Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 6 z 79 [ Príspevkov: 788 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 79  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 18 Okt 2016, 11:42 

Branisla-v-v píše:
...neviete mi odporucit ci niekde sa da normalne vidiet krb v prevadzke? akoze ze by normalne horel? aby som to videl pri kupe? chcel by som aj takyto prehlad mat ked uz teda sa rozhodnem ze to toho idem...ale neviem ci to je vobec mozne niekde na nejakej predajni

Sú predajne na ktorých sa dá vidieť krb, keď si vezmem aj na predajni v Deltaku, my máme od nich krb aj takú dekoráciu ku krbu alebo ako by som to nazval a u nich sa to dá normálne bežne vidieť ako ten krb vyzerá, horí aj všetko. Takže tam si ho môžeš pozrieť v podstate v plnej kráse ;)

Poslať Napísal: 20 Okt 2016, 06:58 

...poskytuju aj poradenstvo hej? rozpraval som sa so znamym o tom ze by som rad vidiet aj krb horiet a tak a ten sa na mna pozeral, ze ci som sa zblaznil ze na co mi to je, ze skor by som sa mal zameriavat na parametre krbu, na material ktory sa pouziva na obostavbu a nie na to ako krb hori, ze ved hori kazdy rovnako. Len mi hovoril, ze v krbe dost podstatne aj to ako sa v nom kuri, akym sposobom je to drevo naukladane

Poslať Napísal: 21 Okt 2016, 09:50 

Poprosím vás čo sa týka materiálu na obostavbu, tak dopredu si mám od krbára zistiť, čo potrebuje a nakúpiť to, alebo oni si všetok ten materiál zabezpečia a ja im ho potom len zaplatím? neviem si predstaviť ako toto môže fungovať, či oni vybavia všetko aj vrátane tohto alebo nee..

Poslať Napísal: 03 Nov 2016, 10:36 

Fodor píše:
Poprosím vás čo sa týka materiálu na obostavbu, tak dopredu si mám od krbára zistiť, čo potrebuje a nakúpiť to, alebo oni si všetok ten materiál zabezpečia a ja im ho potom len zaplatím? neviem si predstaviť ako toto môže fungovať, či oni vybavia všetko aj vrátane tohto alebo nee..

...hmmm...odpoved na tvoju otazku je podla mna velmi individualna..pretoze zalezi od toho komu zveris stavbu krbu, na koho sa s tym obratis. Niekto to ma tak, dalsi onak, to si musis zistit priamo vo firme alebo u krbara..
U ktoreho by si si to chcel dat urobit.

Poslať Napísal: 06 Nov 2016, 08:27 

Tak u mňa je to tak, teda aspoň by som to tak chcel aby si človek ktorý mi bude robiť krb si všetko zabezpečil. Pretože čo sa týka takýchto veci tak som úplný laik a neviem si predstaviť, kde by som zháňal všetky veci, všetok materiál, ktorý bude na stavbu a obostavbu potrebný.

Poslať Napísal: 07 Nov 2016, 16:20 

Branisla-v-v píše:
...poskytuju aj poradenstvo hej? rozpraval som sa so znamym o tom ze by som rad vidiet aj krb horiet a tak a ten sa na mna pozeral, ze ci som sa zblaznil ze na co mi to je, ze skor by som sa mal zameriavat na parametre krbu, na material ktory sa pouziva na obostavbu a nie na to ako krb hori, ze ved hori kazdy rovnako. Len mi hovoril, ze v krbe dost podstatne aj to ako sa v nom kuri, akym sposobom je to drevo naukladane

Aj poradenstvo. Jasné tak je dôležité venovať pozornosť viacerým veciam, keď si chce človek dobre vybrať krb ktorý mu bude dlho slúžiť. Taktiež je dobré sa u krbára informovať aj ohľadom materiálu, či používa materiál ktorý je vhodný aj keď v dome napríklad je alergik, či to nemôže nejaký prach posúvať do miestnosti.
A čo sa týka toho dreva, tak áno je dôležité aj to ako sa ukladá, pretože od tzoho záleží aj to či bude dymiť.

Poslať Napísal: 08 Nov 2016, 10:29 

..ako to myslis ze material, ved uz snad krbari pouzivaju materialy ktore su nejako zdravotne nezavadne ci ako si to mam vysvetlit? ci kazdy moze pouzivat pri stavbe nejaky iny material?

Poslať Napísal: 09 Nov 2016, 07:59 

Tak mám pocit, že každý používa materiál, ktorý sa mu zdá cenovo výhodný a pod. Takže väčšinou také materiály, z ktorých sa práši a tak, tak tie používajú krbári, ktorí o sebe hlásajú aký sú lacní a neviem čo všetko. Lacnejší ako iní síce byť môžu, ale tým pádom sa to odrazí na kvalite ;)

Poslať Napísal: 14 Nov 2016, 10:57 

..lenze co su to za tie materialy co nie je fajn ked sa pouzivaju? nevies mi vymenovat nejake nech viem akym sa vyvarovat, na co konkretne sa opytat? no to veru nechcem aby sa mi z krbu prasilo, to by som asi z koze vyskocil, chcem aby to bolo vsetko fajn, nech neni nic zaprasene

Poslať Napísal: 15 Nov 2016, 10:26 

Tak napríklad také kalciumsilikátové dosky používa v dnešnej dobe mnoho krbárov, len preto aby mohli o sebe hlásať že sú neviem aký lacný. Síce tieto dosky vychádzajú lacnejšie ako nejaký iný materiál, ibaže keď si človek dá urobiť z takýchto dosiek krb, tak si neuvedomuje čo všetko to môže po čase u neho znamenať. Krb, krbové rozvody a podobne by vôbec nemali byť zanesené prachom alebo tak, ale keď sa používajú tieto dosky, tak práveže čierne rúry sa zrazu zmenia a vôbec časom a používaním nie je na nich poznať že by niekedy boli čierne ;)

Stránka 6 z 79 [ Príspevkov: 788 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 79  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre