Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 2 z 58 [ Príspevkov: 577 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 18 Feb 2019, 09:39 

Nie je to také citeľné, pretože sa vetrá neustále a hlavne ten vzduch nejde taký chladný dnu, rekuperácia tú teplotu toho vzduchu zvýši, aby nebol vo vnútri taký studený jak vonku ;)

Poslať Napísal: 20 Feb 2019, 08:16 

LukasPekar5: Nazdar! Nie je to citeľné ako pri otvorenom okne, že sa ten vzduch mení, že proste prúdi, ale zase pri rekuperácii nemáš pocit vydýchaného vzduchu, to je podľa mňa veľmi podstatné povedať. Lebo mám známeho čo mal obavy, že bude mať taký pocit a pritom opak je pravdou. Rekuperácia je vhodným riešením podľa mňa skoro pre každú domácnosť, aj keď to skoro by som vlastne asi ani písať nemusel. Proste ide o to, že rekuperácia je efektívna, zvyšuje komfort bývania a tiež v podstate aj šetrí peniaze, najmä teda v zime, keďže sa takýmto spôsobom vyhne človek tomu, že by musel nejako nárazovo vetrať a tým pádom vypúšťať teplo a vlastne aj peniaze von oknom :roll:

Poslať Napísal: 25 Feb 2019, 08:47 

Hudy ale si mi nenapísal ako je to s tým prachom..ten sa usádza na tých filtroch nie?..Klement ďakujem ti za tvoj komentár..jo pre toto som sa aj ja pýtal..keď neni cítiť to vetranie, tak či taký pocit nenadobudnem..ale som rád, že teda si mi to vyvrátil..

Poslať Napísal: 26 Feb 2019, 07:16 

..mňa by osobne celkom zaujímalo či nemôže nastať nejaký problém s vlhkosťou pri rekuperácii..napríklad v zimných mesiacoch či sa nemôže stať, že by vlhkosť vzduchu v dome bola nižšia jak by bolo vhodné..

Poslať Napísal: 27 Feb 2019, 09:01 

stat sa to moze predsa len vzduch chladny v zime obsahuje menej vlhkosti jak ten vzduch co je vo vnutri v interieri. je pravdou ze tu vlhkost si tiez treba akoby ukocirovat usledovat aby neklesla viac ako je pripustne alebo ako je vhodne by som povedal aby to nesposobilo potom ludom byvajucich v dome nejake problemy.

Poslať Napísal: 28 Feb 2019, 07:26 

Áno, rekuperácia má filtre, konkrétne pri tomto probléme, ak teda sa to dá nazvať problémom vôbec sa bavíme o prachových filtroch, ktoré je prirodzene potrebné postupne meniť, obmieňať, aby bolo všetko OK.
Len u každého je to iné. Ten interval menenia filtrov je dosť individuálny, veľa záleží od toho, kde človek býva, kde je dom postavený. Predsa len rozdiel je, keď človek býva niekde na Orave na okraji lesa a rozdiel je niekde na okraji Bratislavy. Ten čo býva v BA, respektíve pri takomto meste bude prirodzene častejšie meniť tie filtre ako ten druhý. My máme jednotku od Nilanu a čo sa týka filtrov, tak tie mením približne raz za štyri mesiace, niekedy pol roka. 8-)

Poslať Napísal: 04 Mar 2019, 12:08 

Čiže záleží to akoby od toho v akom veľmi prašnom meste človek žije..kde je dom postavený hej?..ako to, že raz meníš vtedy a inokedy v inom čase?..v inom intervale?..

Poslať Napísal: 06 Mar 2019, 07:16 

Ako to je možné? Aj u nás sa zakaždým v okolí inak práši, inak to vyzerá. Preto si zakaždým kontrolujem z času na čas ako sú tie filtre na tom, či ešte nie je čas ich vymeniť, aby ten ťah bol ako má byť a aby neboli proste zanesené a dnu išiel čistučký vzduch.
Super je to, že ty nemáš problém pozrieť v akom stave filtre sú. Dostaneš sa k tomu v tej jednotke bez problémov a sám budeš vidieť, kedy je ten čas na výmenu.

Poslať Napísal: 07 Mar 2019, 19:09 

- neda sa dako aby ta rekuperacia sama hlasila ze kedy je potrebne to menit?? -

Poslať Napísal: 11 Mar 2019, 08:40 

Tak dá sa to, aj to je jedna z možností, ale to sa rieši potom zvlášť dodatočne sa to dokupuje, aby ti to hlásilo. To už je na tebe čo je pre teba vhodnejšie, lepšie, čo považuješ za praktickejšie ;)

Stránka 2 z 58 [ Príspevkov: 577 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre