Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 56 z 61 [ Príspevkov: 604 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 61  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 29 Máj 2019, 07:35 

Je to podstatne ci ten kotol, ktory si zaobstaras je z kvalitneho plechu a aj s akou hrubkou. to tiez ma svoje opodstatnenie. ano tak napriklad zo zaciatku ja som nemal predstavu o znacke. ale dnes uz mam jasno v tom, ze ake su znacky a ze oplati sa zainvestovat do vyrobcu ako je Atmos napriklad, ze je to cesky vyrobca, ktory ma co sa tyka vyroby kotlov uz istu tradiciu a skusenosti. ale k tej kotolni este, co si sa pytal. tak potrebne to je, uz by si mal mat istu predstavu. ved nemozes len tak tapat.

Poslať Napísal: 30 Máj 2019, 10:49 

Bolsek
tak výkon a účinnosť to priamo úmerne by malo ísť s tepelnými stratami. To je úplne normálne a logické.
;)

Poslať Napísal: 03 Jún 2019, 10:39 

Pre teba to je, už aj pre mňa. Ale niekomu to nemusí byť jasné. A plne to chápem. Predsa len sú to hodnoty a informácie, ktoré človek nemusel predtým zrejme nikde riešiť, zamýšľať sa nad nimi.

Poslať Napísal: 03 Jún 2019, 12:06 

veľkosť kotolne je podstatná, ale tak máš viac možností, ak by si mal menej priestoru, tak sa to dá vymyslieť s menšou nádržou na pelety napríklad, čiže sú možnosti, ale čím väčšia tým lepšie ;-)

Poslať Napísal: 04 Jún 2019, 11:19 

cim vacsia tym lepsie, to mas na mysli kotolnu ako taku alebo tu nadrz? tam je to nejako priamo umerne, ze aka by mala byt nadrz velka pri akom vykone kotla??
ci sa to nejako aj od toho odvija, ci aj na to prizerat alebo ozaj mozem ist len podla toho ake mam moznosti co sa tyka priestoru??

Poslať Napísal: 05 Jún 2019, 08:38 

Malo by to tak byť, že od veľkosti kotla, toho výkonu, ale niekedy keď sa inak nedá, že nie sú možnosti, čo sa týka priestoru, tak veľa tam toho nevymyslíš.
Treba potom hľadať kompromis.

Poslať Napísal: 06 Jún 2019, 11:41 

Aku nadrz si zvolis je v podstate na tebe, ale zase aby si nemusel kazdu chvilu ju plnit. aby to malo zmysel. cize treba to urobit tak aby si ty mal s tym celym kurenim co najmenej starosti, cize cim vacsia nadrz tym lepsie pre teba.

Poslať Napísal: 10 Jún 2019, 07:12 

ale tam ide prioritne o to, ze kupi raz za cas pelety a bude mat vystarane aj na celu zimu, z tohto pohladu si to myslel, nie?
len ked nie je moznost dat velku nadrz tak si moc neporadi, treba si potom zistit aj to, ze z kade je vyhodne tie pelety kupovat, co stoja a ako doprava ;)

Poslať Napísal: 11 Jún 2019, 10:32 

ale tak to je hádam normálne, nie? predsa keď už je rozhodnutý, že pôjde do peliet, tak snáď má zistené aj ceny aj to, že odkiaľ je vhodné ich brať a veci okolo toho, veď to je prvá vec, čo treba si ujasniť, keď nad niečím takýmto vôbec uvažujem

Poslať Napísal: 12 Jún 2019, 11:54 

Rišo jo, ja som to tak spravil, pretože na začiatku som rozmýšľal, či elektrina, či drevo, či pelety, či čo bude najlepšie a presne mne tam dosť šlo aj o to, že ako tie náklady budú vychádzať.
Je pravda, že pri elektrine to zriadenie je pomerne cenovo dostupné, len treba si uvedomiť, že potom mesačne sú tie náklady vyššie ako napríklad pri peletách.

Stránka 56 z 61 [ Príspevkov: 604 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 61  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre