Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 118 z 119 [ Príspevkov: 1183 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 115, 116, 117, 118, 119  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Dlažba pri bazén
 Poslať Napísal: 21 Nov 2022, 10:59 

Lykros!
Tak to máš môj obdiv, že si to budeš sám robiť. Mňa tam trošku straší tá podkonštrukcia. Lebo tak dlažbu proste ukladáš na zem, ale keď tu píšu ľudia, že dosky sa proste inak robia... Ja by som to nechala asi na firmu rovno. Ale tak je pravda, že sama by som ani tú dlažbu nerobila :lol:

Poslať Napísal: 22 Nov 2022, 10:42 

Ale to práveže nie je nič náročné. Dá sa to v pohode spraviť aj svojpomocne, akurát, čo treba tak pozrieť si, že akú podkonštrukciu. Ono tie hliníkové sú asi také naj by som povedal. Že tam máš aj istotu, že to vydrží niečo, lebo tak proste hliník. Ale že aj z tých dosiek priamo sa dá spraviť konštrukcia nejaká, ale to neviem, či by som takto robil.

Poslať Napísal: 23 Nov 2022, 12:20 

To sa mi moc nepozdava ta myslienka spravit vsetko len z dosiek. Ako podlaha su fajn, to nemam namietky ziadne, ale co sa tyka tej podkonstrukcie, tak to vyzaduje podla mna ine materialy na zhotovenie. Vsak na tom ti stoji cela terasa.

Poslať Napísal: 24 Nov 2022, 09:45 

Tiež by som sa asi k tomuto priklonil. Dosky proste nechať len ako tu podlahu. Však na to sú podľa mňa primárne určené. Aj keď viem, že sa robia z nich napríklad aj fasády alebo slnolamy alebo aj na ploty sa používajú, to som videl už aj osobne napríklad.

Poslať Napísal: 25 Nov 2022, 09:58 

bavil som sa s jednym znamym, ktory daval na fasadu taketo dosky... ale problem bol v tom, to aj sam priznal, ze sa ulakomil, kupil nejake lacne dosky v markete a tak to potom aj vyzeralo... to tam mohol rovno dat aj drevo, tak poviem...

Poslať Napísal: 28 Nov 2022, 10:02 

To je taká chyba, že isto má každý skúsenosť a teda škoda, že sa musíme učiť na vlastných chybách a je nám zaťažko nechať si poradiť. A to si robil aj sám tú fasádu? Lebo to je podľa mňa o niečo komplikovanejšie ako keď sa robí podlaha z tých dosiek. Ale tak to je možno len moja predstava o tom. Medzi konštrukciu a dosky potom ide ešte protihluková páska, v prípade tej podlahy, neviem ako pri fasáde. Ale myslím si, že je lepšie to nechať na firmu. Tá ti zabezpečí všetko. Aj položenie, aj ti navrhne cenu už vlastne dokopy so všetkým príslušenstvom čo treba a tiež s montážou.

Poslať Napísal: 30 Nov 2022, 09:18 

Si myslím, že niečo podobné pôjde aj pri tej fasáde, však tam tiež by nebola na škodu taká protihluková páska, aspoň by to odhlučnilo tak celkovo. Ale nejdem tu nejak mudrovať okolo toho, keďže skúsenosť s tým nemám. Osobne by som to nechal na firmu.

Poslať Napísal: 01 Dec 2022, 10:17 

To myslíte také tie dosky, čo sú akože drevené? Mne sa to bohovsky páči na fasáde, keď je z toho spravený taký obklad. Myslíte, že by sme si to vedeli aj sami spraviť? Nie samozrejme na celý dom, to by zas asi tak dobre nevyzeralo, ale na niektoré časti iba. A dáva sa to skôr vodorovne alebo zvisle?

Poslať Napísal: 02 Dec 2022, 11:27 

Podľa mňa áno, však keď si pozriete nejaké návody a poradíte sa s niekým, kto to už robil, tak si myslím, že to zvládnete. Však všetko sa dá robiť aj svojpomocne predsa ;)

Poslať Napísal: 05 Dec 2022, 10:55 

Zoja... to je sice fakt, ale tak niektore veci je proste lepsie nechat na profesionalov... co sa tyka podlahy, tak to okej, to by som sa do toho aj pustil... ale pri tej fasade, to zas nie je take jednoduche, tam tiez potrebujes mat spravenu konstrukciu, na ktoru sa budu dosky upevnovat.... o nieco inak sa to riesi, ked mas zatepleny uz dom a ked nemas... toto by som nechal proste na firmu... Timbermax je v tomto fajn, ze vies u nich kupit jednaj dosky ale rovno aj taketo veci na kluc, ze to mas bez roboty... a tie dosky su akoze dost dobre...

Stránka 118 z 119 [ Príspevkov: 1183 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 115, 116, 117, 118, 119  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre