Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 45 z 60 [ Príspevkov: 594 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 10 Feb 2021, 14:24 

Viete mi povedať ako dlho treba konkrétna inštálacia aktívnej rekuperácii dá sa to spraviť za jeden deň či treba viac? Potrebujem to vedieť aspoň približne že ako dlho by im to trvalo, na stavbe sa ludia menia a aby si navzájom nezavadzali

Poslať Napísal: 11 Feb 2021, 14:34 

Stretol ste sa niekto s rekuperaciou uz aj v byte? Viem ze niektore novostavby hlavne v Rakusku to uz maju ale u nas som sa tym este nestretol, mate niekto skusenost ?

Poslať Napísal: 11 Feb 2021, 19:44 

co som si zistoval tak by to nemala byt zalezitost na nejaku dlho dobu, predsa len ked mas vsetko pripravene, tak ti pridu len zapojit a nastavit jednotku, takze to nie je robota na tyzden...

a ty si vies potom presne dohodnut podrobnosti ako co urobis, ako ti bude najlepsie s ludmi si to tam vystriedat, kto kedy aby dosiel...

Poslať Napísal: 11 Feb 2021, 21:44 

Darius na Slovensku som o tom nepočul a neviem si to celkom vlastne ani v praxi predstaviť akoby niečo také vôbec bolo možné, pretože to musí byť k tomu prispôsobené. To musia byť rozvody urobené, takže to je najlepšie keď už pri stavbe sa s tým ráta a teda myslím, že tým by išla cena bytu riadne hore.

Poslať Napísal: 12 Feb 2021, 07:35 

2darius2: Fakt je to, že niekde som čítal, že si nejaký chlapík chcel dať urobiť, ale tam je veľa nástrah a otázok, ktoré by človeka čakali.
Bolo by treba riešiť odkiaľ vziať ten vzduch, ako vyriešiť nasávanie vzduchu, jeho vyfukovanie. Majiteľ domu bude riešiť či povolí alebo nepovolí vŕtanie do obvodových stien, keďže to je potrebná vec. Tiež to potom je nutné prebrať s projektantom a stavebné povolenie si riešiť a otázka je, či vôbec to má zmysel toľko starostí s tým.

Poslať Napísal: 15 Feb 2021, 08:48 

ale pokial je to este rozostavana novostavba tak by sa to dalo spravit? keby si dohodnem stredtko trebars s developerom alebo stavby veducim? Pisem len teoreticky,keby chcem kupit byt v novostavbe a chcem aby to tam bolo ,tak by sa to dalo?

Poslať Napísal: 16 Feb 2021, 14:32 

darius toto su otazky na tych ludi, co to stavaju, co maju v tom peniaze, pri bytoch je zakazdym komplikovane taketo veci riesit, je to podla mna komplikovanie si zbytocne, ale tak to je moj pohlad, pri dome nemas vobec taketo problemy, tam ked si povies, ze to chces tak si to das a proste koniec ;)

Poslať Napísal: 18 Feb 2021, 13:23 

keby mam kupovat byt v novostavbe tak za tu cenu si dam postavit doma niekde nedaleko mesta a myslim ze je to lepsia volba ako to co planujes ty, aktivna rekuperacia je dobra volba no treba ju riesit s odbornikmi a to asi developer zrovna nie je :)

Poslať Napísal: 19 Feb 2021, 12:40 

- exot -

- ked je moznost ist do vlastneho tak je to stopercentne lepsie rozhodnutie ako cokolvek ine. tam si mozes vsetko urobit podla seba a nemas problem s nicim. mozes si urobit privod vzduchu z kade chces, aj odvod, ze nemas sa preco niekoho pytat. zatialco pri byte by si sa tomu nevyhol. a pri dome, pri prerabke alebo pri stavani noveho je uz myslim, ze rekuperacia celkom aj samozrejmost. uz su ludia, co si davaju v poho aj fix okna, ked maju toto vetranie -

Poslať Napísal: 19 Feb 2021, 14:01 

A co sa domu tyka co je vsetko potrebne ked chcem oslovit firmu aby mi spravila rekuperaciu, staci im projekt k tomu aby sme sa dohodli?

Stránka 45 z 60 [ Príspevkov: 594 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre