Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 11 z 12 [ Príspevkov: 113 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 14 Aug 2019, 06:58 

ganer..nie nemyslim si, ze niecoho takeho sa musis bat vobec nie..pozri posielam ti link, kde som ja nasiel proste vsetky info k tej jednotke co mame my..https://www.nilan.cz/UserFiles/file/jed ... t-1289.pdf tam mas vsetky informacie, ktore myslim, ze by ta mohli zaujimat..su tam technicke info, kde najdes aj rozmery tej rekuperacie a tiez su tam info ohladne ovladania a kopu inych veci.. ;-)

Poslať Napísal: 15 Aug 2019, 08:56 

- lukas diky, lebo predsa mam pocit, ze sme na jednej lodi a kedze ty si si tymto prechadzal teraz, ze to neni tak davno tak myslim, ze najskor mi budes vediet poradit ohladne zriadenia jednotky a podobnych veci ;) tak to potom asi ukaze az cas ci este nieco na viac budes dokupovat a riesit, co? -

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 12:31 

Zdravim, chcel by som sa s vami poradit presne o tom ci sa oplati rekuperacia do domu alebo nie. Ake su take najvacsie vyhody toho, co mozno vas presvedcili aby sa sa pre nu rozhodli? Lebo nestoji to 5 korun tak aby ta investicia stala vobec za to :mrgreen:

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 12:38 

V jednej veci máš pravdu a to, že to nestojí pár korún, lenže zase je to vec do ktorej sa tie peniaze dať oplatí. Pretože je to investícia na roky.
V podstate dnes tie rekuperácie, nie je to len o vetraní, ale rekuperačná jednotka môže mať aj väčšiu výbavu a to môže taktiež chladiť a kúriť napríklad. Čo je popri tom veľký benefit. Ja napríklad toto oceňujem a neľutujem, že sme do toho išli ;)
Ale tiež musí byť jednotka kvalitná aby to malo efekt!

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 12:48 

Fakt? To som nevedel. A normalne ti to akoze dokaze vykurit miestnost? A co ste doplacali za to aby to slo? Keby sa uz idem do toho pustit tak zase si dam velky pozor na to aby to nebol nejaky sunt, na toto som ja haklivy. Hlavne ked ide o dom, tam nechcem setrit kedze v nom chceme uz zostat byvat a chcem aby aj detom zostal potom. Vy ste si aku vybrali?

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 12:51 

mne to kamoš odporúčal minule velice, že je to dobrá vec ale moja žena je silný alergik, neviem či by ma potom z domu nehnala :roll:

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 12:55 

Je to najmä o tom, že takýmto vetraním sa ti dnu nedostane studený vzduch. Pri otvorených oknách a takom vetraní napríklad v zime sa ti dostane veľa chladu dnu a teplo ti ujde von. Ale pri rekuperácii takejto nie.
Tá ohreje ten vzduch prichádzajúci. Ale všetko záleží od toho, že akú tú jednotku si zvolíš.
My máme jednotku VP 18K WT od Nilanu. Najskôr som tiež zvažoval, že len jednotku s vetraním, že to nám bude stačiť, ale keď som si pozrel a uvedomil výhody a komfort, ktorý nám to môže priniesť tak som to prehodnotil a vybrali sme túto ;)

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 13:05 

To by mohlo byt k niecomu dobre. Idem to nastudovat, ze ako to vyzera, co by to stalo u nich. Dakujem za rady fakt, taketo veci si najradsej zistujem od ludi co s tym maju skusenosti, maju to doma

Poslať Napísal: 16 Aug 2019, 16:11 

Tiež som si pred nedávnom pozeral túto značku a vyzerajú tie jednotky dobre. Prepracovane, tiež už mám jeden typ vybratý, už len dotiahnuť to dokonca.
Kúpiť ju, dať namontovať a potom keď sa nasťahujeme tak dúfam, že už len tie výhody si budeme užívať :D

Poslať Napísal: 20 Aug 2019, 08:52 

janci rekuperacia je dobra vec, za tie peniaze to ozaj stoji za to, tie jednotky su rozne, takze ked si to budes pozerat, tak poriadne si citaj jednotlive vybavenie :)

Stránka 11 z 12 [ Príspevkov: 113 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre