Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Odoslať odpoveď
Odoslať odpoveď
Užívateľské meno:
Odoberať odpovede:
Vyplňte v prípade, pokiaľ chcete získavať odpovede z tejto témy na email.
Predmet:
Telo správy:
Sem vložte Vašu správu. Nesmie mať viac ako 60000 znakov. 

Smajlíky
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Veľkosť písma:
Farba textu
Možnosti:
BBCode je ON
[img] je POVOLENÉ
[flash] je ZAKÁZANÉ
[url] je VYPNUTÉ
Smajlíky sú POVOLENÉ
Zakázať BBCode
Zakázať smajlíky
Automaticky neprevádzať odkazy
Otázka
Kolko strán ma hracia kocka (slovom)?:
Táto otázka je prostriedkom na zabránenie automatických pokusov spambotov.
   
 

Prehľad témy - Kvalitná krbová vložka
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
Duggy a v čom je akože problém? Veď ty sa môžeš dohodnúť s krbárom nejakým, že či teda by sa mohol s tebou stretnúť alebo niečo, že potrebuješ toto a toto. Veď to je najmenej. Pozri si cech a vyber si. Skús pozrieť Deltako, s firmou mám ja skúsenosť a dobrú, lebo presne toto čo chceš mne urobili. Poradili, vysvetlili, všetko ako som potreboval. Lebo tiež som nevedel zo začiatku, tápal som, ale našťastie už to mám všetko v suchu a teda kúrim v zime prevažne len krbom, lebo aj spotrebu mám lepšiu, aj je to príjemnejšie.
Poslať Napísal: 30 Nov 2021, 09:50
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
Neoplatí sa takto šetriť, že? No moja predstava je stále taká, že by som chcel aby krbár prišiel navrhol mi vhodné riešenie a to aj zrealizoval, aby proste som s tým nemal vôbec žiadne starosti.
Ja dokážem rozhodnúť akurát tak o tom akoby som si vzhľad predstavovať, ale to je asi všetko :-D
Poslať Napísal: 26 Nov 2021, 11:17
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
a co bol problem?
neurobil si to dobre? alebo ako to cele dopadlo? ak si to pisal uz tu niekde tak sa to posnazim najst, len neviem o co ide :)
Poslať Napísal: 25 Nov 2021, 12:44
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
Len nie je to len o tej krbovej vložke, keď budeš mať zle urobenú montáž, obostavbu krbu tak krbová vložka môže byť akákoľvek prepracovaná..
Viem to podľa seba lebo proste som dbal na šetrenie peňazí, dal som sa nahovoriť na to, že krb si urobím sám s kamarátom a teda dopadlo to katastrofálne..
Stálo ma to aj dosť peňazí nakoniec a najmä nervov..
Poslať Napísal: 25 Nov 2021, 10:06
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
hlavne ide o to, že vlastne teplo budeš cítiť, ale už nebudeš oheň vidieť. A to je vlastne hej, lebo sa vyťaží to najviac z dreva, čo sa dá.
Ale tieto veci som osobne vôbec nevedel až kým som sa nestretol s krbárom a neoboznámil ma ako to reálne funguje takéto spaľovanie.
Poslať Napísal: 24 Nov 2021, 19:10
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
Len nie všetkých krbových vložiek sa to týka, aspoň teda čo viem, tak takýto systém nemajú všetky značky. A teda nie pri všetkých je také efektívne to spaľovanie, čiže to treba si vopred pozisťovať ako to je.
Poslať Napísal: 20 Nov 2021, 18:19
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
Da sa tomu zabranit, ide ale aj o to akym drevom sa kuri. To tiez dost urobi. A nasledne aky ma komin tah a potom samozrejme aj system krbu ako takeho. Ta firma, co tu zaznela ma napriklad Full Heat System, ale to je zase o efektivite toho spalovania paliva. Mam tiez tu znacku preto viem o tom tolko :)
Funguje to vlastne stylom, ze nespalene plyny zo spalovacej komory sa zhromazdia vyssie v krbe a tam sa vlastne znovu zapalia, tym padom sa to drevo, to palivo vyuzije naplno. Tym padom je aj nizsia spotreba.
Poslať Napísal: 09 Nov 2021, 13:14
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
zdar - ako sa ale viem oboznamit s tymi systemami, ze teda ake jednotlive tie krby to maju? Vraj je aj nieco vlastne co zabranuje cerneniu skla, o tom mi viete nieco blizsie napisat? Stretli ste sa s tym?
Poslať Napísal: 04 Nov 2021, 11:48
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
Napríklad v systémoch, ktoré krbová vložka má, ako spaľuje drevo, lebo to proste od toho závisí efektivita kúrenia.
Či dostatočne vykúri všetky priestory. A vlastne aj spotreba paliva od toho priamo zavisí. A napríklad keby si išiel pozrieť na predajňu značky Deltako, tak by si videl, že vlastne aj tesnenie správne a ťah komínu a tieto veci sú podstatné aby ti neunikol dym do priestoru.
Poslať Napísal: 30 Okt 2021, 09:32
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
...paťo aké zásadné rozdiely môžu byť medzi krbmi?..na čo pozerať pri výbere?..ako budem vedieť, čo je kvalita čo je dobré v porovnaní s niečím iným?..lebo nemám prehľad..
Poslať Napísal: 26 Okt 2021, 12:41
 
 

Obsah fóra » Odoslať odpoveď


Skočiť na:  
Fórum používateľov portálu topreality.sk