Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 25 z 26 [ Príspevkov: 251 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 08:08 

Lukáš to je všetko od značky, od predajcu, výrobcu, že ako to má vyriešené. Niektorí si záruku tak akoby poistia tým, že musíš mať aj ročnú nejakú tú prehliadku od nich aby prišli skontrolovať, či je všetko v poriadku, či nie je nejaká porucha. Už ti o tom ireg písal, ja mám Fenomis, čo je slovenský výrobca a tí to majú tak, že na diaľku stále majú proste to TČ pod kontrolou, či funguje ako má.
A nemusím ja nič nejako riešiť, kontrolovať. To všetko proste oni majú pod kontrolou.

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 08:11 

Viktor áno to normálne máš aj k tepelným čerpadlám taký ten akoby štítok alebo akoby som to nazval, kde si vieš pozrieť účinnosť a efektivitu pri nízkych teplotách, aby si si teda vedel zvážiť. Nájdeš si to aj na nete, my keď sme vyberali tak som si to tak na webe našiel a pozeral, porovnával. Čo sa týka toho prečo voda-voda, tak teplota vody je konštantná, čiže tam je tá účinnosť najvyššia. Vzduch-voda má podobnú účinnosť, len tam je zase výhoda to, že tie investičné náklady sú nižšie.

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 09:46 

Vzduch voda má vnútornú jednotku? Či vonkajšiu alebo ako to vlastne je? Ide mi o to, že keby sme dali čerpadlo, tak nech nemáme potom problémy so susedmi kvôli hluku.

Poslať Napísal: 27 Sep 2022, 09:40 

chcem ta mat za suseda, ked beries taketo ohlady na to aby to susedov nerusilo :lol: :lol:

Poslať Napísal: 27 Sep 2022, 11:27 

brayer to je nejako podstatne?..
akoze su tepelne cerpadla ozaj hlucne, zeby to mohlo takto niekomu vadit?..
od coho akoze zalezi hlucnost?..

Poslať Napísal: 27 Sep 2022, 12:51 

Tomko, tak chcem mať kľud proste s niektorými vecami, nerobiť zbytočné rozbroje. Aj keď plánujeme aj vysoký plot, ale aj tak nemám predstavu ako hlučné sú tepelné čerpadlá, tak chcem mať nejaký ten prehľad.
Tadeas neviem ako to je teraz, ale kedysi čo viem, tak boli také, čo bolo počuť, v dnešnej dobe neviem. Zato sa pýtam.

Poslať Napísal: 28 Sep 2022, 10:03 

tadeas dnes ani nie, aspon to co mame my tak nie je s tym problem...nie je hlucne...v pohode...ale niektore maju napriklad len vnutornu jednotku...zalezi to od typu aky budes mat, od toho sa vsetko odvija...ale je to fajn, ze myslis aj na to aby proste susedom to nevadilo...nie je nad dobre susedske vztahy, to je proste fakt...tiez som sa na to informoval ked sme vyberali, ze aby nebolo hlucne aby s tym nebol problem...

Poslať Napísal: 29 Sep 2022, 12:34 

Mino a vieš mi prosím ťa na tých štítkoch aké sú tie hodnoty vysvetliť? Aby som sa vedel zorientovať, že čo z toho je podstatné pozerať a aké hodnoty sú najschodnejšie vlastne??

Poslať Napísal: 29 Sep 2022, 13:57 

Zdravím, páni a dámy. Skúsim v tejto téme. Ak by mal človek záujem vykúriť priestor - sú to dve miestnosti 4x3,5 m, strop asi 2,1 - 2,2 m, takže nejakých 47 m2.
Zvládnu to dva olejové radiátory?
https://www.spotrebitelskytest.sk/olejove-radiatory/porovnanie
Na Spotrebitelskytest.sk som našiel OneConcept Wallander (v tabuľke ako zlatá stredná cesta)
Účelom je priestor hlavne temperovať na nejakých 21-23 °C.
Ústredné kúrenie budem riešiť až na jar, preto takéto riešenie.

Poslať Napísal: 30 Sep 2022, 11:30 

Taky zaklad co je tak treba pozerat hodnoty SCOP, je to vlastne priemerny vykurovaci faktor za celu vykurovaciu sezonu. Cim je tato hodnota vyssia, tym sa da hovorit o vyssej ucinnosti daneho tepelka. A cim vyssia je ucinnost, tak to garantuje nizke naklady na vykurovanie domu, ohrev TUV alebo aj chladenie.

Stránka 25 z 26 [ Príspevkov: 251 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre