Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 13 z 18 [ Príspevkov: 175 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 04 Sep 2019, 08:49 

..mohol by si to poslat..lebo myslim, ze by nam to mohlo pomoct viacerym, ze by nam to ulahcilo veci..aby sme nemuseli hladat nejaky cas..ale podla toho, co si zistujem o rekuperaciach aj takto po znamych, tak skoro kazdy uz uvazuje nad niecim takymto pri novostavbe..takze ozaj ma to utvrdilo v tom, ze som sa vydal dobrou cestou..

Poslať Napísal: 09 Sep 2019, 08:01 

my sme tiez na razcesti, lebo by sme chceli do novostavby rekuperaciu a nevieme sa v tom tiez nejak pohnut, kedze ich je tolko a kazda v podstate ina

Poslať Napísal: 09 Sep 2019, 12:19 

Čau valeria001..každá iná, ale podstata je rovnaká..záleží čo chceš..či primárne ti ide len o riadené vetranie alebo aj o čosi viacej..

Poslať Napísal: 10 Sep 2019, 10:59 

..to že sa neviete pohnúť, to nie ste samy..aj u nás je to podobné..že nevieme sa nejako rozhýbať akým smerom..pretože veľmi ma zaujímajú aj ceny v tomto smere..počul som, že rekuperácia nie je najlacnejšia záležitosť a teda chcem vedieť či ozaj má zmysel do toho ísť, keď už mám dať toľké peniaze..

Poslať Napísal: 10 Sep 2019, 12:58 

LukasPekar5 ako si to myslel, ze o nieco viac? ja som si myslela, ze pri repureracii ide hlavne o to vetranie a vymenu vzduchu. co moze vlastne rekuperacia este zvladnut? ty mas nejaku? a ak hej, tak aku

Poslať Napísal: 16 Sep 2019, 12:27 

Valeria áno o to ide. Tiež som si myslel, že to je jediná vec a že to je to podstatné, ale napríklad rekuperácia, čo som sa dozvedel môže priestor napríklad v lete aj chladiť istým spôsobom a v zime zase ohrievať.
Čiže to má vplyv aj na takéto veci. Všetko záleží aj od toho, či chceš pasívnu alebo aktívnu, treba si porovnať, čo ti vie ktorá ponúknuť a za akú cenu, aby si si vedela zvážiť do čoho bude efektívnejšie vo vašom prípade ísť ;)

Poslať Napísal: 17 Sep 2019, 11:05 

Čau valeria001..v podstate ako takej áno..lenže ide aj o to, že ty môžeš aj chladiť..ako tu už zaznelo..všetko záleží od toho pre aký typ jednotky sa rozhodneš..sú jednotky, ktoré ti zabezpečia len riadené vetranie..a potom sú také..ktoré sú samozrejme drahšie, ale majú toho viac..viacero vecí, ktoré ti zvýšia komfort bývania..ale tam potom nejde len o to chladenie a podobne, ale napríklad aj to, že tie vybavenejšie jednotky ti vedia signalizovať znečistenie filtrov a pod..

Poslať Napísal: 18 Sep 2019, 13:30 

LukasPekar5 píše:
Čau valeria001..v podstate ako takej áno..lenže ide aj o to, že ty môžeš aj chladiť..ako tu už zaznelo..všetko záleží od toho pre aký typ jednotky sa rozhodneš..sú jednotky, ktoré ti zabezpečia len riadené vetranie..a potom sú také..ktoré sú samozrejme drahšie, ale majú toho viac..viacero vecí, ktoré ti zvýšia komfort bývania..ale tam potom nejde len o to chladenie a podobne, ale napríklad aj to, že tie vybavenejšie jednotky ti vedia signalizovať znečistenie filtrov a pod..

ahaa no konecne mi to niekto priblizil. noo zaujimalo by ma este, pozerali sme s muzom na internete taketo jednotky, no je viac znaciek, ktore nas tak povediac zaujali a nastal ako tak problem prave s tym, aku znacku si vlastne vybrat

Poslať Napísal: 18 Sep 2019, 18:50 

- mozes napisat, ze ake znacky vas oslovili? nech si aj ja trochu rozsirim este obzory?? -

Poslať Napísal: 19 Sep 2019, 14:52 

Čau valeria001..tých značiek je viacero..každá značka má aj rôzne tipy..podľa mňa je dobré sa zamerať v prvom rade na kvalitu..na spoľahlivosť a tiež na dostupnosť danej značky..aby si nemala problém s nejakým servisom napríklad..s montážou a takýmito praktickými vecami..

Stránka 13 z 18 [ Príspevkov: 175 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre