Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 4 z 13 [ Príspevkov: 129 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 29 Mar 2019, 14:53 

zalezi aku tu prehliadku, ten servis jednotiek Nilan by si si zvolil ci standardnu alebo standard plus, ked tu normalnu, tak v tom mas zahrnute vymenu filtrov, kontrola hluku a stavu jednotky, kontrola softwaru, premeranie VZT rozvodov, kontrola anody, vycistenie jednotky a mnoho inych veci, ktore su velmi podstatne pre spravny chod jednotky :)
pri tej plus prehliadke je este k tomu sezonna kontrola elektrokotla a kontrola rozvodov kamerou :)

Poslať Napísal: 30 Mar 2019, 18:18 

- cize je to jedna z moznosti, ale neni to treba, zaobisiel by som sa bez toho hej? pozeral som rozne znacky a jednotlive typy jednotiek a prisiel som na to, ze su aj take ktore len primarne akoze su riesenim vetrania, ale niektore maju aj ine funkcie alebo akoby som to nazval, ked ma reku aj ine take funkcie, tak to vetranie je rovnako efektivne? -

Poslať Napísal: 02 Apr 2019, 12:03 

Nie je dôvod aby to ubralo nejako na efektivite toho vetrania, každá tá časť, súčasť je kvalitne prepracovaná, aby to užívateľ cítil, aby si vedel využiť tú jednotku úplne naplno ;)

Poslať Napísal: 03 Apr 2019, 08:26 

- fakt? mal som obavu, ze by to nejako mohlo vyznam toho vetrania znizit a to teda by sa mi nepacilo, to by mi celkom znicilo moje predstavy -

Poslať Napísal: 08 Apr 2019, 05:14 

Piso: Nazdar! Nie je dôvod na takéto a podobné obavy. Práve naopak.
Rekuperácia, ktorá má viacero funkcií, možností, že ti vie viac poskytnúť, tak je tak prepracovaná aby zvládala každú to jednu funkciu na 100%. Aby to šlapalo ako hodiny.
Prirodzene, že tiež veľa závisí od toho či sú správne rozvody urobené. Či je kvalitná jednotka, či je dobre servisovaná, ale to sú už trošku veci o inom.

Poslať Napísal: 09 Apr 2019, 06:07 

Vidíš to som zabudol napísať, že rozvody sú tiež kľúčové. Ale ono v podstate to všetko ide spolu ruka v ruke. Aj tie rozvody. Aj kvalitná jednotka. Kvalitná značka.
Že nič neni na mieste podceniť. Všetkému treba venovať dostatočnú pozornosť. Ale to, že nejaká jednotka je vybavenejšia ako iná neznamená, že kvalita niektorých tých vlastností alebo funkcií pokrivkáva. To vôbec nie ;)

Poslať Napísal: 10 Apr 2019, 08:00 

- takze ma zmysel pozerat aj tie vybavenejsie jednotky dobre to chapem hej? hudy ty mas aku jednotku? ty mas taku co ma viac akoby funkcii? -

Poslať Napísal: 10 Apr 2019, 17:28 

Keď má rekuperácia aj chladenie ako to chladenie funguje? Koľko stupňov vie spraviť rozdiel?
Neťahá to vlastne teplý vzduch dnu?
Lebo som z toho celkom mimo jak to funguje.

Poslať Napísal: 11 Apr 2019, 07:36 

Piso, my máme typ VP 18K WT. Tento typ zabezpečuje všetko potrebné. Aspoň teda potrebné pre nás. Samozrejme, že jednotka zabezpečuje vetranie, ale taktiež aj chladenie, kúrenie a aj ohrev teplej vody. Mne sa páči to, že ovládanie rekuperácie je jednoduché, že si viem nastaviť sám vetrací výkon jednotky, požadovanú teplotu v dome a mnoho iného. Že proste si to viem korigovať sám :)

Poslať Napísal: 15 Apr 2019, 05:59 

Hudy vieš mi prosím ťa popísať ako je to s tým chladením?
Má to efekt?
To by ma zaujímalo, či má zmysel pozerať sa o vybavenejších jednotkách, že vlastne čo všetko dokážu priniesť a aká je celková efektivita toho ;)

Stránka 4 z 13 [ Príspevkov: 129 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre