Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 26 z 27 [ Príspevkov: 261 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavba svojpomocne
 Poslať Napísal: 23 Jan 2023, 09:47 

To je podľa mňa automatika pri takýchto objednávkach. Ale tak zase ani nie také sledovanie zásielky ako je to pri nejakých balíkoch, čo ti kuriér doručí. Tu skôr dostaneš nejaký termín, kedy ti bude objednávka doručená a tým sa riadi, asi si nebudeš sledovať každý deň, čo sa deje s tou objednávkou.

Poslať Napísal: 23 Jan 2023, 10:34 

... Ked hovoris o tej doprave, tak pre upresnenie sa to da pekne pozriet tu napriklad... https://www.heluz.sk/sk/doprava-materialu-1... Vsetko pekne rozpisane, pri akom druhu dopravy, za akych podmienok, ta to bude kolko stat respektive, kedy je doprava zdarma, ze zase naopak nebudes za to platit nic...

Poslať Napísal: 24 Jan 2023, 09:23 

Som si to otvoril a pozerám, že fajn, že sa dá vybrať z viacerých možností, podľa toho, čo a koľko objednávaš a si tak hovorím, že okej, ale keď mi to už dovezú, tak potom čo s tým ďalej, to si mám sám vykladať alebo čo? A pozerám nižšie a aj toto tam je uvedené, výkladka, výkladka hydraulickou rukou...

Poslať Napísal: 25 Jan 2023, 09:02 

Už dávnejšie som bola prekvapená, keď tu niekto spomínal zateplené tehly, že vlastne tie dutinky v nich sú vyplnený polystyrénom a potom už to vlastne netreba zatepľovať, keď sa postaví dom, budova. Teraz som objavila, že sú aj protihlukové tehly. Čo sa ja ešte nepodozvedám.

Poslať Napísal: 25 Jan 2023, 11:47 

Poprosím k takýmto informáciám pridávať rovno aj nejaké ilustrácie, nech si to viem rovno aj predstaviť, ako to vlastne vyzerá. Čo sa týka tej výplne, sú aj iné možnosti? Čo tvorí tú protihlukovú zložku v tej tehle?

Poslať Napísal: 25 Jan 2023, 13:20 

Tak vies aj s tehlami treba ist dopredu a drzat sa trendov, ktore teraz su a zachvilu to nebude ani moznost, ale nevyhnutnost mat taketo tehly

Poslať Napísal: 26 Jan 2023, 08:51 

Veď hej, lebo aj tie kritéria na domy, aby si splnil podmienky tej a tej triedy, tak proste musíš začať už od takýchto základných vecí, aby ti to potom vychádzalo. Keď takéto tehly objednáš, tak potom ti odpadajú ďalšie starosti.

Poslať Napísal: 26 Jan 2023, 10:05 

je viacej druhov tychto tehal protihlukovych ako si ich nazval. inak sa volaju akusticke, pod tymto nazvom ich asi skor najdes. ono nemusia mat nutne nejaku tu protihlukovu zlozku. ale ak tam je, tak to zvykne byt mineralna vata. s tym suvisi potom aj ich dalsia vlastnost, ze nielenze tlmia hluk ale vlastne maju aj tie tehly lepsie tepelnoizolacne vlastnosti.

Poslať Napísal: 26 Jan 2023, 13:57 

No ved to je jasne. Ak sa rozhodnes pre takuto tehlu, ma poto este nejaky vyznam samotne zateplovanie napriklad polystyrenom?

Poslať Napísal: 27 Jan 2023, 09:10 

2darius2: podla toho, co som tu pochytila, co sa popisalo uz predtym, tak nie. ked das tu zateplenu tehlu, tak potom vlastne to mas o to jednoduchsie, ze uz zateplovat nemusis. takze to setri aj cas a aj financie, podla toho, ci by si si to robil sam teda alebo si na to niekoho najal. sikovnejsie je podla mna taketo tehly pouzit.

Stránka 26 z 27 [ Príspevkov: 261 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre