Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 13 z 14 [ Príspevkov: 135 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavba svojpomocne
 Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 07:59 

Ale kdeže, to som ešte nepočul, že by niekto dával takúto podmienku. Však to je tvoja vec, z čoho chceš stavať a ako máš postavený projekt. Tiež mám pocit, že je tých tehál teraz tak viacej, že to ide mierne do popredia, ale zas nejaká extra novinka to nie je. Ale zase asi sa to teda oplatí, keď to preferujú.

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 09:11 

peterkoZK ked som prvy raz zachytil nejake info tychto zateplenych tehlach, tak priznavam, ze som bol taky kadejaky skepticky voci tomu. moc sa mi nepozdavalo, prislo mi tak ci tak lepsie proste zateplit potom celu stavbu, ked bude hotova, ze to je aj ochrana tej stavby, aj ked taka biedna, ale je. ale potom sused staval prave s tymito tehlami a zmenil som nazor, ked som videl, ako to ide rychlo a ked mi hovoril tie porovnania, co sa tyka parametrov a aj potom ohladne energii, tak vtedy som uznal, ze to bude dobra vec.

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 07:15 

vidíš vidíš, netreba hneď zatracovať veci, ktoré nepoznáme. koľkokrát z toho nakoniec vyjdú lepšie možnosti, ako by sme čakali. predsudky preč, radšej si pozrieť nejaké informácie, vypočuť skúsenosti a potom si až utvoriť názor ;)

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 08:15 

rajdosic akoze da sa vybrat, zalezi ktory vyrobca aku vypln dava do tych tehal. tak to si vies vybrat, ale to je skor potom, ze vyberas vyrobcu a nie vypln by som povedal. vsak mas nieco, co by si uprednostil?

Poslať Napísal: 15 Sep 2022, 19:29 

Jack tak ono každý tam bude dávať to, čo najlepšie uzná za vhodné. Ja by som sa toho polystyrénu nebál ani ako výplne. Však dlhé roky sa len polystyrén používal na zateplenie, či už rodinné domy sa ním zatepľujú, paneláky, administratívne budovy, no prosto na hocijakú stavbu sa dá použiť.

Poslať Napísal: 16 Sep 2022, 11:28 

myslim, ze aj cenovo budu lepsie vychadzat tie s polystyrenovou vyplnou, kedze polystyren sa aj osamote da vyhodnejsie zohnat ako vata alebo ine zateplovacie materialy.

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 07:05 

takze z toho, co ste pisali mi vychadza, ze bud si najdem tehly s vyplnou, aku chcem alebo si najdem predajcu akeho chcem a musim spoliehat, ze taketo tehly bude mat. ze to nie je tak, ze kazdy predajca by mal vlastne v ponuke vsetko.

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 11:40 

Čo spomínate tie tehly s výplňou, tak si myslíte, že aj na altánok by boli dobré? Či tam skôr by postačili len také klasické? Zatepľovať sám o sebe ho neplánujeme, tak preto neviem, že či je potrebné dať tie zateplené.

Poslať Napísal: 20 Sep 2022, 10:39 

Keď hovoríš, že altánok zatepľovať nechcete, tak v tom prípade si myslím, že stačí, keď objednáš obyčajné tehly. Nad tými zateplenými by som skôr uvažoval v prípade, že sa rozhoduješ medzi tými tehlami teda, alebo obyčajnými a následne zateplením.

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 06:19 

... Miriamam45 kedy to chcete stavat?... Este teraz niekedy na jesen?... Reku keby nahodou az ze buduci rok, ze vam to nejak neponahla, tak som ti chcel poradit, ako moznost vyuzit akciu Heluzu na tehly... Ci uz sa rozhodnes pre zateplene alebo nie, to neviem, co by si radsej, tak daju sa oba druhy tehal... Neviem, ci v tejto diskusii alebo nejakej inej, co som pozeral, tak tiez niekto riesil zateplenie altanku, tam mu to niekto aj odporucal...

Stránka 13 z 14 [ Príspevkov: 135 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre