Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 10 z 16 [ Príspevkov: 160 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
 Poslať Napísal: 22 Júl 2020, 09:41 

Uvažujem o kúrení tepelným čerpadlom. Tepelné straty v novopostavenom RD sú menšie ako 5kW a obytná plocha je 100m štvorcových.Jedná sa o RD typu bungalov. Uvažujem o TČ vzduch-voda, vzhľadom k tomu, že nemám geologický prieskum na danú lokalitu. Ako ste vedeli, že bude pre Vás vhodné tepelné čerpadlo na kúrenie? Bol to u Vás niekto pozrieť? Ako ste postupovali? Som v týchto veciach nováčik a rád si nechám poradiť.

Díky..

Poslať Napísal: 28 Júl 2020, 10:23 

AJ SOM SI MYSLEL VELOS, ZE STE TO MUSELI NEJAKO TAK SPRAVIT. LEBO VED TO JE NENORMALNE, AKO SA TO RYCHLO VZDY MINIE. A VELA KRAT VELA TYCH POUKAZIEK DOSTANU FIRMY A POTOM OBYCAJNY CLOVEK MA JEDNODUCHO SMOLU.

Poslať Napísal: 14 Aug 2020, 07:57 

@daniel84 my sme oslovili firmu, potom z tej firmy prisiel jeden typek popozeral si dom, lokalitu a na zaklade toho vybral tepelne cerpadlo...tiez nemame velky dom, mame 150m2 a tepelne cerpadlo mame 10kW...najlepsie je, ked ti priamo z firmy nejaky odbornik poradi aku silnu jednotku potrebujes, aby to dobre tahalo...

Poslať Napísal: 17 Aug 2020, 08:53 

@leonard my máme 220m2 a máme 14kW tepelné čerpadlo.

Poslať Napísal: 18 Aug 2020, 08:06 

- ahoj Anabela - to máte taký veľký bungalov alebo poschodový dom? - my sme postavili bungalov ale rozlohu domu máme 180m2 a to už mi príde riadne veľa a hlavne na upratovanie - no aby som aj k veci napísala, tak tepelné čerpadlo máme tiež silnejšie, také ako vy - a od ktorého výrobcu máte jednotku? -

Poslať Napísal: 26 Aug 2020, 10:21 

VELOS JE TO KAZDOPADNE ZAUJIMAVE, ZE NIEKTORA FIRMA TO VIE SPRAVIT PRE SVOJICH ZAKAZNIKOV A INA NIE. NO JE TO UZ V PODSTATE JEDNO, NEBUDEM TU UZ TIETO MOJE UVAHY RADSEJ PISAT, LEBO AJ TAK SU K NICOMU. PRAJEM, NECH VAM TO DOBRE VSETKO DOPADNE! DRZTE SA!

Poslať Napísal: 04 Sep 2020, 07:29 

Servus chlapi!... Chcel by som sa spýtať skúsenejších, či sa oplatí tepelné čerpadlo do starého domu, hm?.. Predtým tam kúrili tuhým palivom, no my by sme chceli tepelné čerpadlo, len vôbec nevieme, či sa to oplatí a či to je vhodné a postačujúce.. Aký máte názor?...

Poslať Napísal: 04 Sep 2020, 11:13 

to je fajn Anabela, ze mate silnejsiu jednotku, lebo mate aj o dost vacsi dom...to nase 10kW t.c. by vam nestacilo, to je jasne...

Poslať Napísal: 11 Sep 2020, 07:57 

"Vlad_o0"...my sme toto iste riesili pred rokom (minule leto)..viacerych odbornikov sme sa spytali na nazor a skoro kazdy bol za to, ze nevidi problem v starom dome kurit tepelnym cerpadlom...samozrejme, ze sme ho museli zateplit, aby neboli uniky tepla...pokial ho idete prerabat na komplet, tak jednoznacne odporucam tepelne cerpadlo!..

Poslať Napísal: 26 Sep 2020, 09:46 

@Agnes_a... ooo som nečakal, že mi na takúto vec bude odpisovať žena, vážim si to!... Takže ste medzi prvými dom zateplili a potom riešili kúrenie a ostatné veci?.. A akú tepelnú jednotku ste dávali?...

Stránka 10 z 16 [ Príspevkov: 160 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre