Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 3 [ Príspevkov: 27 ] Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 11 Dec 2018, 11:35 

Ahojte!
Obraciam sa na Vás skúsenejších o radu - chcem vymeniť staručký plynový kotol a do môjho užšieho laického výberu sa dostal zatiaľ len:
- kondenzačný kotol Wolf CGB-K 24kW - no priznám sa, že o tejto značke neviem veľa, počul som o nej iba málinko a preto by som rád počul Vaše názory a ďalšie skúsenosti

Čo si myslíte? Je to dobrá značka? Majú kvalitné kotle? Alebo mi viete poradiť ešte nejaký iný kotol, ktorý bude aspoň na takejto úrovni ako tento?

Za všetky rady vopred ďakujem!

Poslať Napísal: 27 Dec 2018, 10:07 

Serus, aj my mame WOLF, bezporuchy slape ako hodinky. Na ich kotloch je velka vyhoda to, ze sa jednoducho obsluhuju. Vyberali sme podla naj ponuky so solarom pred cca 5 rokmi. Vsetko sme brali od nich a tym padom bol aj v prijatelnej cene. Takze odomna inu znacku nebudes pocut, kedze tento nam vyhovuje!

Poslať Napísal: 03 Jan 2019, 09:25 

Pali!
Super, veľmi pekne ti ďakujem za odpoveď. A vy máte ktorý konkrétne ak smiem vedieť?

Poslať Napísal: 04 Jan 2019, 09:29 

Adam1984 z mojich skusenosti ti poviem a mam ich celkom dost, ze lepsiu znacku kotla si si ani vybrat nemohol!...navstivil som vyrobny zavod v Nemecku, v ktorom sa montuju tieto kotle a mozem len odporucit....je to ozaj super vyrobok...akurat taky mensi problem je trosku v servisnej sieti na tento kotol na Slovensku...ale aj to sa uz pomalicky meni, takze nebal by som sa a isiel by som jednoznacne do tohto...

Poslať Napísal: 07 Jan 2019, 12:20 

Michal a ty aj vo svojom vlastnom dome máš kotol tejto značky? Smiem vedieť, ktorý presne? A kto ti ho prišiel spojazdniť a namontovať? Oni to všetko vykonávajú?

Poslať Napísal: 11 Jan 2019, 13:54 

MichalS!
Čo to konkrétne znamená, že je problém v servisnej sieti? Že v prípade nejakej poruchy mi to nebude mať kto opraviť? Ale poskytujú na to nejakú záruku, minimálne tu zákonom stanovenú dvojročnú, či? Teraz si ma týmto trochu vyplašil a to som už viac menej bol rozhodnutý. A ešte jednu vec by si mi mohol povedať, čo ma drahá požiadala zistiť. Ako sú cenovo na tom? Koľko u nich stoja kotle?

Poslať Napísal: 17 Jan 2019, 11:04 

Adam jasne, ze mozes vediet. Preco by si nemohol? Mne to vobec problem nerobi! My ked sme im zadali udaje o nasom dome, tak nam poslali cenovu ponuku, kde nam vybrali plynovy zavesny kondenzacny kotol CGB-2-14kW. On je urceny len na vykurovanie, kedze my sme ohrev vody nechceli. A vlastne ten sme aj kupili a mame ho dodnes. Ty si si uz ten silnejsi dal nacenit?

Poslať Napísal: 22 Jan 2019, 13:22 

Adam1984 nieco take som mal na mysli ale je jasne, ze maju na vsetky produkty 2 rocnu zaruku a na niektore poskytuju az 5 rokov...vobec som ta tymto nechcel odhovorit od nich, len som ti to chcel napisat, aby si s tym pocital...aj ked si myslim, ze problemy casto nebudes mat, lebo oni vyrabaju ozaj kvalitne kotle!...no samostatny kotol sa pohybuje okolo tych 2 000€, no plus este treba pocitat s ostatnymi doplnkami..takze kotol ta u nich vie vyjst aj 4 000€...samozrejme zalezi od toho, aky typ si vyberies...su aj lacnejsia aj drahsie...

Poslať Napísal: 23 Jan 2019, 16:02 

Keď si myslíte, že nejakej inej značky bude lacnejší kotol, tak ste na omyle. Za každý jeden kotol musíte zaplatiť a keď chcete kvalitný, tak si treba hneď zo začiatku zaň priplatiť!!!

Poslať Napísal: 31 Jan 2019, 16:11 

Buky-Marek - to máš pravdu, tieto veci poriadne zožerú peniaze ale sú potrebné a tým pádom treba pozerať skôr na kvalitu a nie na cenu. Vy máte nejaký kotol? Ak áno - tak aký? Lebo my teraz potrebujeme vymeniť a akurát riešim, že ktorý bude taký najlepší.

Stránka 1 z 3 [ Príspevkov: 27 ] Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre