Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 82 z 82 [ Príspevkov: 814 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 27 Apr 2022, 07:41 

Daňo ty si to chcel stavať sám? Vieš zrejme o tom o dosť viacej ako my s mužom mohol by si mi napísať, že z akého materiálu je vhodné urobiť obostavbu?
Zvažujeme teplovzduch, ale nevieme, že čo by bolo také najschodnejšie, keď ide o materiál ako taký. Už pred mesiacom sme to chceli vyriešiť, ale vyskytli sa iné problémy na pozemku, ktoré boli podstatnejšie tak až teraz sme sa k tomu dostali, ale teda chcela by som aby sme to už mali vyriešené.

Poslať Napísal: 29 Apr 2022, 09:56 

Chcel,čo by nie.Myslel som,že čo je na tom,že to zvládnem ľavou zadnou.Ale keď som videla,že je rozdiel v tom aký materiál sa používa a ako treba postupovať a tak.Tak som si povedal,že radšej nie.A najmä tam ide v prvom rade o to aby to kúrenie bolo dobre urobené aby to bolo bezpečné.Lebo keď krb nie je dobre urobený tak to rýchlo sa môže nejaké nešťastie stať.A nestojí to za tých pár ušetrených eur.Tak v prvom rade ti poviem,že ak pozeráte krbové vložky,tak nie liatinové,ale oceľové.Liatinové sú veľmi citlivé na vlhkosť,keď sú rozpálené,takže sa môže stať,že praskne a to stačí ak drevo nebude suché a priložíš.

Poslať Napísal: 03 Máj 2022, 08:48 

No a staci trochu drevom buchnut a moze prasknut, mam znameho ktoremu sa to stalo a to sa neda potom len tak vymenit, ze zadna strana alebo tak, nie je to take jednoduche ako sa moze javit.

Poslať Napísal: 10 Máj 2022, 10:46 

tak teplovzdusny krb je dobry ak nechces aby nejako salalo dlho teplo...zalezi aj ake tepelne straty ma dom...od toho je zaklad sa odrazit...akumulacny je super v tom, ze ta obostavba sa akoby nabije tym teplom a aj ked vyhasne tak este aj hodiny potom sala teplo...

Stránka 82 z 82 [ Príspevkov: 814 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre