Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 8 z 8 [ Príspevkov: 80 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Renovácia starej strechy
 Poslať Napísal: 26 Sep 2017, 08:35 

Čaute...My sa už do renovácie chceme pustiť...Našiel som si kontakt na firmu...Informoval som sa akoby bolo najvhodnejšie riešiť môj problém so strechou...Či je teda vhodné ísť do tých šindľov, ktoré som si vybral...Ako si mám vypočítať koľko ich budem potrebovať...A teraz už len by bolo na mieste sa dať do roboty a spraviť pokládku tej strechy... :D

Poslať Napísal: 27 Sep 2017, 07:44 

Gizer píše:
Čaute...My sa už do renovácie chceme pustiť...Našiel som si kontakt na firmu...Informoval som sa akoby bolo najvhodnejšie riešiť môj problém so strechou...Či je teda vhodné ísť do tých šindľov, ktoré som si vybral...Ako si mám vypočítať koľko ich budem potrebovať...A teraz už len by bolo na mieste sa dať do roboty a spraviť pokládku tej strechy... :D

uz by bolo aj na case, ak to chces este teraz pre zimou cele stihnut, super, ze si sa posunul dalej, ze si to takto zacal vybavovat, ja som rad, ze sme to pred rokom vybavili podobne, ze sme vybrali tie sindle, ze sme sa na to dali, neviem si predstavit a ani si to dnes uz veru predstavit nechcem o kolko viac by ma to stalo keby som musel dat dolu celu strechu a vsetko od znovu :roll:

Poslať Napísal: 28 Sep 2017, 08:25 

- v com su tieto sindle IKO Cambridge Xpress ine ako nejake ine znacky a ine druhy sindlov? nejako mi toto uslo preco prave by som si mal vybrat tieto? ved si vyberiem tie ktore vychadzaju cenovo najlepsie nie? ved to bude to iste v praxi nie? -

Poslať Napísal: 03 Okt 2017, 05:51 

OOleg píše:
- v com su tieto sindle IKO Cambridge Xpress ine ako nejake ine znacky a ine druhy sindlov? nejako mi toto uslo preco prave by som si mal vybrat tieto? ved si vyberiem tie ktore vychadzaju cenovo najlepsie nie? ved to bude to iste v praxi nie? -

V čom sú iné? V mnohých smeroch. V prvom rade ich kvalita, životnosť a najmä odolnosť voči počasiu je úplne niekde inde ako pri mnohých iných značkách. Ďalšou veľkou výhodou je to, že nie je potrebné sa zbavovať celej strechy, čo je väčšinou veľmi finančne náročné a ak s tým niekto neráta, tak to vie pekné problémy vo financiách narobiť. Preto je fajn to, že je možné tieto šindle umiestniť na tú vrstvu, ktorá tam je.

Poslať Napísal: 04 Okt 2017, 11:47 

janko nie je to tak, ze vacsinou je to financne narocne, ono v praxi zhadzovanie a robenie novej strechy bude proste zakazdym financne narocne, cenovo niekde inde akoby sme si predstavovali, aspon moja skusenost je taka a ja osobne odcenujem to, ze existuje takato moznost renovacie strechy, ktora usetri cas a hlavne nejake tie peniaze

Poslať Napísal: 06 Okt 2017, 09:14 

– to ano, to suhlasim, ze to moze byt problem, co sa penazi tyka, ale predtym nejako aj tak treba tu spodnu vrstvu upravit nie? predsa len ak je na streche uz nejaku to dobu, tak evidentne budu znamky pocasia na nej, ze sa to na nej odrazi nie? –

Poslať Napísal: 09 Okt 2017, 09:29 

OOleg píše:
– to ano, to suhlasim, ze to moze byt problem, co sa penazi tyka, ale predtym nejako aj tak treba tu spodnu vrstvu upravit nie? predsa len ak je na streche uz nejaku to dobu, tak evidentne budu znamky pocasia na nej, ze sa to na nej odrazi nie? –

Odrazia, vidím to na tej našej. Niektoré šindle zvlnené, nechcem radšej si ani len tipnúť, kde bolá tá krytina predtým kupovaná a čo stála, keď dnes je v takom stave v akom je, z ktorého sa mi miestami chce až plakať. Nedá sa dať na to dáky pás, ktorý by tú spodnú vrstvu celú skryl nejak?

Poslať Napísal: 09 Okt 2017, 10:29 

To v akom stave je stara krytina zalezi od mnohych veci. Od toho ako dlho bola na streche, aka realna bola jej zivotnost, akemu pocasiu bola vystavovana a podobne. Podla mna dnesne sindle, strechy sa moc nedaju porovnat s tymi co boli kedysi predsa len dnes tie technologie vyroby celkovo napreduju a odraza sa to aj pri zivotnosti a trvacnosti toho materialu.

Poslať Napísal: 10 Okt 2017, 05:42 

..veci sa maju v podstate tak, ze ano nejake tie nerovnosti sa vyrovnaju, ked sa tam da vrstva podkladoveho pasu..to mas pravdu..avsak poskodenie byva niekedy vacsie, ze ani ten podkladovy pas by ho nevyrovnal preto je potrebne tie moc zvlnene sindle proste odstranit..

Poslať Napísal: 24 Okt 2017, 09:57 

Podkladový pás je potrebné tam dávať? Dá sa nejako renovácia urobiť len na časť strechy? Že len niekde ak je šindel chybný, že preteká alebo niečo také, že by sme naň dali akože nový? Preložili to?
Dal by sa ten problém aj takýmto štýlom vyriešiť?

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 24 Okt 2017, 09:57

Stránka 8 z 8 [ Príspevkov: 80 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre