Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 3 z 4 [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavba svojpomocne
 Poslať Napísal: 20 Jún 2022, 09:22 

Jazzen veď jasné, takto to je pri všetkom by som povedal. Či už budeš pozerať tehly, plot, dlažbu, hocičo, tak toto je dôležitý aspekt pri kúpe. To, že odkiaľ budeš kupovať, ale keďže ide o stavbu domu, tak na tom by som asi nešetril už obzvlášť.

Poslať Napísal: 20 Jún 2022, 11:08 

Ahoj Grut :) Noooo my sme už normálne nasťahovaní a zabývaný, takže už to je nejaký čas :)

Poslať Napísal: 21 Jún 2022, 07:39 

TDEAS kľudne píš sem, myslím, že tu sa to lepšie ujme, ako keď to len do súkromnej správy napíšeš. Ako ja si napríklad rád prečítam aj nové informácie. Tuto som aha spomenul niečo ohľadne tých tehál s výplňou ohľadne zatepľovania a aha, už aj také lepšie odbornejšie vysvetlenia sa tu objavili. Takže preto hovorím, že sem keby si radšej, však na to to tu funguje.

Poslať Napísal: 21 Jún 2022, 10:56 

Len by som podotkol, že si treba aj šírku tehly napríklad odsledovať, lebo nie všetky veľkosti musia byť aj v takomto formáte v ponuke ;)

Poslať Napísal: 21 Jún 2022, 11:59 

tehly, čo sa používajú na obvodové múry dostaneš kúpiť takéto. a zase tie, z ktorých sa budú robiť vnútorné priečky, tak tam mi nepríde potrebné, aby boli nejak zateplené. pochybujem, že by niekto zatepľoval aj priečky, to je úplne zbytočné. dôležité je to, aby bola dobre spravená vonkajšia izolácia.

Poslať Napísal: 22 Jún 2022, 09:39 

Ale kde, to som ani nepočul o tom, že by niekto zatepľoval aj takéto steny. My sme stavali z 30tky a to sme zatepľovali. Nedávali sme tieto čo už sú zateplené. Nie, neviem prečo, to sa nemusíte pýtať, keby som teraz mal vybrať, tak objednám asi tieto. Ale akože dobre išlo aj s týmito, nemyslím, že by boli nejaké problémy. Aj dodanie bolo v pohode. Ale podotýkam, že my už bývame, že to nebolo teraz niekedy. To bolo ešte za čias, keď nepanovala choroba už neviem koľkým rokom teraz a nebojovalo sa na východnom fronte.

Poslať Napísal: 22 Jún 2022, 11:26 

my sme takto pristavovali k domu ako keby dalsiu miestnost a na to sme tiez tehly objednavali. lebo aj povodny dom je tehlovy, tak sme sa rozhodli pre to iste. ale tiez sme davali tie obycajne a potom sa zateplovala ta cast spolu aj s domom.

Poslať Napísal: 23 Jún 2022, 07:28 

Janko vlastne hej, vsak ked uz tu sa zacala diskusia, tak to nejdem teda narusat. Pozeram, ze aj Vendel to ma aspon podla toho, co pise fajn spravene. To uz je myslim na kazdeho uvazeni, pre ktoru moznost z tych tehal sa rozhodne. Ale teda nech sa vratim aj k tym ostatnym zalezitostiam. Tak da sa povedat, ze my sme takmer vsetky stavebne materialy objednavali Heluz. Obehli sme si viacej stavebnin a predajcov a tam, kde to vychadzalo najlepsie, tak tam sme potom objednavali.

Poslať Napísal: 24 Jún 2022, 09:26 

S dodaním je to ako u nich? Nečaká sa nejak extrémne dlho?

Poslať Napísal: 24 Jún 2022, 09:45 

pavelhlinka pokial viem, tak by sa nemalo cakat viac ako maju v podmienka, resp ako vies najst info. ale zas najmenej sa je opytat na to predajcu, keby si uz chcel nieco objednavat, ten bude asi najlepsie vediet, aka je momentalna situacia. pokial viem, tak by to malo byt okolo 10 tyzdnov.

Stránka 3 z 4 [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre