Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 28 z 28 [ Príspevkov: 280 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
 Poslať Napísal: 10 Okt 2022, 08:12 

pisal som vyssie, ze sme kupovali cerpadlo. zvolili sme vzduch/voda, vykurujeme s nim, ohrievame vodu, v lete chladime,cize ma u nas dobre vyuzitie. sam som bol kedysi voci takymto veciam skepticky, neveril som, ze je take nieco potrebne, myslel som, ze su to proste len vyhodene peniaze, ale teraz to vnimam celkom inak. som rad, ze sme sa nakoniec na to dali.

Poslať Napísal: 11 Okt 2022, 09:44 

Viem si teda vybrať, či chcem čerpadlo do vonkajšieho priestoru alebo vnútorného? Toto by ma tiež zaujímalo. Je to pre mňa všetko také nové. A tým, že to tepelko dokáže aj chladiť, tak je to istotne super vec aj v lete. Veď kto sa chce doma pariť v teple, však. To si viem vlastne zakúpiť kedykoľvek? Nemusí to ísť len do novostavieb, či?

Poslať Napísal: 20 Okt 2022, 11:03 

Nie každé čerpadlo je určené na vonkajšie priestory. Sú proste dva typy, buď je vhodné do interiéru alebo exteriéru. A potom samozrejme je ďalšie také a také delenie :D To už si treba komunikovať s danou firmou, aké konkrétne by bolo vhodnejšie pre teba.

Poslať Napísal: 21 Okt 2022, 09:11 

Plauko009 tak podla mna si to rozdelenie celkom zjednodusil, nakolko ich je podstatne viac :D je kopu druhov, delia sa aj podla toho, z akych zdrojov cerpaju. my mame napriklad vzduch/voda.

Poslať Napísal: 24 Okt 2022, 12:29 

Však ja viem, že ich veľa, ale nemám nejako prehľad o takýchto veciach. Počul som aj o tom, že vie dokonca aj štát ponúknuť príspevok na tepelné čerpadlo, čo je na tom pravdy? Nie je to úplne najlacnejšia investícia, také niečo by zaručene pomohlo, čo si budeme klamať.

Poslať Napísal: 25 Okt 2022, 10:30 

Tiež som počula o takom niečom, a teda viem, že aj Wolf má takúto možnosť, v prípade, že si vyberieš nejaký produkt od nich.

Poslať Napísal: 26 Okt 2022, 09:32 

Jasné, že má. Treba si to však pozisťovať u konkrétnej firmy, lebo no nie som si istý, či každá ponúka takúto možnosť. Áno, je to výhoda, aj my sme to využili, je to dosť veľká pomoc, jednoznačne. Treba, keď sa dá. Také čerpadlo stojí nemalé peniaze, takže si myslím, že to ocení úplne každý. 8-)

Poslať Napísal: 28 Okt 2022, 09:18 

kazda firma veru nedisponuje takouto moznostou ze dotacia od statu, to som bol normalne prekvapeny, ved co ti dnes kto da len tak? rozhodne nas to potesilo. tie usetrene peniaze vies nasledne investovat do niecoho ineho, a to je proste vyhra.

Poslať Napísal: 04 Nov 2022, 10:24 

No, bolo by každopádne fajn také niečo mať, rád by som to využil. Sú tam aj nejaké podmienky, ktoré treba spĺňať? Neviete?

Poslať Napísal: 05 Dec 2022, 18:16 

Tak ono si to vieš vyhľadať, skús trošku pogoogliť, lebo to presne takto z hlavy neviem, my sme ich spĺňali, to nám povedali v podstate hneď. Ono tam máš ale tú sadzbu 340€/kW - dostaneš maximálny príspevok 3400€, čo podľa mňa nie je málo:)

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 05 Dec 2022, 18:16

Stránka 28 z 28 [ Príspevkov: 280 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre