveril, kazdopadne ak ano, treba na nich fakt striehnut. Prerabali sme dom a kebyze sme pravidelne nekontrolovali pracu a neusmernovali, neviem neviem ako by to doapdlo. :)

Poslať Napísal: 09 Feb 2015, 19:11 

rozhodne nie nejde len o to ze je to lacnejsie ale ide aj o ten pocit ze si ten dom vytvoris vlastnymi rukami

Poslať Napísal: 08 Aug 2015, 13:27 

ja v tom vydim skor nevyhody- vysoka cena, riziko pouzitia lacneho materialu, miznutie materialov, dom nebude vyzerat podla vasich predstav, mozu nastat komplikacie ako prerabanie , zbytocne natahovanie, nekvalitna praca.......
uz ked si davate postavit dom firme, tak si na to poriadne dohliadnite alebo vzdy majte na stavbe nejakeho cloveka co dohliadne na vsetko

Poslať Napísal: 03 Aug 2017, 18:09 

Ahoj, domy na klúč sú in, je veľa firiem, ktoré to robia kvalitne skús napr : rodinnydom alebo domsnov :) pomer cena výkon výdrž je fajn, dom veľa vydrží nespadne alebo nebudú s ním problémy jak niektorý píšu zober, si ak by to tak bolo tak by si tie domy predsa nekupovali :)

Poslať Napísal: 12 Okt 2018, 23:52 

Akurát minulý týždeň som sa venovala na nasej Fb stránke téme či stavba svojpomocne alebo na kľúč?
Prešla som rôzne stavebne firmy a blogy na tuto tému. Tak isto som hovorila o tejto téme s našimi technikmi.
Pre posielam výsledky môjho pátrania.:

Ahojte.Po víkende sa opäť venujeme zaujímavým témam z oblasti stavebníctva.
Stretávame sa pri svojej práci s otázkou od zákazníkov či stavanie domov na kľuč nie je predražené a že sa firmy chcú len nabaliť.
Hľadala som odpovede a prišla na naozaj zaujímavé fakty.
Samozrejme že nacenenie stavby domu na kľuč sa javí že cena je oveľa vačšia ako stavanie domu svojpomocne.
Ale vedeli ste čo všetko je zarátané v cene za výstavbu na kľúč?
1.ČAS( koľko času by ste museli investovať za vybavenie všetkých veci + čas strávený samotnou výstavbou)
2. PRÁCA 5-6 ľudí
3. PROFESIONALITA (skúsenosti a zručnosti samotných majstrov)
4. MATERIÁL (Vy ako osoba by ste za materiál zaplatili cca o 20-30% viac za materiál ako firma)
5.OPRAVA CHÝB (ak urobíte chybu oprava stoji tiež peniaze)
6.SKRYTÉ NÁKLADY (benzín,amortizácia,konzultácie so statikom.....S týmto väčšina ľudí nepočíta a potom sa čudujú kam im peniažky utekajú)

Takže keď zarátate svoj čas strávený výberom,výstavbou a návrhom,nakupovaním atd. nie je tam až taký rozdiel
Preto radšej STRÁVTE ČAS S RODINOU!
www.evohaus.sk

Poslať Napísal: 13 Mar 2019, 08:25 

My sme tiež stavali svojpomocne a bolo to zdĺhavejšie ale som spokojný. Troška viac vybavovačiek ale som na seba hrdý:-)

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 13 Mar 2019, 08:25

Stránka 2 z 2 [ Príspevkov: 16 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre