Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 1 z 8 [ Príspevkov: 80 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Renovácia starej strechy
 Poslať Napísal: 19 Apr 2017, 10:31 

Po pravde som v úzkych...Preto som aj tu...Ide o to, že sme kúpili starší dom a postupne sa snažíme ho zveľaďovať a urobiť si ho podľa vlastných predstáv...Na začiatku som si myslel, že so strechou nebude žiadny problém...Lenže svokor strechu pozeral a hovoril, že by bolo najvhodnejšie práve teraz riešiť jej výmenu aby nedošlo k nejakým problémom, ktoré by som musel neskôr riešiť a že je možné, že by mi to z vrecka vytiahlo viac peňazí ako nová strecha...Avšak poviem na rovinu ako to je...S takýmto výdavkom som vôbec nerátal preto neviem ako to vyriešiť aby ma to nepriviedlo na mizinu a zároveň aby som mal novú strechu...

Predmet príspevku: Re: Renovácia starej strechy
 Poslať Napísal: 19 Apr 2017, 12:02 

Gizer ahoj - v tomto má tvoj svokor pravdu. Radšej pozerať dva kopce dopredu ako byť nemilo prekvapený nejakým problémom. Radšej teraz riešiť novú strechu ako potom, keď zistíš, že už je neskoro. Keď už začne zatekať alebo niečo podobné. Treba si uvedomiť, že áno tie strechy sa aj kedysi robili dosť kvalitne, lenže tiež nevydržia všetko.

Poslať Napísal: 20 Apr 2017, 10:12 

pri starsich domoch je to tazko pretoze neda sa to hned na zaciatku odhadnut ci bude potrebne menit strechu alebo nie a chapem aj to ze to celkom narusi financie ktore na prestavbu domu mas vyhradene nie je to lacna zalezitost ak mas davat dolu staru strechu a davat na novo novu to zaberie aj dost casu a vytiahne aj dost penazi z vrecka skoda ze na zaciatku to tvoj svokor nepozeral aspon by si uz na zaciatku vedel na com si

Poslať Napísal: 24 Apr 2017, 13:14 

Roland ďakujem za správu...Tak na prvý pohľad nevyzeralo, že by tam mohol byť nejaký problém...Takže potom sme už tomu nevenovali taký pozornosť...A práve to, čo si aj ty napísal myslel som si, že keď sa robili poctivo a kvalitne, tak že ešte čoto vydrží aj pri nás...
Ani Kurov nehovor, keď si vezmem, čo ma bude stáť zbúranie starej strechy, tak vidím to tak, že moja peňaženka a náš spoločný účet s manželkou trpko zaplačú...Ale tak čo iné máme robiť, keď to chceme dať na poriadok...Iné východisko momentálne nevidím...

Poslať Napísal: 26 Apr 2017, 05:57 

Gizer píše:
Roland ďakujem za správu...Tak na prvý pohľad nevyzeralo, že by tam mohol byť nejaký problém...Takže potom sme už tomu nevenovali taký pozornosť...A práve to, čo si aj ty napísal myslel som si, že keď sa robili poctivo a kvalitne, tak že ešte čoto vydrží aj pri nás...
Ani Kurov nehovor, keď si vezmem, čo ma bude stáť zbúranie starej strechy, tak vidím to tak, že moja peňaženka a náš spoločný účet s manželkou trpko zaplačú...Ale tak čo iné máme robiť, keď to chceme dať na poriadok...Iné východisko momentálne nevidím...

no ved ine vychodisko asi ani nie je predsa len strecha je vec ktoru odkladat nie je vhodne a treba to riesit co najskor aby to neprerastlo do nejakych vacsich problemov ktore potom nasledne by si musel riesit a stali by ta raz tolko alebo co chapes :)

Poslať Napísal: 27 Apr 2017, 12:07 

Tak podľa toho čo čítam, tak nová krytina bude potrebná. Ale presne jak píšete tak rušenie starej strechy a stavba novej a všetko okolo toho tak je to dosť finančne náročné. Ale podľa toho, čo viem, keď sme my riešili strechu na dome, tak už sú aj jednoduchšie možnosti ako to vyriešiť a najmä pomerne lacnejšie ako je nová strecha a zbúranie starej.

Poslať Napísal: 02 Máj 2017, 09:16 

Kristián píše:
Tak podľa toho čo čítam, tak nová krytina bude potrebná. Ale presne jak píšete tak rušenie starej strechy a stavba novej a všetko okolo toho tak je to dosť finančne náročné. Ale podľa toho, čo viem, keď sme my riešili strechu na dome, tak už sú aj jednoduchšie možnosti ako to vyriešiť a najmä pomerne lacnejšie ako je nová strecha a zbúranie starej.

Nerozumiem ti, čo tým máš na mysli. Podľa mňa je možnosť len zbúrať tú starú strechu. Neviem si predstaviť ako inak by si to chcel riešiť? Skúšam nad tým rozmýšľať najviac ako sa dá, ale furt mi to uchádza. Veď ty nevieš v akom stave je tá strecha pod krytinou aj skrz to je potrebné to celé dať dolu, nie?

Poslať Napísal: 03 Máj 2017, 07:33 

Nie je len takáto možnosť. Kedysi to bolo tak, že len zbúrať a na novo, ale dnes to už nie je potrebné pokiaľ je strešná konštrukcia v poriadku. Ide o to aby uniesla váhu novej vrstvy krytiny, šindľov. Niekedy sa príde na to, že by to strecha neuniesla, ale pokiaľ tu váhu unesie, tak sa mi zdá položenie novej vrstvy ako dobrý nápad a najmä lacnejší, aj keď samozrejme je dôležité aby plocha strecha bola podľa možností, čo najrovnejšia.

Poslať Napísal: 04 Máj 2017, 08:54 

Kristián píše:
Nie je len takáto možnosť. Kedysi to bolo tak, že len zbúrať a na novo, ale dnes to už nie je potrebné pokiaľ je strešná konštrukcia v poriadku. Ide o to aby uniesla váhu novej vrstvy krytiny, šindľov. Niekedy sa príde na to, že by to strecha neuniesla, ale pokiaľ tu váhu unesie, tak sa mi zdá položenie novej vrstvy ako dobrý nápad a najmä lacnejší, aj keď samozrejme je dôležité aby plocha strecha bola podľa možností, čo najrovnejšia.

...povedal by som ze pri tomto moze byt problem...nie kazdy druh sindla...nie kazda znacka je vhodna na taketo pouzitie...aspon teda ja si myslim...predsa len sindle su uz ozaj rozne...rozne prevedenia...rozni vyrobcovia a aj ked je takato moznost tak myslim...ze nie kazdy ju poskytuje alebo?

Poslať Napísal: 05 Máj 2017, 07:37 

Asi nie každý to poskytuje, ale napríklad ako som už písal, keď sme my riešili tieto veci, sme sa k takým šindľom dostali. Avšak čo sa týka toho, čo si napísal, že môže byť problém. Problém môže nastať v prípade, že nie je strecha rovná, že sú na nej nejaké vykrútené šindle, lenže to sa dá pomerne ľahko vyriešiť, takže ako nejaký veľký problém by som to nevidel.

Stránka 1 z 8 [ Príspevkov: 80 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre