Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 127 z 128 [ Príspevkov: 1273 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 12 Sep 2022, 10:15 

tak to je uz doba, ze ozaj vies posudit, ako sa sprava ten kotol a ked hovoris, ze sluzi dobre aj pocas tych rokov a po tych rokoch, tak to bola dobra kupa si myslim. vsak mas ho zapojeny normalne aj s AN, nie? to spravi tiez vela pri tom vyuzivani a aj zivotnosti kotla.

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 07:00 

to si myslim, ze zapojenie sa uz automaticky robi s akumulacnou nadrzou, pripadne viacerymi. ako to priestor a podmienky dovolia. kazdopadne, co by som spomenul, ze sa nemoze zabudnut na laddomat alebo termoregulacny ventil pri zapajani. ten laddomat je taky sikovnejsi, ale akoze ani ten ventil nie je zly. jedno alebo druhe tam proste treba.

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 08:02 

Medzi tým je nejaký veľký rozdiel? Spraví to veľa, keď sa dá radšej ten laddomat než termoregulačný ventil? Viem cca na čo slúžia, ale som nemyslel, že v tom bude rozdiel.

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 06:29 

Zapojenie s Laddomatom je jednoduchšie, to v prvom rade a nieže sa odporúča namontovať kotol s Laddomatom alebo termoregulačným ventilom, ale je to proste nutné, aby sa to použilo, jedno alebo druhé. A teda slúžia na to, aby teplota vody vracajúca sa do kotla, v každom režime, neklesala pod 65 ° C - podľa normy neviem akej. S rastúcou teplotou vratnej vody do kotla, sa tvorí menej kondenzácie dechtov kyselín, čiže sa zaručuje väčšia životnosť kotla.

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 07:24 

ale tak teoreticky, keď si to budeš dávať zapájať, tak máš asi jedno, že čo si zvolíš nie? ten technik by mal vedieť zapojiť aj jedno aj druhé si myslím.

Poslať Napísal: 16 Sep 2022, 12:10 

Teoreticky áno, ale tak keď vieš o dvoch možnostiach, z ktorých je jedna vyslovene lepšia, to sa dočítaš všade a každý rozumný technik ti to povie tiež, tak prečo by si si vybral niečo iné? Tomu nerozumiem celkom, veď to robíš pre seba, aby tebe to všetko dobre fungovalo a bolo to správne porobené.

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 07:07 

som sa tak opatrne opytal na tu akumulacnu nadrz, ze ci aj akumulacku tam dal, tak ako sa to ma a uz ste aj ine veci spominali. aspon viem, ze rovno tu mozem vybalit hocijake informacie, ono sa to ujme, hej.

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 06:22 

... Za mna radsej laddomat, ked mam vybrat... Predsa len tie odporucania z nejakeho dovodu asi davaju predajcovia, vyrobcoviac, technici, ti co uz maju skusenost... Tak preco si proste nenechat poradit a silou mocou presadzovat svoj nazor, ked prosto vies, ze je nieco lepsie... K tomu peletovemu kotlu by som okrem zasobnika a dopravnika na pelety, pridal aj dopravnik na odpopolnenie... Ked uz, tak nech to ma kompletnu vybavu...

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 08:36 

Ďurino
Vedel by si ma znavigovať, kde by som našiel nejaké návody a schémy k tomu zapojeniu? Rád by som si pozrel ako to vyzerá celé s tým laddomatom a ostatnými záležitosťami.

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 06:25 

neviem, ze ci myslis tie schemy k nejakemu konkretnemu kotlu. ale pozri atmos, oni maju vsetky tieto dokumenty priamo na webe k nahliadnutiu. ak nenajdes, tak sa mi ozvi a by som ti to nejak preposlal, ja som si to davnejsie aj stahoval, tak by som to pozrel.

Stránka 127 z 128 [ Príspevkov: 1273 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre