Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 9 z 10 [ Príspevkov: 91 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 22 Jan 2019, 12:02 

KajoLukac áno má. Tiež som na to čumel ako puk, keďže som o tom nevedel. Nikdy mi o tom nehovorila až teraz, keď ju vytiahla a keď sme porovnávali ceny. Ona má 87 rokov.

Poslať Napísal: 23 Jan 2019, 14:03 

Tym chces povedat Viechman, ze tam ziadny polystyren nemusi ist ale rovno fasada? Ako pocul som uz o tom ale nechcel som tomu verit, ze to tak ozaj funguje! Nie su tam potom ziadne tepelne straty? Ta tehla vie tak dokonale tiez udrzat teplo ako ked je aj barak zatepleny? :o :o

Poslať Napísal: 25 Jan 2019, 10:01 

Olipar píše:
Tym chces povedat Viechman, ze tam ziadny polystyren nemusi ist ale rovno fasada? Ako pocul som uz o tom ale nechcel som tomu verit, ze to tak ozaj funguje! Nie su tam potom ziadne tepelne straty? Ta tehla vie tak dokonale tiez udrzat teplo ako ked je aj barak zatepleny? :o :o

Áno, presne to som tým chcel povedať! Veď vo vnútri tej tehly sa nachádza minerálna vlna, takže zbytočne by si ju dával znovu ako zateplenie. Ale keď máš peniaze nazvyš, tak môžeš ale nerobí sa to. Keď si priplatíš za kvalitnú tehlu, ktorá už toto obsahuje, tak už žiadne zateplenie riešiť nemusíš. Nemali by byť. No taký odborník na to nie som ale čo som počul, tak žiadne tepelné straty by nemali nastať!

Poslať Napísal: 28 Jan 2019, 10:52 

viechman!
to som pocul, ze na mineralnu vlnu sa dlho caka..kamarat s nou zateploval cely barak a este dodnes caka na nejaky kusok, ktory mu chyba a nevedia mu ho dodat...no ved si skusim dat spravit cenovu ponuku aj na klasicku tehlu aj na tuto plnenu a uvidim, aky cenovy rozdiel tam bude...ved asi od wienerbergeru je najlepsie, nie?...

Poslať Napísal: 29 Jan 2019, 10:11 

Vieš čo Marcel, aj som túto celú diskusiu prečítal a preto viem, že tu ľudia najviac od nich tehlu preferujú ale aj mám s ňou osobné skúsenosti a preto ti vravím, že aj podľa môjho názoru je najlepšia!

Poslať Napísal: 24 Feb 2019, 07:57 

@Luko632 asi si to chcela nechať na takúto príležitosť alebo na to zabudla, že také niečo má:D:D A vieš, že aj ty by si si mal niečo také spraviť, aby si aj ty o 10-tky rokov vedel porovnávať. No to už budú potom iné cifry:D Radšej si to ani predstaviť nechcem, čo bude, keď naše deti budú stavať domy:/

Poslať Napísal: 25 Feb 2019, 11:45 

A kolko by som si musel za taku priplatit Viechman? Aky cca je rozdiel medzi klasickou a touto plnenou?

Poslať Napísal: 06 Mar 2019, 09:18 

Olipar píše:
A kolko by som si musel za taku priplatit Viechman? Aky cca je rozdiel medzi klasickou a touto plnenou?

Máš šťastie, že mám akurát pri sebe ich cenník, síce je už platný od marca minulého roka ale na také orientačné ceny nám to bude úplne stačiť a hlavne tebe. A sa mi zdá, že nejako extra nemenili ceny, teda aspoň som o tom nepočul. Keď si vezmeme tehlu Porotherm TS Profi 38, tak u tej je cena za ks 6,25€ normálne aj s DPH. A tá úplne klasická tehla 38 je cena za kus 2,57€ s DPH. Takže rozdiel tam je, vidíš ho istotne a už je na tvojom rozhodnutí pre ktorú sa rozhodneš.

Poslať Napísal: 07 Mar 2019, 08:07 

Hellou Viechman.. 8-) Tak to je dosť veľký rozdiel ako pozerám na tie ceny.. Ale zase kvalitovo sú lepšie na tom tie plnené tehly, čí ako to je?.. Aký najväčší rozdiel je medzi nimi?.. A iba Wienerberger ponúka tieto plnené tehly minerálnou vlnou alebo aj nejaké iné firmy?..

Poslať Napísal: 29 Mar 2019, 06:10 

Viechman uplne mi to staci, kedze v podstate raz tolko stoji ta, ktora je plnena mineralnou vlnou. Prekonzultujem to so zenou a som zvedavy, co mi povie. No ocakavam, ze jej reakcie bude taka, ze to je dost vela a ze sa rozhodneme pre klasicku tehlu a radsej zateplime. Uvidim, potom dam vediet.

Stránka 9 z 10 [ Príspevkov: 91 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre