Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 74 z 75 [ Príspevkov: 744 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 07:26 

..len na zaciatku som ani ja sam nevedel vlastne, co potrebujem..normalne som bol z toho zmateny a nevedel som jak vybrat..na co sa zamerat, ale nastastie je uz kvantum informacii vsade..len napriklad co som ja rad, ze sme dali aktivnu rekuperaciu..ze uz ked sme do toho isli tak sme mysleli aj na chladenie v lete a prikurenie na jesen, lebo to by nam pasivna teda nedokazala dat..

Poslať Napísal: 14 Sep 2022, 11:29 

no tak to je jasné aktívnu moc s tou pasívnou porovnávať nemôžeš. zisťoval si si veci sám, či si si rovno vyhľadal nejaké tie firmy, ktoré si si proste obehal a nechal to na nich, čo ti vlastne ponúknu

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 12:44 

ico tak zaklad jednej aj druhej je vlastne ten isty, ide o vetranie, o to aby si v dome mal cerstvy vzduch, len vela ludi si nevie v praxi predstavit tie vyhody tej aktivnej, co je mnohokrat si myslim velka skoda :roll:

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 17:40 

hej hej veď vlastne aktívna je taká vytunená pasívna :)

Poslať Napísal: 20 Sep 2022, 20:53 

heh dal si tomu riadny nazov, ale v podstate mas pravdu

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 06:41 

ico tak pasivna ta dokaze len vetrat, vymienat vzduch, to je maximum, co sa z nej da vlastne dostat, ale pri aktivnej mas tu vyhodu, ze vie aj prikurit pri takychto teplotach, ked realne este zima nezacala, len sa trosku schladilo ;)
a su aj take, co maju aj nadrz, ze ohrieva vlastne sa aj voda, zo zbytkovej energie, takze ten ohrev je lacny.

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 09:45 

Keď sa takto ohrieva voda ako píšeš, tak to je nejako aj inak vyriešené, že keby rekuperácia nestíhala ohriať toľko vody, koľko sa spotrebuje?
Dá sa nejako nádrž ešte dohriať alebo ako to celé funguje?

Poslať Napísal: 22 Sep 2022, 20:34 

A nie je to len tak že ohreje, koľko vládze a ostatok sa doohrieva normálne. Inak toto ma celkom zaujíma to vie každá aktívna rekuperácia, či to tiež nemajú všetky?

Poslať Napísal: 23 Sep 2022, 10:47 

- Skrebo -

- su take, ktorymi vodu neohrievas, ktorymi len prikurujes a chladis a potom aj taka ktorou aj vodu mozes ohrievat a to ma v sebe tu nadrz umiestnenu, ta sa zohrieva tym zbytkovym teplom, takze ohrev vody je lacny, ale ked je vacsia spotreba, tak aspon my to mame od Nilanu na tej nasej tak, ze ma elektricku spiralu, ktorou sa vlastne ta dalsia voda dohreje ked je potrebne -

Poslať Napísal: 26 Sep 2022, 12:27 

ale potom uz separatny bojler teda nepotrebujes. tieto nadrze byvaju v akych litrazovych velkostiach

Stránka 74 z 75 [ Príspevkov: 744 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre