Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 72 z 73 [ Príspevkov: 729 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 69, 70, 71, 72, 73  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 14 Jan 2022, 11:35 

rich malokto si to uvedomuje...nie je to kazdemu jasne, ze je to tak..ved tiez mam kamarata s ktorym som v mm bol krby pozerat..ale siel som tam s nim len preto aby som mu ukazal, ze vlastne to nie je jedno aku vlozku kupi...ono to nie je len o vlozke...alebo len o obostavbe...ono je to aj o jednom aj o druhom spolu..

Poslať Napísal: 17 Jan 2022, 10:55 

Rich z akého dôvodu by ale mohla prasknúť? Prečo by sa mal takto poškodiť akože krb tomu celkom nerozumiem, že jak je to možné aby sa niečo také stalo. Myslíš, že to je nesprávnou obsluhou alebo čím?

Poslať Napísal: 18 Jan 2022, 10:31 

Ked je krb z liatiny, teda ta vlozka tak moze stat, ze pri vlhkom dreve alebo neopatrnom nakladani dreva do krbu sa stane taketo nestastie.
Preto ak sa da je dobre sa liatine vyhnut a radsej siahnut po ocelovej ;-)

Poslať Napísal: 20 Jan 2022, 08:32 

Ocel je kvalitnejsia, nie je taka citliva ani pri vyssej vlhkosti a samozrejme aj dlhsie vydrzi, len zase co moze byt pre niekoho nevyhodou tak to je cena, vies, ze niekomu sa to moze zdat, ze proste je to drahsie. Ale tak krb je zalezitost na ktorej setrit sa nevyplaca. Lebo by to malo byt na cely zivot, aby si nemusel po par rokoch rekonstrovat alebo cosi menit.

Poslať Napísal: 21 Jan 2022, 10:44 

Nevypláca a to preto, že vlastne môže popraskať aj obostavba, ak nie je dobre urobená, ak nie je z materiálov z akých má byť. Najhoršie je to, že problémy môžu vzniknúť kadejaké, ale teda ich riešenie dozaista nebude lacná záležitosť.

Poslať Napísal: 24 Jan 2022, 08:28 

brain ked pises, ze cena moze byt pre niekoho problem, ake su tam cenove rozdiely? desiatky eur? stovky? nemam predstavu nejake som uz pozeral ale nemam predstavu, ze aky krb je z akeho materialu

Poslať Napísal: 26 Jan 2022, 08:12 

"Brain"
ten material z akeho krbova vlozka je to ma nejako aj v popisku alebo tak?..ze vlastne ked kupujes tak rovno toto vies?..tiez by sme chceli dat krb urobit..predpripravu na to vsetko mame, len sme to nejako neustale odkladali..zena ta si aj myslela ze ved mozno to ani nebude treba dat robit..ale ked vidim ako aj ceny za plyn idu hore..tak by to bolo dobrou volbou si myslim..len teda chcem aby ozaj som nim vykuril vsetko..aky vykon mas ty?..

Poslať Napísal: 27 Jan 2022, 10:17 

...skus sa obratit priamo na niekoho kto sa tomu venuje, na krbara s praxou, ktory ti poradi aj s vyberom...mne osobne dost pomohli v Deltaku...venuju sa tomu uz roky rokuce, cize vedia ti poradit aj s krbovou vlozkou s materialom a so vsetkym a tymto si nemusis lamata hlavu...aspon teda pre mna je to lepsie to riesit takto...ze priamo s niekym z fachu...

Poslať Napísal: 17 Feb 2022, 08:52 

momo dobre je vyhladat cloveka z fachu pri tomto, tiez akoze zo zaciatku mi to bolo take akoby proti srsti, ze ved co by som to nezvladol sam, ale teda je lepsie, ked ti poradi niekto kto s krbmi prichadza do kontaktu denne, ze vie, co a ako urobit by bolo najlepsie ;)
a ked uz sa pytas na ten vykon, to je uplne jedno aky ma on, pretoze tam sa to odvija od tepelnych strat domu

Poslať Napísal: 22 Feb 2022, 10:58 

..istro tak nove domy nemaju nejake velke tepelne straty a k tomu to treba prisposobit..lebo niektore typy maju velky vykon a to do tychto novych domov nie je najlepsie..to by rychlo prekurilo a potom to skrtit ten vykon..to nebude dobre robit ani tej vlozke..

Stránka 72 z 73 [ Príspevkov: 729 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 69, 70, 71, 72, 73  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre