Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 14 z 14 [ Príspevkov: 136 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavba svojpomocne
 Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 13:31 

To by som sa rozhodoval asi podľa toho, že či budete altánok využívať počas celého roka. Lebo nejak na jar, v lete, keď je vonku fakt teplo, tak si myslím, že je zbytočne to zatepľovať. Ak ho budete využívať aj v zime, že ho viete nejak uzavrieť alebo niečo podobné, tak potom by som uvažoval aj nad tým zateplením, nech to teplo tak rýchlo neuniká.

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 07:27 

Je to až taký citeľný rozdiel medzi tými zateplenými tehlami a obyčajnými, že to treba aj altánku rozlišovať? By som bez rozmýšľania použil obyčajné a asi by to nemusela byť tá najlepšie možnosť, ako teraz čítam.

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 07:03 

to by aj mna zaujimalo, ze aky je teda rozdiel medzi nimi. viem, ze tie su take a tie take. ale o kolko je to vyhodnejsie, ked je ta izolacia uz vovnutri v tehle a ked sa zatepluje az potom po postaveni murov?

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 07:59 

Ano, ked pouzijes zateplene tehly, tak to ma vyhody. Vseobecne sa uvadza, ze tie zateplene tehly vedia nahradit az okolo 35 cm tepelnej izolacie. To myslim, ze uz hovori samo za seba. Napriklad Heluz uvadza, ze tie ich tehly maju najlepsie tepelno izolacne parametre a uvadzaju aj sucinitel prestupu tepla az 0,11 W/m2K.

Poslať Napísal: 29 Sep 2022, 06:18 

Fúha, vieš aj nejak bližšie vysvetliť, čo ten vzorec znamená? Mám pocit, že nebudem jediná, ktorej to nie je práve jasné len takto z tých čísel a merných jednotiek.

Poslať Napísal: 03 Okt 2022, 06:23 

Pokiaľ to nejak nepotrebuješ riešiť, že nejdete kupovať stavebný materiál, tak si myslím, že je aj zbytočné to nejak ďalej rozvádzať. Však rozpísať to tiež rozpísal už predtým, tak si vieš pozrieť. Ak si ťa to zaujíma nejak viacej, že to aj využite pri rozhodovaní nejak, tak potom by som poradil predajcu navštíviť.

Stránka 14 z 14 [ Príspevkov: 136 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre