Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 19 z 24 [ Príspevkov: 238 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
 Poslať Napísal: 16 Dec 2021, 09:49 

Okej dobre to chápem. A čo sa týka potom samotného výberu ako je to s hlučnosťou? Netreba sa nejako obávať. Lebo poznám takých ľudí, ktorí sa sťažujú na susedov, že majú hlučné čerpadlá a neviem čo všetko.

Poslať Napísal: 17 Dec 2021, 09:23 

dero teraz su tie cerpadla podla mna tak vymakane, ze co sa tyka hlucnosti, toho by som sa neobaval. neviem potom ci ti susedia stoja vonku pred domov a sleduju a nacuvaju alebo co. ale osobne by som nepovedal, ze taketo nieco je hlucne, nehovorim, ze to zvuky nevydava, ale nie take aby to prekracovalo nejaku unosnu miestu decibelov.

Poslať Napísal: 21 Dec 2021, 09:37 

Cypo aha super, takže to asi len záleží od výberu čerpadla však? A ty máš nejaké čerpadlo? Lebo vyzerá, že sa asi celkom vyznáš. Prípadne aký konkrétny typ máš?

Poslať Napísal: 04 Jan 2022, 09:41 

dero a ty uz si si predbezne nejake vybral? reku ci si si nejake stihol porovnat a pripadne aj vybrat firmu, ze ako daleko si uz v tomto celom, alebo kedy to planujes mat poriesene.

Poslať Napísal: 05 Jan 2022, 09:31 

Tak ono je potom asi najjednoduchšie najprv si vybrať a rozhodnúť sa pre konkrétny typ alebo teda výkon čerpadla že aký chcem a firmu si už k tomu potom nájdem. Či vy ste to robili tak, že najprv firma a potom čerpadlo?

Poslať Napísal: 07 Jan 2022, 10:59 

vrato_M neviem ci to tak nejde ruka v ruke, ze vybera aj podla aktualnej ponuky cerpadiel aj podla firmy. ale to si myslim ze je vseobecne pri vsetkom tak, ze ked si nieco vyberas co sa ti pozdava ako produkt ale nie je ok firma, tak si to asi nevyberies ci? a zase ulohu zohrava aj samotna komunikacia a pristup spolocnosti.

Poslať Napísal: 10 Jan 2022, 09:16 

Suhlas, ide to ruka v ruke, i ked tazko povedat, ak chces vyslovene len nejaky jeden konkretny typ ktory ma len jedna spolocnost, tak si to asi vyberies, ale inak by som to riesil tak, ze podla firmy, ako sa mi pozadavaju, ako mi vedia poradit, pozapajat, povysvetlovat.

Poslať Napísal: 17 Jan 2022, 10:28 

Vrato_M vies co my sme si napriklad nechali poradit, jednak na zaciatku mi kamos povedal, ze aku firmu mozem skusit oslovit a potom aj co sa tykalo samotneho poradenstva k vyberu cerpadla. Take ake som chcel bolo do -25 stupnov co si myslim ze je na nasom uzemi Slovenska celkom postacujuce.

Poslať Napísal: 17 Jan 2022, 11:23 

Horolezec34 suhlasim, ono na tieto podmienky to vystaci a to si chcel presne toto, o ktorom pises, ze je do -25 stupnov, alebo si sa rozhodoval este medzi nejakym inym? Lebo zase tam treba brat asi do uvahy aj typ, ci to pojde z vody alebo zo vzduchu a pod.

Poslať Napísal: 19 Jan 2022, 09:17 

A to všetky čerpadla sú do -25 stupňov? Či sa to práve rozlišuje podľa typu, či to bude vzduch voda, alebo voda voda? Z ktoré vlastne z týchto typov sa najviac oplatí?

Stránka 19 z 24 [ Príspevkov: 238 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre