Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 86 z 87 [ Príspevkov: 864 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 83, 84, 85, 86, 87  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 04 Nov 2022, 10:14 

Zalezi to od ucinnosti tej krbovej vlozky, od toho ako je aj obostavba urobena, tah komina a vsetky taketo veci.
A ked este je akumulacna obostavba sa urobi, tak to sala postupne to teplo a to je velmi prijemne, ale tak zalezi o aky priestor ide, aky treba vykurit.

Poslať Napísal: 04 Nov 2022, 10:58 

Preto pri kupovani vlozky je nutne sa zaujimat aj o to, ze ake spalovanie ma, lebo od toho sa tiez odvija ako casto budes musiet prikladat.

Poslať Napísal: 07 Nov 2022, 19:04 

to je fakt, my máme vložku, ktorá má výkon 7kW a to je u nás úplne optimálne a hlavne ako píšeš nemusím prikladať často, neustále každú pol hodinku alebo tak, ale to ide aj o to aký priestor treba vykúriť samozrejme a tomu je nutné výber proste prispôsobiť :)

Poslať Napísal: 09 Nov 2022, 19:25 

tak vykon by mal byt vyberany podla toho jake su tepelne straty, od toho sa treba odrazit..Ale na zaciatku teda som to nevedel..Isiel som podla toho co ako vyzera, co by sa nam najlepsie vynimalo v obyvacke, esteze som sa stretol s krbarom..Ze som sa isiel poradit..Lebo neviem akoby to skoncilo keby ozaj sme dali metrovy krb..

Poslať Napísal: 10 Nov 2022, 18:48 

..nonstop by si prekuroval alebo dusil krb, to nie je nic dobre a ani prijemne. Pocul som uz kadejake nazory, ze proste lepsie viac ako menej, ze horsie by bolo keby bol problem vykurit, ale nie je to pravda. Ked je nejaky vykon velky na plochu, na dom, tak to tiez je zle, pretoze ten krb potom trpi, ked sa dusi.

Poslať Napísal: 17 Nov 2022, 18:16 

@Opir čav! Bolo by dobré, keby každý človek predtým ako sa vyberie robiť krb aby si sadol nad to s krbárom, ktorý krby robí a má skúsenosti. Lebo pri tom je veľa otáznikov, vecí, ktoré by bolo dobré vedieť.
A hlavne keby si človek sám robí krb tak nemá žiadnu záruku.

Poslať Napísal: 22 Nov 2022, 14:58 

Musím ti dať za pravdu.Tiež sme si tak sadli.Tiež som to konzultoval,lebo mali sme čoto vybraté, ale vôbec to nebolo dobré,veľkosť sme s manželkou vyberali podľa toho,čo sa nám páči,čo proste sme si vedeli predstaviť v našej obývačkojedálni a neuvedomili sme si nejako,žeby proste mohol byť na náš dom veľký z pohľadu výkonu.Až keď nám krbár vysvetlil,že vlastne ktoré vložky majú akú účinnosť a aký výkon,tak vtedy som si dal dve a dve dokopy.

Poslať Napísal: 23 Nov 2022, 10:49 

Veď je to normálne, nik múdry z neba nespadol, no nie?...Aj u nás niektoré veci neboli vôbec zo začiatku jasné...Až proste časom sme sa k nim dopátrali...Mňa dlho mátala otázka či akumulačný, teplovodný alebo teplovzdušný krb...Nevedel som si to nejako porovnať tie výhody, nevýhody...

Poslať Napísal: 24 Nov 2022, 10:56 

..potom si sa ako rozhodol? Aký typ si dal?

Poslať Napísal: 25 Nov 2022, 07:50 

..dobré je, keď ti poradí krbár v tom, čo je ideálne, lebo ide aj o to aký je dom, či je bungalov alebo poschodový, aby čo najlepšie sa proste ten priestor vykúril. to je podstatné veľmi a ja teda ako laik keď som vyberal krbovú vložku tak som sa zorientovať nevedel :D

Stránka 86 z 87 [ Príspevkov: 864 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 83, 84, 85, 86, 87  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre