Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 47 z 57 [ Príspevkov: 562 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 57  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 09 Mar 2021, 14:49 

dá sa nejako vypočítať spotreba energie rekuperácie + keď budem aj kúriť eletrinou? Treba brať do uvahy pri výbere jednotky aj to aký bude v dome druh vykurovania?

Poslať Napísal: 09 Mar 2021, 20:54 

frodo su aj ine moznosti varianty ako sa da tato energeticka trieda dosiahnut, len to si treba nad to sadnut s niekym kto sa tomu rozumie, ale rekuperacia ti v tomto smere vyrazne pomoze a najma ja sa na to pozeram aj z pohladu vyuzitia, ze ti to prinesie aj pozitivne vysledky, ze proste nebudes to lutovat, ked si riadene vetranie zvolis ;)
ale je fakt, ze dnes je tato energeticka trieda uz povinnost aspon tak mi to kamarat spominal, ze uz to treba mat ;)

Poslať Napísal: 10 Mar 2021, 19:36 

Na takéto výpočty treba naozaj odborníka, neviem akú chceš jednotku no skús sa poradiť s predajcom jednotky aby si dosiahol to čo potrebuješ

Poslať Napísal: 10 Mar 2021, 20:01 

Pantau akože chceš mať nejakú predstavu o tom, čo ťa budú stáť náklady na vykurovanie? Ale s tým rekuperácia ako taká nič nemá, tá je o vetraní a je to pomoc, prikúrenie ak teda by si siahol po aktívnej.
Ale čo sa týka kúrenia elektrinou, tak toho by som sa asi vzdal. Tie ceny neustále idú hore a pri elektrine to neovplyvníš.

Poslať Napísal: 11 Mar 2021, 13:38 

Ferto, myslim, ze si ho nepochopil. Ked ,ze chce elektricke vykorovanie ,co sice neviem preco, no chce vedieť priemernu spotrebu tej jednotky aspon tak som to pochopil ja, asi kvôli zálohovým platbám za energiu.

Poslať Napísal: 11 Mar 2021, 13:53 

No to mi dáva zmysel, ale on ešte asi nevie akú chce jednotku či áno?

Poslať Napísal: 12 Mar 2021, 14:15 

V popise jednotky pred sa je napísané akú má spotrebu aj výkon nie?

Poslať Napísal: 12 Mar 2021, 19:13 

Pravda, teraz keď to čítam ešte raz, tak som pochopil, že inak.
Tak spotrebu si zistíš, to si vieš pozrieť v parametroch, to je rôzne, keďže veľmi záleží od typu jednotky, ale teda mám takú skúsenosť, že sa to oplatí z každého jedného uhla pohľadu. Lebo tiež som na to prizeral z každej strany, zisťoval som si info a teda nič, čo by ma nejako odradilo som nespozoroval. Máš aj nejakú reálnu predstavu, že akú značku alebo typ alebo čo??

Poslať Napísal: 15 Mar 2021, 15:28 

Tak ono zalezi aj akú chces tu jednotku, ked si presne vyberies ktoru chces, tak podla toho si to vies vypocitat, ale inak je to vsetko len orietacne.
Aky mate nazor na jednotku ktora aj ohrieva vodu? oplati sa to ci ani nie? Rozmyslam , ze by som miesto bojlera ohrev riesil rekuperaciou

Poslať Napísal: 15 Mar 2021, 19:31 

michal ono z velkej miery to asi zalezi od pripadu, kazdy mame ine poziadavky, ale za seba mozem povedat, ze mne sa ohrev vody zda ako dobry variant, len treba prizerat aj na to, ze aky je objem nadrze, ako by bolo najlepsie tu aktivnu jednotku vyriesit, namontovat a s vhodnym typom, respektive vybrat ho najlepsie podla mna poradi firma, co sa tym zaobera, co jednotky montuje a uz maju nejaky ten prehlad, co sa kedy oplati, len podla mna treba sa vyhnut tomu, ze chcem sa zmestit do takej a onakej sumy, lebo pri tomto by sme nemali moc na financiach stavat

Stránka 47 z 57 [ Príspevkov: 562 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 57  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre