Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 17 z 18 [ Príspevkov: 171 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 26 Apr 2022, 08:12 

ano, ono to ma zabudovany pocitac a servis dokaze prebehnut cez vzdialeny pristup, ale pokial je to nieco vaznejsie, ze sa to tak neda vyriesit, tak potom fyzicky k tebe domov pride servisny technik sa na to pozriet ;) aspon pri Fenomise je to takto, co mam skusenost, pri inych znackach to neviem, dobre je to, ze vlastne tato firma si robi vsetko sama vies, ze nie je nutne cez viacerych ludi veci riesit

Poslať Napísal: 27 Apr 2022, 09:52 

Áno, jedna vec je často výrobca, ďalší je predajca a následne ešte aj technik a to je na nervy, to nemám rád keď niečo sa takto rieši, nie je nad to priamo si to s výrobcom. Tým pádom aj máš istotu, že vie toho veľa o danej veci, že sa v tom vyzná a to je pri kúrení teda podľa mňa ozaj základ!

Poslať Napísal: 29 Apr 2022, 11:11 

Nimar tato znacka ma v ponuke ake tepelne cerpadla? Vzduch-voda, voda-voda alebo ake??

Poslať Napísal: 01 Máj 2022, 11:55 

..aj voda-voda aj vzduch voda..ono zalezi proste co je pre teba prijatelnejsie..aj mas v plane proste studnu alebo je taka moznost tak je super ist do voda-voda..mne v tomto smere velmi pomohlo rozpravat sa s clovekom ktory sa do tohto rozumie..aby mi povedal zo svoju uhla pohladu, ze co by bolo vhodne..predsa len je ine ked sa niekto venuje takymto otazkam kurenia kazdy den..

Poslať Napísal: 01 Máj 2022, 18:48 

ako je to pri takomto kureni s efektivitou? ako viem, ze aka je pri tom ucinnost??

Poslať Napísal: 04 Máj 2022, 07:55 

Dobré je pri jednotlivých tepelných čerpadlách pozerať hodnoty SCOP, je to vlastne sezónny vykurovací faktor. To keď budeš sledovať, tak cca budeš vedieť, že aká je účinnosť a aj pri akých teplotách. Ono je dobré si pozrieť aj niektoré tie čerpadlá, že ako boli testované, aké sú tie hodnoty aby si mal reálnu predstavu.

Poslať Napísal: 05 Máj 2022, 09:58 

len to asi nie je jediny faktor ktorym sa treba riadit nie?...
ako je to s jednotkami?...
myslim, ci kazde cerpadlo ma aj vnutornu aj vonkajsiu alebo len jednu?...

Poslať Napísal: 17 Máj 2022, 10:45 

Jasné, že to nie je jediná vec, je toho veľa, sú aj také aj onaké. Niektoré sú v prevedení monoblok a niektoré majú aj vnútornú jednotku.
Treba proste na začiatku vychádzať z projektu vykurovania, len tak sa dá vybrať dobrý a najmä na mieru typ pre tvoj dom a je dobré, keď sa ti na to pozrie človek, ktorý s tým robí a vie zhodnotiť, čo by bolo dobré.

Poslať Napísal: 18 Máj 2022, 07:58 

Presne, mňa sa kamarát pýtal, že čo si myslím, čo je také akoby najefektívnejšie, že z pohľadu účinnosti. Tak podľa mňa TČ voda-voda je naj, ale teda to si nevyberieš, sú proste prípady, že nie je možnosť dať práve takéto čerpadlo a tomu sa treba len prispôsobiť. Nič viacej a nič menej. Lebo na to treba mať pozemok, studňu a nie všade na Slovensku je možnosť mať studňu. Ale keď je tak by bola škoda to nevyužiť, to je fakt.

Poslať Napísal: 18 Máj 2022, 09:56 

Ale stále je tá efektivita tohto kúrenia lepšia ako čokoľvek iné. A vezmi si hlavne dnes keď je to takto, že plyn išiel hore a všetko, že TČ ťa vyjde síce na začiatku viac, že potrebuješ zainvestovať, ale potom mesačne to nebudú pre teba šoky.

Mám mnohých známych, čo kúrili celú zimu plynom a teda prišlo riadne vytriezvenie, keď prišiel účet. Nie je to sranda a treba aj na to myslieť, nielen na počiatočné náklady.

Stránka 17 z 18 [ Príspevkov: 171 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre