Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 11 [ Príspevkov: 106 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Vetranie a rekuperácia
 Poslať Napísal: 17 Apr 2016, 21:44 

Dobrý večer, rozhodol som sa, že si sám urobím vetrací systém. Nie som si istý, či zahrniem aj rekuperáciu, nakoľko to bude asi náročné urobiť svojpomocne. Plánujem odsávať vzduch z kúpelne aj z kuchyne. Čistý vzduch zas budem privádzať do obývačky. Chcem sa spýtať, ak by som urobil aj rekuperáciu, tak keď odsáva vzduch z miestnosti, tak zároveň dodáva do izieb aj čistý vzduch? Či najprv ide odsávanie a až potom sa spustí fúkanie do izieb? A keď sa vytvorí viac pary, napríklad pri sprchovaní, tak sa navýšia otáčky ventilátora? Ďakujem

Predmet príspevku: Re: Vetranie a rekuperácia
 Poslať Napísal: 17 Apr 2016, 21:51 

Fúúha, Faluz, to si trúfaš na takéto veci a nepoznáš ani základy? Tak veľa šťastia. :lol:

Poslať Napísal: 28 Apr 2016, 05:10 

Istotne potrebuješ aj ohrievač vzduchu. V zime privedieš do domu studený vzduch.

Poslať Napísal: 18 Jún 2018, 07:50 

Pekný deň, rád by som zistil, aký máte názor na rekuperáciu? Je ozaj v domoch potrebná alebo sú to len zbytočne vyhodené peniaze a dá sa zaobísť aj bez nej? Aký máte názor? Momentálne ideme riešiť projekt domu a architekt sa na to neustále pýta a my ešte stále nie sme rozhodnutý, čo spraviť :( :? :(

Poraďte pls, ďakujem 8-)

Poslať Napísal: 19 Jún 2018, 12:33 

...zbytocne peniaze su to jednoznacne neni!...keby to boli, tak nie je tolko firiem, ktore sa v dnesnej dobe zaoberaju rekuperaciou...podla mojho nazoru je to uzitocne!...uz len z toho dovodu, ze sa ti neustale v dome vymiena vzduch bez toho, aby si musel otravat okna...tak lajcky povedane...

Poslať Napísal: 20 Jún 2018, 15:17 

Jazzo serus, díky že si odpísal. Ty rekuperáciu v dome/byte máš?

Poslať Napísal: 22 Jún 2018, 11:56 

Patrick píše:
Pekný deň, rád by som zistil, aký máte názor na rekuperáciu? Je ozaj v domoch potrebná alebo sú to len zbytočne vyhodené peniaze a dá sa zaobísť aj bez nej? Aký máte názor? Momentálne ideme riešiť projekt domu a architekt sa na to neustále pýta a my ešte stále nie sme rozhodnutý, čo spraviť :( :? :(

Poraďte pls, ďakujem 8-)

vies, kazdy hovori nieco ine a kazdy ma na to iny nazor. Takze sa stretnes s viacerimi nazormi a aj tak sa budes musiet v prvom rade ty sam rozhodnut. My sme momentalne zacali stavat druhy mensi dom a tam napriklad vetraciu jednotku jednoznacne ideme dat. Tento dom ktory mame teraz, tak tam to nemame a chyba to. Je to citit! Pokial mas financie na to, tak ti radim si dat

Poslať Napísal: 25 Jún 2018, 08:26 

....v pohode, este nemas za co dakovat, kedze som ti pomaly este nic take odborne nenapisal...az neskor mi potom dakuj, ked ti nieco uzitocne napisem a poradim 8-) ...ano, my v dome vetraciu jednotku mame...co konkretne potrebujes zistit???

Poslať Napísal: 26 Jún 2018, 11:39 

je nejaky rozdiel medzi samostatnym vetracim systemom a vetranim s rekuperaciou??...myslela som si, ze je to to iste...kto mi to vie vysvetlit??...

Poslať Napísal: 28 Jún 2018, 07:43 

Sonii píše:
je nejaky rozdiel medzi samostatnym vetracim systemom a vetranim s rekuperaciou??...myslela som si, ze je to to iste...kto mi to vie vysvetlit??...

Sonička napísala si dve rovnaké veci. Medzi týmto nie je žiadny rozdiel. Rekuperácia = vetrací systém = vetranie s rekuperáciou. Inak je to veľmi dôležité, aby sa v obytných priestoroch vetralo, keďže dom má plastové okná, je zateplený a keby nebolo takéto vetranie, tak tá stavba jednoducho nedýcha a vznikajú potom pliesne a iné nie moc príjemné veci. Výhodou takéhoto vetrania je aj to, že sa nemusí vetrať otvorenými oknami a tým neuniká vzácne teplo, takže to aj sporí náklady. Toľko asi v skratke k vetraniu s rekuperáciou.

Stránka 1 z 11 [ Príspevkov: 106 ] Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre