Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 5 z 9 [ Príspevkov: 88 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 15 Apr 2019, 17:33 

Čiže ak tomu správne rozumiem, tak tá prvotná investícia je vyššia..ale potom tá údržba..výmena filtrov a podobné veci to je cenovo celkom fajn..no som rád, že ste mi o tom napísali viac, lebo aspoň na základe toho sa budem vedieť posunúť ďalej..

Poslať Napísal: 17 Apr 2019, 11:32 

..na začiatku to stojí tisícky eur..ale keď tie peniaze do toho dáš a budeš mať predprípradu na rekuperáciu dobre urobenú..vyberieš si kvalitnú rekuperáciu..tak nebudeš mať problémy s ničím a budeš mať na roky rokúce pokoj a budeš si užívať len tie výhody, čo so sebou takéto riadené vetranie prináša..

Poslať Napísal: 18 Apr 2019, 07:52 

LukasPekar5: Keď si chceš spraviť nejaký ten prehľad o cene, tak pozri si napríklad tu aj katalóg tam je aj s cenníkom https://www.nilan.cz/web/cs/obchod/katalog-a-cenik ;-) Máš tam možnosti, či chceš pozrieť pasívnu rekuperáciu alebo aktívnu. A pri každej tej jednotke je, že detail a keď si to rozklikneš tam nájdeš všetky informácie o nej. Nájdeš tam čo všetko ti vie poskytnúť, nájdeš tam hodnotenie a tiež aj parametre ako je výkon, rozmery tej jednotky a tiež napríklad aj to, či má tá jednotka signalizáciu zanesených filtrov ;)

Poslať Napísal: 23 Apr 2019, 10:29 

Tak to si dám pozor aby to bolo poriadne urobené tá predpríprava..nechcel by som aby toto celé stroskotalo práve na tom, to by mi po pravde bolo akože fest ľúto..takže tomu sa špeciálne povenujem..potreboval som to takto..aby mi o tom popísal niekto kto má skúsenosti..že kto vie čo a ako..lebo čo som sa snažil nejaké informácie aj zháňať, tak to bola pre mňa viac menej španielska dedina..

Poslať Napísal: 23 Apr 2019, 10:31 

Klement ďakujem ti za link..pozriem si to teraz..mám čas kým sa manželka vybaví u lekára, kým budem musieť ísť pre ňu..tak si idem nad to sadnúť, pozrieť..tie ceny ma po pravde zaujímajú, že jak to celé vyjde..ale po pravde tie výhody, čo ste mi písali, čo som sa dozvedel, tak veľmi ma to láka..aj keď musím povedať, že by som bol najradšej keby som rekuperáciu mal už doma bez toho aby som musel čosi vybrať.. :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 24 Apr 2019, 08:25 

LukasPekar5: Aj to bude. Budeš ju mať, len pred tým si musíš zodpovedať nejaké tie otázky, aby si mal v tom jasno. Aby si si vybral dobre, aby si nebol sklamaný, keď ju budeš mať doma.
Lebo ono by to malo zvýšiť komfort bývania, urobiť si to radosť ;)

Poslať Napísal: 24 Apr 2019, 17:54 

Taniel píše:
zalezi aku tu prehliadku, ten servis jednotiek Nilan by si si zvolil ci standardnu alebo standard plus, ked tu normalnu, tak v tom mas zahrnute vymenu filtrov, kontrola hluku a stavu jednotky, kontrola softwaru, premeranie VZT rozvodov, kontrola anody, vycistenie jednotky a mnoho inych veci, ktore su velmi podstatne pre spravny chod jednotky :)
pri tej plus prehliadke je este k tomu sezonna kontrola elektrokotla a kontrola rozvodov kamerou :)

..píšeš kontrola anódy..akej?..k čomu to slúži?..vieš mi o tom niečo viac napísať?..

Poslať Napísal: 25 Apr 2019, 06:01 

jasne, ze ti mozem o tom napisat, je to anoda, ktora chrani nadrz na vodu a zaistuje jej dlhu zivotnost ;)
avsak anoda vydrzi kazdemu inu dobu, u kazdeho je to ine pretoze vela zavisi od zlozenia vody, preto je dobre mysliet aj na toto a raz za cas zaobstarat tej jednotke na komplet servis, pri ktorom technici skontroluju aj stav tejto anody a ak to bude potrebne tak ju vymenia ;)

Poslať Napísal: 26 Apr 2019, 08:20 

Ako prebieha kontrola tej anódy?? Viem si to aj ja nejako akože pozrieť, že či je ešte v pohode alebo či ju treba vymeniť?

Poslať Napísal: 29 Apr 2019, 10:08 

v podstate tam ide o vizualnu kontrolu tej anody, co viem tak najnovsie jednotky maju v menu aj stav anody, ale ten upozornuje az na kriticky ubytok anody pod limit. preto je dobre ked pocas servisu sa na to technici pozru, ze v akom je stave, ci je nutna vymena.

Stránka 5 z 9 [ Príspevkov: 88 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre