Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 132 z 134 [ Príspevkov: 1333 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 14 Nov 2022, 09:19 

Tiež by som povedal, že peletový kotol je taká fakt prijateľná možnosť. Ono nebudem sa baviť po finančnej stránke, lebo to sa dajú nájsť kotle v rôznom cenovom rozmedzí. Ale myslím to skôr z takého praktického hľadiska a využívania. Že keď kúpiš k tomu kotlu všetko potrebné alebo nutné, tak tvoja jediná starosť je fakt len pelety nasypať do zásobníka.

Poslať Napísal: 14 Nov 2022, 11:42 

a to musíš robiť asi tak ako často? asi záleží aj od toho, že aký veľký máš ten zásobník, čo? predpokladám, že asi nebude v ponuke len jedna nejaká univerzálna veľkosť.

Poslať Napísal: 15 Nov 2022, 11:13 

Samozrejme, tých zásobníkov je niekoľko veľkostí. Pri dopravníku máš v podstate na výber asi tak dve možnosti, keď tak rozmýšľam nad tým. Ale tak okrem veľkosti zásobníka má vplyv na to, ako často budeš dopĺňať pelety aj to, že aké pelety použiješ ;)

Poslať Napísal: 16 Nov 2022, 10:19 

... hej hej, majú niečo do seba aj tie kompaktné, ale ak je možnosť, tak by som išiel do klasického kotla... to je pre mňa také núdzové riešenie skôr... nehovorím vôbec, že zlé, ale tak...

Poslať Napísal: 18 Nov 2022, 09:01 

Jurny čo sa týka kotlov, tak neviem síce, že presne v akom cenovom rozmedzí sa to pohybuje, ale tiež vieš isto nájsť aj také aj onaké varianty, že s hocijakým budgetom vieš kúpiť nejaký.

Poslať Napísal: 21 Nov 2022, 08:48 

Veď jasné, to je ako pri všetkom. Ale tak v tomto prípade si vieš dopomôcť napríklad aj tou dotáciou. Zase podmienky na to, aby si ju dostal nie sú nejaké náročné alebo nesplniteľné, v pohodičke sa to všetko dá splniť. Len odporúčam si to riadne naštudovať, prípadne, ak by si si vyhliadol nejaký konkrétny kotol, akože myslím značku a tak, tak aj s predajcom sa o tom poradiť nemusí byť na škodu.

Poslať Napísal: 23 Nov 2022, 12:18 

Hlavne na com ja mam kolkokrat nervy, tak ked niekto vybera len podla ceny. Neviem co to je za trend, riadit sa cenou a este aj najnizsou a nesustredit sa na kvalitu. Vsak to ma aky zmysel. Ked chcem kvalitu, tak automaticky pocitam s tym, ze to bude stat mozno aj nieco navyse. Preto aj pri vybere kotla sa treba tymto riadit. Nasi maju kotol Atmos uz pekne dlho a sluzi stale rovnako dobre ako ked bol aj novy.

Poslať Napísal: 23 Nov 2022, 13:32 

... to máš darmo sa nad tým rozčuľovať, to niektorí ľudia sú proste nepoučiteľní a ako keby nehľadeli do budúcna... na tie výhody, ktoré im potom časom vie ten kotol priniesť.. to len pozerajú, čo sa im ako oplatí kúpiť, aby veľa neubudlo z účtu... chyba...

Poslať Napísal: 24 Nov 2022, 09:53 

Jasné, že chyba, lebo tak nech kupuješ hocičo, zakaždým sú tie náklady najvyššie pri kúpe. Ale to vieš vykryť prípadne aj tou dotáciou. Ale nechcem opakovať, čo tu už zaznelo.

Poslať Napísal: 24 Nov 2022, 10:54 

ono dost spravia asi aj tie pelety, ktore sa rozhodnes pouzivat. akoze tak myslim, ze to ma vplyv aj na tie naklady aj na vyhrevnost a ucinnost. aspon nam tak hovorili, ked sme boli pozerat kotle.

Stránka 132 z 134 [ Príspevkov: 1333 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre