Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Odoslať odpoveď
Odoslať odpoveď
Užívateľské meno:
Odoberať odpovede:
Vyplňte v prípade, pokiaľ chcete získavať odpovede z tejto témy na email.
Predmet:
Telo správy:
Sem vložte Vašu správu. Nesmie mať viac ako 60000 znakov. 

Smajlíky
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Veľkosť písma:
Farba textu
Možnosti:
BBCode je ON
[img] je POVOLENÉ
[flash] je ZAKÁZANÉ
[url] je VYPNUTÉ
Smajlíky sú POVOLENÉ
Zakázať BBCode
Zakázať smajlíky
Automaticky neprevádzať odkazy
Otázka
Kolko strán ma hracia kocka (slovom)?:
Táto otázka je prostriedkom na zabránenie automatických pokusov spambotov.
   
 

Prehľad témy - Rodinné domy a byty v Rajke - na čo si dať pozor
Autor Správa
 Predmet príspevku: Rodinné domy a byty v Rajke - na čo si dať pozor
mnohým záujemcom prekáža, že ak zadáme do textu vyhľadať "Rodinné domy v Rajke", prvých 9-11 strán uverejňujú samé makety s klamlivými cenami (v skutočnosti nie sú za 83.-85.000 EUR, to je holodom, ale za cca 96.000 EUR, pretože v cene nie je započítané nič: Poplatky za kolaudáciu (vždy treba upozorniť záujemcov, že ak ide o neskolaudované domy, sú tam bezpečnostné riziká - viď súdne spory, keď bol dom predaný 3x, ďalšie byty dvakrát, alebo vôbec neboli odovzdané majiteľovi!). Dokončený dom predstavuje ďalšie náklady na kolaudáciu a zápis do listu vlastníctva (1000 EUR), prístupový chodník, terasu, záhradu a predzáhradku (cca 3000 EUR), navezenie ornej pôdy (1000 -2000 EUR), úpravu pozemku, kuchyňu na mieru (4500 EUR), dobudovanie povaly, ktoré nie je zahrnuté v cene domu (cca 2000-3500 EUR) a je výrazný rozdiel v úspore energií medzi domom so sklenenou vatou na povale a domom, ktorý je majiteľom dokončený drevenou povalou.
Vždy sa pýtajte a nenechajte sa oklamať (!) či je dom skolaudovaný (95% predávaných nie je). Podnet chcú obyvatelia dať aj maďarskému ministerstvu hospodárstva, pretože neskolaudovaný dom nie je obývateľný dom a list vlastníctva nie je právoplatný (len dočasný). Kupujte len takéto domy, inak môžete mať problémy (žiaľ, nebudete prví) a od overených realitných kancelárií na Slovensku. Mimochodom, starosta Vince Kiss už nepovolil stavbu ďalších domov, makety sú klamstvo. Pribudne už len jedna ulica, ktorá je už rezervovaná a niekoľko bytoviek s výťahom (predchádzajúce nemali). Tým pádom RK hodnotia kúpu skolaudovaného domu s LV a dokončenými úpravami za vhodnú, predpokladá sa rast ich cien.
Poslať Napísal: 19 Jún 2016, 22:43
 
 

Obsah fóra » Odoslať odpoveď


Skočiť na:  
Fórum používateľov portálu topreality.sk