Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 55 z 64 [ Príspevkov: 634 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 64  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 15 Máj 2019, 06:52 

Áno, tak som to myslel. Dobré teda, takže je jedno stačí, keď potom sa rozhodnem ako to spravím. Musím to pozrieť, že ako by mi to vychádzalo lepšie. Ide asi len o ten priestor pri tomto, o nič iné, nie??
Ale jak vidím ten uhol je zrejme kľúčový.

Poslať Napísal: 15 Máj 2019, 08:48 

Uhol je podstatny aby tie pelety ti davkovalo ako ma...aby s tym nebol problem...ale tak ak si das niekomu skusenemu zapojit kotol tak sa nemas coho bat...on si da pozor na vsetko...aj na ten spravny uhol...aj na ten odstup co treba dodrzat...

Poslať Napísal: 16 Máj 2019, 08:56 

všetko si nájdeš tieto informácie pri kotloch, pri návodoch, takže nepanikár zbytočne vopred!

Poslať Napísal: 17 Máj 2019, 10:24 

Maroz - zhrnul by som to asi tak, že treba sa oboznámiť s tým, že aký kotol, aký výkon, prečo pelety, aké majú výhody, tiež je dobré si zistiť aký vplyv môžu mať nekvalitné pelety na kotol. Ale ostatné veci, čo ide o zapojenie, nastavenie a toto, tak myslím, že to je dobré nechať na odborníkov.
Na montážnikov, čo sú priamo na takú prácu školení!

Poslať Napísal: 21 Máj 2019, 10:45 

asi áno, asi tak ako si to napísal. Týmto si to vystihol. Ten vplyv nekvalitných peliet na kotol len veľký a predsa je to vec, ktorú mnoho ľudí neustále podceňuje. Ak keby si nevedeli vážiť to, že kotol je funkčný, že ozaj slúži jak si priali.
Netreba šetriť ani pri kotloch ani pri palive, pri peletách.

Poslať Napísal: 22 Máj 2019, 07:26 

...potom radsej setrime pri niecom inom...pripadne pri nabytku...pri zariadovani...skor sa nam podari vymenit nabytok ako kotol a bude to cenovo aj vyhodnejsie...takze asi tak by som sa k tomu staval opat...

Poslať Napísal: 23 Máj 2019, 07:17 

Čo ešte je taká ďalšia vec, čo by som mal mať na pamäti? Teda okrem tohto?
Predsa vidím, že vy tu máte už nejaké tie skúsenosti, tak by som bol rád keby ste ma oboznámili so všetkým, čo ma bude čakať ;)

Poslať Napísal: 24 Máj 2019, 06:56 

Dag4100 - tak čo no, podstatné je vybrať dobrú značku kotla, ktorá je na trhu dlho, že majú prepracované tie kotle, potom vybrať vhodný typ na základe tepelných strát, aby ten výkon bol aký má byť. Aby ti to sedelo, aby ste sa doma nevarili alebo aby vám práve naopak zima nebola a potom kvalitné palivo.
Tieto veci všetky idú spolu ruka v ruke.

Poslať Napísal: 27 Máj 2019, 09:18 

Poviem ti, ze je toho kvantum, zaciatkom roka aj u mna toto bolo otazkou ktoru som si nevedel zodpovedat. no nastastie uz dnes to mame na poriadku a mozem pokojne spavat. priorita pre mna bola aby kotol bol kvalitny. aby sme vykurili vsetko co potrebujeme a taktiez aby plechy na tom kotle boli kvalitne, aby to neboli len nejake tenke nieco co sa hned prevali alebo co.

Poslať Napísal: 28 Máj 2019, 10:07 

toto som vobec nechapal, ze naco brat aj na toto ohlad, je podstatne to, ze aka velka je kotolna? myslim, ci je lepsie uz aj pri stavbe toho domu, respektive pri navrhu mysliet na to, ze akym sposobom chcem kurit aby som tomu tu kotolnu prisposobil??

Stránka 55 z 64 [ Príspevkov: 634 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 64  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre