Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 6 z 9 [ Príspevkov: 88 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 30 Apr 2019, 06:18 

Lenže jak prebieha tá vizuálna kontrola, oni ako vedia, že je čas ju už vymeniť? To mňa zaujíma celkom ;)

Poslať Napísal: 06 Máj 2019, 10:23 

Anóda vydrží každému inak, záleží na zložení vody. Pokiaľ je z 2/3 preč, je proste potrebná jej výmena. Ale to všetko technici vedia a náhradnú vozia v aute, takže nemusíš sa báť, oni keď pozrú a bude potrebná výmena, tak ju aj vymenia :)

Poslať Napísal: 07 Máj 2019, 11:24 

Reálne aký problém môže nastať ak by anóda nebola včas vymenená za novú? Na čom sa to môže prejaviť??

Poslať Napísal: 09 Máj 2019, 13:09 

Takže lepšie je zaobstarať si rovno vybavenejšiu jednotku ak som to správne pochopil. Kde máte umiestnenú rekuperáciu? Myslím aby ju nebolo počuť alebo aby niekde nevadila ;)

Poslať Napísal: 15 Máj 2019, 09:39 

Ganer9: Podľa mňa je to lepšie, keď si zaobstaráš čo najvybavenejšiu. Síce je jasné, že tá cena bude vyššia ako pri nejakej, ktorá ti vie poskytnúť len vetranie riadené, ale zase ti prinesie aj kopu výhod.
Väčší komfort. Každá značka má vybavenejšie aj menej vybavené jednotky. Je len na tebe, čo si zvolíš, čo je pre teba prioritné.
Čo sa týka umiestnenia, tak to je individuálne. Ale je lepšie, keď je za dverami. V pivnici. V technickej miestnosti.

Poslať Napísal: 16 Máj 2019, 06:46 

Na čom sa to môže prejaviť? Treba si uvedomiť, že anóda chráni nádrž pred koróziou. Mala by sa kontrolovať približne raz ročne.
Dnes novšie jednotky už majú elektronickú kontrolu priamo na displeji, ale aj tak je dobré, keď sa kontroluje vizuálne, čo urobia aj technici počas servisu.
Keď anóda nebude vymenená včas tak to môže urýchliť hrdzavenie a nenávratne bude nádrž poškodená :roll:

Poslať Napísal: 17 Máj 2019, 08:19 

..u niekoho vydrží aj dlhšie..aj nejaké tri roky..ale netreba sa na to spoliehať..lebo fakt to môže byť v každej domácnosti úplne iné..

Poslať Napísal: 21 Máj 2019, 12:21 

Áno, môže vydržať, ale myslím, že spoliehať sa na to neni najlepšia možnosť. Je to skôr taký hazard by som povedal.

Poslať Napísal: 22 Máj 2019, 09:31 

Ubiko: Je to pravda. Ale je lepšie, keď sa pravidelne kontroluje, pri každom servise, pri každej prehliadke a včas sa vymení. Tí servisáci, čo robia prehliadky vedia už podľa vizuálnej kontroly, že kedy je potrebná už výmena.

Poslať Napísal: 23 Máj 2019, 05:37 

Je aj niečo konkrétne, čo by si mi Klement odporučil? Lebo vyzerá, že ty máš s týmito vecami nejaké skúsenosti. Že máš predstavu aj o tom ako fungujú rekuperácie, aj čo je vhodné pre človeka vlastne, čo mať doma. Čiže radšej nech je to niekde schované, ale nie je nejaký problém s umiestnením?
Aké tie rekuperácie bývajú veľké?

Stránka 6 z 9 [ Príspevkov: 88 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre