Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 16 z 19 [ Príspevkov: 187 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 11 Jan 2022, 08:35 

a to je prvá taká vec, ktorú zvažujete pri výbere kotla že aký výkon?...reku nejaká jeho veľkosť alebo hmotnosť to už je vedľajšie?...prípadne, že by ste riešili kam ho umiestniť a podobne...

Poslať Napísal: 18 Jan 2022, 10:27 

Peter Slaf. tak myslím, že práve ten výkon je dôležitý, aby si si vedel správne vybrať. Chápeš aby zvládol napríklad aj vykúriť alebo teda vyhriať celý dom, prípadne zohriať vodu a podobne. Nie je to len tak, že prvý ja neviem najlacnejší, ktorý uvidím beriem. To kam ho umiestniť je ale samozrejme tiež dôležité, ty teraz riešiš túto otázku výberu správneho kotla?

Poslať Napísal: 20 Jan 2022, 09:53 

hej hej zvažujem ešte že čo a ako, lebo už som teda počul, že treba brať do úvahy ani nie vykúrenie ako spotrebu teplej vody, no a to my máme pri deťoch asi väčšiu ako keby sme boli len dvaja so ženou, chápeš. tak neviem či potom k tomu ešte aj brať obytnú plochu alebo čo teda.

Poslať Napísal: 21 Jan 2022, 09:29 

A čo sa týka výberu kotla, aký je najlepší alebo teda vhodnejší, čo sa týka kúrenia aj ohrevu vody a podobne? Je to ten kondenzačný alebo máte skúsenosť aj s iným typom? Či to záleží len na mojej preferencii?

Poslať Napísal: 27 Jan 2022, 08:47 

Timo tak je to aj o tej preferencii mozno, ak poznas konkretne typy na trhu. Inak sa mozes rozhodovat aj podla vykonu, podla toho na co chces aby bol vyuzivany presne ako si napisal. My mame plynovy kotol od Wolfu a funguje na jednotku. Nemame nejaky velky dom takze aj rozhodnutie ohladom vykonu bolo jednoduchsie. Ty ides davat novy kotol alebo menis stary?

Poslať Napísal: 31 Jan 2022, 08:14 

jullo80 zaujimalo by ma ci je lepsie mat v tejto dobe plynovy kotol. ked ho mas, porovnaval si si pred tym ako by ta cenovo vysiel aj vzhladom na ine kotle? pripadne aj co sa tyka vykonu, je to tak, ze napriklad cim mam viac radiatorov tym treba silnejsi? alebo to zavisi od niecoho ineho?

Poslať Napísal: 02 Feb 2022, 08:03 

jullo80 no a ty si pri výbere bral do úvahy len veľkosť vášho domu a či to bude výkonovo stačiť?
stanley vidíš toto aj mňa zaujíma, že aké všetky parametre mať na mysli, takže asi veľkosť domu, aj to čo si ty napísal, že radiátory a aj tá spotreba vody, čo som vyššie spomenul?

Poslať Napísal: 09 Feb 2022, 09:33 

Peter Slaf. hej jasné to je viac parametrov podľa čoho by si sa mal rozhodnúť, aj obytná plocha, aby si vedel čo sa týka vykurovania, aby to kotol utiahol, prípadne aj ohrev vody.
V tomto súhlasím s Jullo80, keďže ho tiež máme, neviem si celkom predstaviť nejaký peletový alebo inakší kotol aj k nám domov. Už keď som naučený, že všetko je nastavené a funguje tak ako má.

Poslať Napísal: 16 Feb 2022, 08:07 

števlík a ty máš prosím ťa konkrétne aký typ? hej, tak to už som zachytil aj ja, že plynové kotle sú fajn a z dlhodobého hľadiska sa to napríklad oplatí viac ako ja neviem čerpadlo alebo iný typ kúrenia?

Poslať Napísal: 18 Feb 2022, 09:36 

Peter Slaf. podľa mňa sú plynové kotle super vec. Si zober, že by si mal na pelety alebo iné pevné palivo, však s tým je len robota, myslieť na to kde to zohnať v akej kvalite a cene a potom kde to uskladňovať. No ďakujem pekne. Mne poradil kamarát, on má tiež kotol a vieš čo toto mám typ CGB-2 od Wolfu a super. Tiež ale jasné treba brať do úvahy veľkosť domu, prípadne koľko máš radiátorov, či aj vodu s tým chceš ohrievať a podobné veci. A ty ešte nie si rozhodnutý pre typ vykurovania?

Stránka 16 z 19 [ Príspevkov: 187 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre